brat Farmacie
Results 1 to 16 of 16

Thread: Farmacie

The Usual Suspect

Farmacie

Caut si eu o farmacie care poate sa-mi aduca pe comanda niste produse de afara, care nu se comercializeaza la noi.Medicamentele respective nu sunt interzise la noi sau ceva de genu, doar ca nu se gasesc aici.Am inteles ca ar fi cateva farmacii care aduc pe comanda...stie cineva ceva?merci!

Registered User savy's Avatar
    Telekom - 300 - Thread
    depinde daca acele medicamente sunt in stocul distribuitorilor. daca da, mai mult ca sigur iti pot aduce. pt medicamente care nu prea se gasesc mai poti incerca la farmacia academiei (de pe strada academiei). acolo deobicei aduc de toate.
    ca o curiozitate, despre ce este vorba, poate am cum sa te ajut.
    Don't have sex man. It leads to kissing and pretty soon you have to start talking to them

The Usual Suspect
    Nucleo Cmp Forte...caut pentru un prieten care nu prea le are cu calculatoarele.am inteles ca e pentru hernia de disc, sau ceva de genu.

eu unu am intrebat si nu a auzit nimeni de el. problema e ca producatorul "ferrer grupo" nu a intrat pe piata romanasca, asa ca nu prea cred ca ai cum sa faci rost de el (sper sa ma insel).
    poti sa-l cauti pe net si sa incerci sa il comanzi, sau daca cunosti pe cineva in strainatate (de preferat spania) sa ti-l trimita.

bafta
    Don't have sex man. It leads to kissing and pretty soon you have to start talking to them

The Usual Suspect
    ok...merci!

mz
    mz is offline
    V-am prins, vrajitoarelor! mz's Avatar
    De curiozitate, in cate farmacii ai incercat pana acum? Presimt ca maxim una.

The Usual Suspect
    pe mine ma intrebi?daca da, presimti prost, eu nu am intrebat in nicio farmacie, dar prietenul asta al meu a cautat in cateva farmacii mari unde nimeni nu stia nimic, si a apelat la mine, poate aflu ceva pe net.daca se poate fara ironii/intrebari capcana sau de rebus, ar fi minunat.anyway, se poate inchide.

mz, am intreabat eu la peste 600 de farmacii in total. e de ajuns ? (da, chiar am intrebat la peste 600 de farmacii, dar nu-ti zic cum.)

mz
    mz is offline
    V-am prins, vrajitoarelor! mz's Avatar
    Pai in cazul asta poate era cazul sa mergi pe un forum specializat pe domeniul farmaceutic. CG nu e o varianta grozava in acest sens.

The Usual Suspect
    pai in cazul asta astia de la "Cum, cat, unde?" ar trebuii sa caute toti pe alte forumuri (depinde de ce intreaba) ca cg nu e o varianta prea grozava.ce ar fi sa fim ontopic, eu unu sunt satul de useri din astia care sar si ei prin threaduri ca sa se bage in seama sau in unele cazuri sa para mai destepti.cum am mai zis, se poate inchide...

Quote Originally Posted by criminal.mind View Post
    pai in cazul asta astia de la "Cum, cat, unde?" ar trebuii sa caute toti pe alte forumuri (depinde de ce intreaba) ca cg nu e o varianta prea grozava.ce ar fi sa fim ontopic, eu unu sunt satul de useri din astia care sar si ei prin threaduri ca sa se bage in seama sau in unele cazuri sa para mai destepti.cum am mai zis, se poate inchide...
    un astfel de grup este: Grupul Farmacie - Pentru farmacisti! . trebuie insa sa fii farmacist ca sa te poti inscrie. poate incerci sa le trimiti un mail si la expui problema

The Usual Suspect
    ok, am sa incerc, merci pentru ajutor!

Registered User
    Nu te deranja ca-ti raspund eu (sunt moderator pe grupulfarmacie unde nu poti intra daca nu esti farmacist): daca acel produs e medicament o farmacie nu il poate comercializa pentru ca acel medicament nu are Autorizatie de punere pe piata (APP) iar comercializarea se pedepeste cu inchisoare pana la 3 ani, daca e supliment alimentar trebuie sa fie notificat la IBA (Institutul de Bioresurse Alimentare) altfel nu se poate comercializa prin farmacie. Singura solutie e un prieten care iti poate trimite acel produs sau comanda prin internet.
    Ar fi util daca ai spune despre ce produs este vorba, pot sa-ti ofer alternative daca sint inregistrate in Romania alte produse cu acelasi DCI.

Registered User wantedhacker's Avatar

The Usual Suspect
    am spus despre ce e vorba: Nucleo Cmp Forte .merci wantedhacker, o sa vad ce e cu siteul respectiv si cum trimit la noi.

Registered User
    Daca mai are prietenul tau nevoie de Nucleo C.M.P. Forte spune-i ca ii pot vinde eu trei cutii aduse din Spania.

1.  
    Jerry DHB14 - Last post