brat Fashion House Outlet Militari - Impresii
Results 1 to 15 of 15

Thread: Fashion House Outlet Militari - Impresii

Reptilian Retestak's Avatar

Fashion House Outlet Militari - Impresii

Am fost azi in Fashion Outlet pentru a 2a oara (prima n-avusem timp sa vad prea mult) - dar asta e fost ultima, nu mai calc pe acolo. Am fost grav dezamagit.
    Reduceri inexistente la marfa super urata. "Outlet" e decat cu numele; vanzatorii si responsabilii lor se cred tot intr-un "mol". Chiar nu cred as fi purtat nimic de acolo, nici n-aveai ce sa alegi.
    Parca nu-mi venea sa cred ca niste adidasi, marca cunoscuta, cred ca cei mai urati pe care i-am vazut in viata mea, de panza cu verde si alb - costau 250ron si erau pusi la cinste langa un carton pe care scria "Pret recomandat de producator 400ron" (adica vezi coane reducere!)... si asta nu-i decat un exemplu.
    In rest se ajunge foarte greu cu Ratb-ul, desi parca se laudau ca au linie speciala in reclama... autobuzul 236 n-a venit deloc in cele 15 minute in care am asteptat, a trebuit sa iau 137 pana la cap si o statie inapoi ca sa ajung acolo . De trafic si de cat de incet a mers nici nu mai zic!
    O mare pierdere de timp

Imi mai imparteseste cineva experienta?

Comentatoru` shef Grim Reaper's Avatar
    DHB14 - 300 - Thread
    +1, exact aceeasi impresie am avut-o cand am fost acolo. Produse naspa, preturi mari (mersi, degeaba scriu ei "Pret recomandat 400, pretul nostru 200", pot sa scrie si "Pret recomandat 700, pretul nostru 500", nu cred ca e cineva care sa ii verifice/traga la raspundere)... Pacat de cum arata, design-ul e relativ interesant.

Registered User RossoNerro's Avatar
    Zero barat, eu doar pentru mobexpert ma duc pana acolo, in rest o porcarie.

Registered User helium's Avatar
    Am fost de cateva ori p`acolo si in marea majoritate am fost dezamagit. Insa, nu pot spune ca e zero barat. Prietena mi-a si-a gasit sandalute ieftine la Office la un pret de nimic. Sunt magazine si magazine.

La Otter, Kenvelo, Stone Creek, rareori Puma si inca cateva se gasesti preturi bune.

Dezamagit total de Famous Brands, Nike si Champion...ultimul mi se pare cat se poate de penibil, toate`s aranjate la dunga, preturi de reprezentanta la modele vechi. Da bine la imagine domne sa fie lux! Singurele preturi ok de la Champion sunt incaltarile(gasesti tenesi la preturi bune).

Iarasi Timberland/Nautica m-au dat afara vazand preturile. Eram ceva mai optimist pentru ca sunt 2 brand-uri care-mi plac mult.
    Sent from my Bosch 509 using Barosantalk 2

Nick anterior: gxg John Doe's Avatar
    Am fost, vazut, plecat...
    La Puma aveau un stand :"pret/produs 60 ron", prietena si-a ales de pe acel raft niste sandale.... am mers la casa, :"120 ron va rog"... Pai:"acolo scrie 60", el:"eh, s-a gresit".
    WTF!

Taw
    Taw is offline
    Registered User Taw's Avatar
    La unele firme au fost zilele trecute niste reduceri f bune la tricouri.(NU Nike, Reebook, Puma, etc)
    Am gasit tricouri f calitative la 30-50ron, care inainte costau 100+.

Un articol despre outletul din romania si despre clientii lor. Merita citite si unele comentarii : Românul la outlet: vine cu autobuzul, pleacă acasă gonit cu paza - Gandul

Registered User Fuzz's Avatar
    E alta treaba cand il deschid, si alta treaba in mod normal. Parerea mea e ca preturile sunt mult prea mari, poate o sa mai dau o fuga sa vad daca au bagat pantaloni 3/4. In rest, norocul meu e ca port destul de mult la adidasi si mi`am putut lua 2 perechi la un pret relativ bun ~200 ron perechea. In rest, nimic sa imi placa si sa fie si la pret bun.
    ...u biciz :shifty:

ACM 1899 Dante's Avatar
    uneori sunt reduceri ok acolo mai ales la adidas.
    AC MILAN per sempre

Quote Originally Posted by Taw View Post
    La unele firme au fost zilele trecute niste reduceri f bune la tricouri.(NU Nike, Reebook, Puma, etc)
    Am gasit tricouri f calitative la 30-50ron, care inainte costau 100+.
    cred ca am vazut si eu tricourile; dar nu mi s-au parut f calitative. In carrefour sau in metro (daca faci rost de card ) le gasesti la 30-50ron pret curent.

Need I explain? Bogotta's Avatar
    Am fost la Outlet acum 2 saptamani (in week-end) pentru prima oara. Auzisem de el dar nu mi-am facut niciodata timp.

Am ajuns Sambata dimineata fix la 5 minute dupa deschidere. Lucrul bun este ca locuri de parcare erau berechet, aglomeratie inauntru aproape zero.

In rest nu am vazut nimic care sa imi atraga atentia. Mi-am luat niste pantofi sport insa pentru ca intradevar aveam nevoie, nu pentru ca m-au atras in mod deosebit sau pentru ca ar fi fost prea ieftini.

Chiar ma oftic pe cei pe care ii vad mereu cu tot felul de pungi si pachete in maini. Ce cumparati mai frate ? Ce naiba gasiti pentru ca eu nu gasesc nimic ....

Oricum, numai Outlet nu se poate numi, este o mare pacaleala unde nu mai am chef sa ajung prea curand. Le urez faliment grabnic.
    „ internetul este subconştientul societăţii. Ni-l putem imagina ca pe reţeaua de canalizare a unui oraş, unde se deversează toate dejecţiile. ”

Mircea Cărtărescu

I N C O N S T I E N T hector's Avatar
    La Quiksilver am gasit aceiasi pereche de blugi pe care mi-o luasem cu ~ 9 luni in urma din Unirea cu vreo 10% mai ieftina ,maxim In schimb la acelasi magazin am gasit si pantaloni de vara ,pe care mi i-am si luat, 2 perechi 190 si ceva de lei . Una 80 si ceva ,alta ~ 110 . In rest nici eu n-am vazut altceva dragut ...
    Pe aici e greu şi devine şi mai greu/Când te vezi în Mercedes prin geamul de la troleu…/Şi nu că n-ai avea maşină, dar mergi pe şină/Ca a dracu nu merge fără benzină şi…

OldSchool gamer555's Avatar
    cel putin la ce ma pricepeam eu nu am vazut preturi bune, si modele vechi sau urate. o data am fost, mi-a ajuns.
    Battlecruiser operational. Hailing frequencies open

Bursucul vesel Salgado88's Avatar
    Quote Originally Posted by gamer555 View Post
    cel putin la ce ma pricepeam eu nu am vazut preturi bune, si modele vechi sau urate. o data am fost, mi-a ajuns.
    Gucci?
    Frustrated football fanatic

The thruth is out there.

OldSchool gamer555's Avatar
    Quote Originally Posted by Salgado88 View Post
    Gucci?
    goccia, armanj, verscaci, dulce cabana, nikf, pmua, adibas, de-astea
    Battlecruiser operational. Hailing frequencies open

1.  
    Jerry DHB14 - Last post