brat Depozite carti.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Depozite carti.

Registered User aristocat's Avatar

Depozite carti.

Stie cineva depozite de carti in Bucuresti?

Candva erau foarte multe in zona Garii de Nord, in spatele Caii Grivita. E drept ca se prinsesera baietii si nu mai vindeau decat pe persoana juridica.

Era acum doi ani p-acolo un depozit Humanitas, de unde se putea cumpara cartile editurii la reduceri substantiale. Intre timp s-a mutat, dar nu stiu unde. Aveti idee?

I N C O N S T I E N T hector's Avatar
    Tot acolo sunt . Cel putin Rolcrisul , Standul in zona . Pentru persoanele fizice se acorda reduceri de pana la 20% iar pentru cele juridice in functie de cat de mult cumpara. De cele mai multe ori 28% . Daca cineva are magazin si e sigur ca poate sa vanda xxx carti cu acelasi titlu merge direct la tipografie si le ia de acolo,castigand inca 10-15% , profitul depozitelor de carti . Iti zic sigur ca sunt in zona chiar destul de multe,daca nu le gasesti ma interesez de zonele exacte si ti le explic.

Need I explain? Bogotta's Avatar
    N-ar strica sa scrii cateva adresa pentru ca si eu sunt interesat si sunt sigur ca si altii

Dar cum se cumpara ? Sunt expuse sau trebuie sa mergi la sigur si sa ceri ceea ce vrei ?
    „ internetul este subconştientul societăţii. Ni-l putem imagina ca pe reţeaua de canalizare a unui oraş, unde se deversează toate dejecţiile. ”

Mircea Cărtărescu

I N C O N S T I E N T hector's Avatar
    Sunt expuse dar daca cauti ceva anume si nu gasesti te pot ajuta anagajatii de pe acolo .

Registered User aristocat's Avatar
    Multumesc pentru raspuns! De Rolcris n-am auzit. In schimb, cred c-am idee unde ar fi (harta)... Mi se pare c-ar fi un depozt de carti undeva pe str. Iacob Negruzzi

Am atasat o harta cu localizarea depozitelor pe care le-am vizitat acum multi ani. Cel mai des, mergeam la Humanitas (H. pe harta). Acum nu mai e acolo, e goala incaperea (era la subsolul casei de pe colt, Bianu cu strada care da in Grivitei).
    Dar o sa trec zilele astea pe acolo sa vad ce-a mai ramas din vechile adrese cunoscute. Voi reposta harta cu eventuale modificari.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails zona-depozite.gif  

Registered User
    Inca mai sunt depozite langa gara de nord. Cel mai mare dintre ele este depozitul de carte Rolcris, strada Alexandru Ioan Cuza nr.50, tel 021.2222223 sau 0722214696 sau intrati pe Carti - Depozit de carti ori Carti. Rolcrisul vinde carti atat persoanelor fizice cat si celor juridice. Pentru persoanelor fizice se acorda o reducere de 20%.

Moderator Ivan's Avatar
    Multumim pentru publicitate

1.