brat Cum sa fac sa-mi creasca parul mai repede
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 23

Thread: Cum sa fac sa-mi creasca parul mai repede

Nick anterior: ollama oLlamaFavilla's Avatar

Question Cum sa fac sa-mi creasca parul mai repede

Salut ! De curand am cam facut o prostie si m-am tuns. Nu prea a iesit cu ma asteptam si oricum cu parul scurt nu prea imi sta bine.

Motivul pentru care m-am tuns este ca atunci cand aveam parul lung il aveam si foarte des si daca batea putin vantul sau daca scuturam capu' mi se facea capul ca o ciuperca pentru ca mi se ridica parul ACum vreau iar sa creasca si sa-l filez [am auzit de la niste prieteni treaba asta cu filatu'...din ce stiu eu inseamna sa-ti ia din volum deci parul sa fie lung dar doar in lungime]. Nu prea frecventez saloanele de coafura sau frizerie deci unora li se va parea ciudat ca nu stiam ce inseamna sa te filezi

Intrebarea mea este cum sa-mi fac parul sa creasca mai repede. Eu stiu ca parul creste cam 1 cm pe luna [nu mai stiu de pe ce site am vazut]. Cineva spunea ca iti creste mai repede daca te speli cu apa rece. Sau iti dai cu nu stiu ce crema. Stiti cumva metode mai usoare ? Adica fara sa fie nevoie sa cumpar nu stiu ce produse pentru ca nu-mi prea-mi place sa am asa ceva in par. Multumesc !

I N C O N S T I E N T hector's Avatar
    DHB14 - 300 - Thread
    Poti sa tragi de el... Ar putea sa accelereze cresterea ... Cred
    Pe aici e greu şi devine şi mai greu/Când te vezi în Mercedes prin geamul de la troleu…/Şi nu că n-ai avea maşină, dar mergi pe şină/Ca a dracu nu merge fără benzină şi…

...da' n-ai luat in considerare si durerea. Ceva mai bland nu exista ?

True Evil Wargasm's Avatar
    Exista o crema speciala, creata din ulei de motor si pasta siliconica
    Aaa, plus marar

Acum serios, n-am auzit de vreo metoda pentru cresterea rapida. Incearca pe un topic de p-aici, vorbeau ca fetele de saloane.

weeppi's Avatar
    Pune-ti si tu o sapca daca nu iti place cum arati .
    Incearca sa mergi la magazinele cu produse naturiste, sigur se va gasi vreo tanti sa iti recomande ceva .

75% apa Doctor Bonez's Avatar
    Eu zic sa astepti sa-ti creasca la loc in mod natural, ca nu se sfarseste lumea. Nu pune diverse substante pe cap, sa nu te trezesti cu alte belele mai mari.

Parul creste cu aproximativ juma' de mm pe zi.
    Nashpa...

"In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry
    and has been widely regarded as a bad move." (Douglas Adams)

True Evil Wargasm's Avatar
    Poti incerca si asa:

[ame="http://youtube.com/watch?v=3MBk9kbZ3O0"]YouTube - Seinfeld: George Having A Bad Hair Day[/ame]

Moderator kork's Avatar
    Stai langa ceva radioactiv: ori iti creste, ori iti cade. Si parul.

weeppi's Avatar
    Quote Originally Posted by kork View Post
    Stai langa ceva radioactiv: ori iti creste, ori iti cade. Si parul.
    Si o sa aiba in cap, perie de sarma .

Registered User bonus's Avatar
    baga capu in apa
    parul + unghiile cresc accelerat in apa... cred

Merci pt raspunsuri chiar daca-m ras la ele. Acu' pe bune. Nu exista vreo metoda ?

1:72 AdyAero's Avatar
    Du-te la o farmacie, Sunt o groaza de produse care ajuta la intarirea unghiilor si a parului (care contin daca nu ma insel creatina). Intreaba o farmacista si poate iti da un raspuns coeret.

Paladin Sir Andrew's Avatar
    ollama...dar ce ai cu parul scurt? E usor de intretinut. Te speli de cate ori faci dus. Pt mine e ceva practic. Tin minte cand eram prin liceu, cosos, mi se imbacsea parul la greu. La 2 zile trebuia sa ma spal vara pe cap. Numarul 1 si nr 0 sunt prietenii mei si ai frizerului, tot anul.
    Ești prost și vrei să te remarci?Aprinde proiectoarele!Ești cel mai prost?Aprinde și stopul de ceață!

SpS kyrre's Avatar
    Te speli cu apa calda in care ai pus frunze de nuc in principal, si alte chestii ( frunze de urzici cred ), nu le mai stiu. Partea proasta este ca iti inchide rau de tot parul la culoare.
    Impreuna cu tara (locatia )

Quote Originally Posted by Sir Andrew View Post
    ollama...dar ce ai cu parul scurt? E usor de intretinut. Te speli de cate ori faci dus. Pt mine e ceva practic. Tin minte cand eram prin liceu, cosos, mi se imbacsea parul la greu. La 2 zile trebuia sa ma spal vara pe cap. Numarul 1 si nr 0 sunt prietenii mei si ai frizerului, tot anul.
    pai depinde si cum iti sta tie. Eu zic ca-mi sta mai bine cu parul lung si-mi place mai mult asa. Dupa cum am zis si mai sus aveam parul voluminos si ma enerva groaznic. Si deaia m-am tuns. Dar vreau iar sa-l las sa creasca si sa-l filez. Vreau ceva de genu' asta http://minicastle.files.wordpress.co...may_cry3_2.jpg Adica ca Dante din Devil May Cry

Moderator Nekrataal's Avatar
    Quote Originally Posted by ollama View Post
    Merci pt raspunsuri chiar daca-m ras la ele. Acu' pe bune. Nu exista vreo metoda ?
    Metoda, daca exista, nu o vei gasi pe CG.

pai depinde si cum iti sta tie. Eu zic ca-mi sta mai bine cu parul lung si-mi place mai mult asa. Dupa cum am zis si mai sus aveam parul voluminos si ma enerva groaznic. Si deaia m-am tuns. Dar vreau iar sa-l las sa creasca si sa-l filez. Vreau ceva de genu' asta http://minicastle.files.wordpress.co...may_cry3_2.jpg Adica ca Dante din Devil May Cry
    Aaaaa, pai vrei freza emo ?

Paladin Sir Andrew's Avatar
    Adica ceva EMOish...
    Ești prost și vrei să te remarci?Aprinde proiectoarele!Ești cel mai prost?Aprinde și stopul de ceață!

nu Emo...mai degraba cum e in poza asta http://www.geocities.com/dante1demon..._very_Cool.jpg sau in asta...http://i80.photobucket.com/albums/j1..._by_ForteZ.jpg oricum, pe mine ma intereseaza in laterala. Nu in fata...adica sa-mi stea drept si sa nu se mai umfle. Cam cum e in poza asta http://i160.photobucket.com/albums/t...7003428575.jpg dar nu vreau sa-mi vina asa pe ochi. Sau asa http://gamescreenshots.gamesurf.tisc...y2_92.jpg...ma rog, cel mai bine vreau cam asa...sa am parul mai drept, nu dat cu placa :|

Registered User
    creste cu ulei de sarpe iti creste intro luna uitete aici ulei de par (ulei de sarpe) creste si regenerarea parul - Okazii (111111576)

---------- Post added at 10:09 ---------- Previous post was at 10:09 ----------

uleiul de sarpe e mult mai puternic decat ulei de recin

Moderator Ivan's Avatar
    Confirm ca functioneaza. De fapt si wikipedia confirma: Snake oil - Wikipedia, the free encyclopedia

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post
Page 1 of 2 12 LastLast