brat Lentile ochelari de vedere, cât, unde?
Results 1 to 11 of 11

Thread: Lentile ochelari de vedere, cât, unde?

Registered User TheNutzDesign's Avatar

Lentile ochelari de vedere, cât, unde?

Salutare

In febra cautarii de lentile, pentru noii ochelarii, care sa fie bune si ieftine am descoperit niste diferente de preturi enorme de la un magazin la altul asa ca vin si va intreb unde si cat v-a costat achizitionarea lentilelor

Mai nou am descoperit ca exista si lentilele Kodak, ati auzit de ele pentru ca e prima oara cand aud de marca asta in industria lentilelor de ochelari de vedere http://www.kodaklens.co.uk/technolog...ectionCoating/
    si se gasesc si in RO.

Multam!

AIX
    AIX is offline
    Registered User AIX's Avatar
    Recomandare ochelari de vedere + lentile aferente!

Forumul a ales lentile Essilor

Ale mele au costat, daca tin bine minte, 160 lei/lentila (Essilor Airwear Crizal Alize, Optiplaza).

ma gandeam ca pana acum lumea a mai trecut prin asta. eu am primit oferte de la diferite magazine cu o diferenta intre preturi de 100 ron.
    socant!

si am gasit cea mai buna oferta pe Mosilor, la ExpertOptic.

Registered User freeman21's Avatar
    cam 240 lei m-au costat lentilele la opti-blu magheru, luna trecuta. Prin alte parti n-am mai fost.
    Peace sells... but who's buying ?

da da da... am uitat sa specific si modelul si marca.

e vorba de Hoya Skylite,

pretul mult mai mic ca la optiblu care imi cereau 380 ron

Registered User
    Zeiss sau Essilor de la Optoneuromedica..Rame de Ochelari

Registered User

aveti grija si anuntaati prietenii si colegii

Oameni buni, fugiti de firma KRIPTAL OPTIK condusa de o familie de tigani tupeisti , hoti si care nu ofera garantie la nimic. Sa nu cumparati ochelari de la ei ca nu garanteza ramele ci numai lentilele si asta limitat deoarece daca rama cedeaza lentilele nu mai merg puse pe alta rama. Nu respecta nimic si tiganca batrana si mirositoare are o gura de mahala cand le ceri sa raspunda pentru produsele vandute de ei. Vor numai bani dar fara responsabilitate . Bosorogul , patronul batran imi spune ca ce raspundere vreau daca traim in Romania si ca asa suntem toti….adica cu alte cuvinte imi recunostea "basinosul batran" ca si el da tepe si ca e si el jegos asa cum vede el toata Romania. Auziti vorba la el cand vine vorba de falsurile pe care le vinde “ ce va credeti in Germania? Aici e Romania !” . Auzi pensionarul nesuferit ce tupeu de tigan pe el sa-mi spuna ca pot sa ma duc unde vreu sa-l reclam ca nu are frica de nimeni si el nu garanteza nimic. Parerea mea personala e ca-l conduce transpirata aia obeza ( sa vedeti ce pute a transpiratie de la 1 metru) de nevastasa si nu misca in fata ei. Un fatalau! Fugiti de aceasta firma si anuntati rudele care poarta ochelari sa nu se duca la Kriptal Optik din Dr. Taberei sau cel de la Bucur Obor sau oriunde ar fi acesti sarlatani. Daca ati citit aceasta reclamatie va rog sa discutati si sa-i atentionati pe alti purtatori de ochelari sau prieteni sa se fereasca de acesti hoti ( foamea-n gat). Nu dau garantie dar nu spun asta . Au rame contrafacute, false dar nu raspund pentru ele si exprimarea marelui patron “hodorogul “ . Deci….. FUGITI, FUGITI , FUGITI de acesti excroci ce se dau afaceristi si te paseaza de la unul la altul cand le reclami ceva fara sa-ti spuna ca sunt familie. Pacat de fiul lor ca-l invata si pe ala parsivenia din ei si stilul de a fura clientul. Na va faceti ochelari la ei. Si nu lasati rudele si prietenii sa mearga la hotii astia si sa vedeti ce se oftica atunci cand le ceri factura sau bon pe produse. Rusineeee!!!!! Asa sa-i ajute Dumnezeu.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 15052010788.jpg  

Registered User

Lentile greu de gasit

Problema cea mai mare e sa gasesti un magazin in care sa ai incredere. Cel mai bine am vazut ca se descurca cei de la Optinova. Am tot mers pe la altii si nu gasesti lentile mai bune.

Registered User
    si eu am ales lentilele produse de essilor. am optat pt gama Crizal Forte pt ca reuneste mai multe tehnologii la un loc: au protectie anti-murdarie, impotriva zagarieturilor si anti-reflexie.

Registered User

Lentile AOT in Romania?

Stiti cumva unde gasesc sau cine comercializeaza lentile AOT in Romania?Am avut ochelari cu lentile AOT cumparate in Polonia si au fost fff bune , pret bun si o calitate de nota zece. De atunci insa am incercat cu mai multe marci ce se gasesc pe piata romaneasca insa numai pretul de ele.

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post