brat De unde fac si eu rost de niste bani ?
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 22

Thread: De unde fac si eu rost de niste bani ?

Nick anterior: ollama oLlamaFavilla's Avatar

De unde fac si eu rost de niste bani ?

Noroc !...De curand mi-am adus aminte ca am 16 ani si ca pot sa "muncesc" pe timp de vara. Unde pot gasi (cat mai concret posibil...firme, unde ? etc.) ceva ? Cam cat se ia pe impartitul de fluturasi ?

Mai demult redactasem niste inregistrari si luam ceva. Dar asta printr-o cunostinta....se mai gaseste ceva in genu' ?

I-am citit pe toti glumetii de cateva ore de pe forumuri in legatura cu asta pana acum, si va rog eu fara glume ca prostitutia, cersitu', furatu etc. Si la fel va rog fara sfaturi ca "bucura-te de copilarie" si "mai bine pune mana pe-o carte". Daca puteti sa ma ajutati va multumesc frumos. Mor de somn, nb.

---------- Post added at 15:42 ---------- Previous post was at 01:39 ----------

nimic ?
    e bine ca nu e rau

Banned Pierce's Avatar
    ai incercat site-uri de angajari?
    Ai incercat google?
    Ai incercat sa citesti ziarul?
    Ai incercat sa te duci pe strada/cartierul tau si sa cauti de lucru?

Am impresia ca n-ai chef de munca si astepti sa sara angajatorii cu oferte pt tine...

am cautat insa am gasit posturi pentru dudui frumusele si majori + ca tre sa ai experienta. Si de foarte multe ori nu specifica daca pot si minorii. Pot face si pliante in photoshop ? Trebuie sa ma inscriu pe un site de joburi ? Nu prea am timp pana ma gineste cineva.
    e bine ca nu e rau

Ray
    Ray is offline
    Soul rebel Ray's Avatar
    du-te pe un santier si intreaba daca n-au nevoie de un salahor sa le care cimentu si etc. primesti vreo 50 de lei la zi si faci si miscare, nu mai ai nevoie de sala. sa nu te astepti la carte de munca si asigurare.
    nu fac caterinca

primesti olaie 50 de lei. N-au ei atata. Am o cunostinta care si-a luat teapa pe o treaba in genu' asta.
    e bine ca nu e rau

Ray
    Ray is offline
    Soul rebel Ray's Avatar
    eu am un prieten care a primit 300 lei pt 5 zile si mai mult cara materiale.

Nick anterior: DarkWarrior NightRage's Avatar
    Quote Originally Posted by oLlamaFavilla View Post
    Noroc !...De curand mi-am adus aminte ca am 16 ani si ca pot sa "muncesc" pe timp de vara. Unde pot gasi (cat mai concret posibil...firme, unde ? etc.) ceva ? Cam cat se ia pe impartitul de fluturasi ?

Mai demult redactasem niste inregistrari si luam ceva. Dar asta printr-o cunostinta....se mai gaseste ceva in genu' ?

I-am citit pe toti glumetii de cateva ore de pe forumuri in legatura cu asta pana acum, si va rog eu fara glume ca prostitutia, cersitu', furatu etc. Si la fel va rog fara sfaturi ca "bucura-te de copilarie" si "mai bine pune mana pe-o carte". Daca puteti sa ma ajutati va multumesc frumos. Mor de somn, nb.

Daca ai talent la desen(adica talent PE BUNE,nu doar pentru chestii anime &shit) poti sa-ti faci profil pe Deviantart.Fa cateva lucrari,si asteapta sa vina cineva sa te recruteze(scouteri de la companii de jocuri,poti sa lucrezi ca concept artist sau alte chestii).

Intrebarea mea e: de ce vrei asa de mult sa muncesti?
    Contrary to popular belief,new studies have revealed the fact that Adolf the Hitler was a very bad man.He killed more than 150000000000 of Europe's finest people-Jews,gypsies and homosexuals.Only because he was very,very evil...

Banned
    Quote Originally Posted by doma View Post
    Enjoy the summer vacation....ai timp sa lucrezi toata viata....
    ce mai bun sfat, si totusi daca te mananca du-te prin angrouri cred ca gasesti ceva pe acolo..

Nu prea ma pasioneaza desenul...talent poate am, desenam la un timp destul de calumea dar nu am rabdare.

Vreau sa-mi iau o chitara ceva mai bunicica. Deocamdata asta vreau sa fac, chitara, de aceea ziceam fara sfaturi ca cele de mai sus :| E clar ca nu ma aucam degeaba de munca. De-aia caut ceva destul de repede pana nu incep scoala. Dupa aceea nu o sa mai am timp sa fac ceva. Iar eu pot sa pun la pusculita bani doar daca vin in sume mai maricele. Nu pot sa strang cate 50 de mii.

Intrebam aici daca stiti firme care au joburi disponibile de impartit flyere sau alte chestii...Toti pe care-i cunosc care au lucrat in genul asta au avut o pila sau ceva. Si nu prea stiu unde sa caut.

Droid...despre ce e vorba ? Da un PM.
    e bine ca nu e rau

Registered User sirAdrian's Avatar
    Te angajez eu.
    Vreau sa imi faci publicitate la un cont de pe youtube.

I'm serious.
    Am căutat răspunsuri şi-am găsit alte întrebări, cele mai mari secrete ascunse într-o zi de ieri, nu vreau păreri vreau certitudini, capul pe umeri, nimeni nu-nvaţă din greşeli învaţă să le numeri.

Viteză şi Adrenalină

cum ?
    e bine ca nu e rau

Pai vreau cat mai multe vizualizari, comentarii si nu in ultimul rand subscribers!
    Dar trebuie facute legal, fara boots sau androizi sau mai stiu eu ce metode neconventionale...

Think about it.

cum ?
    Pune-ti mintea la contributie.
    Am căutat răspunsuri şi-am găsit alte întrebări, cele mai mari secrete ascunse într-o zi de ieri, nu vreau păreri vreau certitudini, capul pe umeri, nimeni nu-nvaţă din greşeli învaţă să le numeri.

Viteză şi Adrenalină

sirAdrian ti-am lasat pm. Modalitatile de publicitate le stabilesti tu...Nu pot sa ma duc sa urlu la Unirii intrati pe.....si nici spam-urile nu ajuta pe 220 sau youtube ) O modalitate ar fi sa fac un blog dar si ala ajunge sa aiba trafic in cateva luni plus ca si el are nevoie de publicitate.
    e bine ca nu e rau

Nick anterior: Deathstrike Zombozo's Avatar
    Quote Originally Posted by NightRage View Post
    Daca esti istet,faci rost de bani si ii pastrezi.Pur si simplu,nu cumperi nimic cu ei,doar ii pastrezi.O sa-ti prinda bine.Chiar nu cred ca ai nevoie de o chitara,mai ales ca nu se scot bani din asta(ai avea mai multe sanse daca te-ai apuca sa faci melodii in VDJ,convingi o tipa cu sani mari din liceul tau sa slobozeasca cateva strofe,ajungi la KissFM,RadioZU,si alte posturi de mana a zecea,si vin banii cacalau,din concerte pentru cocalari)
    You're a bad pikaciu
    Avand in vedere ca esti pe forumul computerGames iti recomand sa-ti incerci norocul ca tester pentru Ubi. Sansele sunt 1 la un milion, poate mai putin deoarece nu cred ca mai fac angajari, dar poate le bagi o serenada la muzicuta si ii convingi
    warpath:"Politica generala EA ? Less blabla more pewpew = more $$$$$"

weezer: "De aia nu joc eu MMO-uri. Tu stai 3 luni sa faci rost de niste sosete, eu stau 3 luni si termin un RPG intreg..."

Registered User Charlemagne's Avatar
    Cea mai usoara afecere pentru gulerele albe e sa stea la calculator si sa vinda publicitate. De exemplu iti faci un site sau un blog, scrii ceva in el, ii provoci vizitatori multi si se ingramadesc astia cu publicitatea sa posteze reclame pe site-ul tau. Succesul afacerii depinde daca poti sa scrii chestii de calitate, ca sa fie siteul original sa intre lumea.

Hecăru' Philips's Avatar
    De ce ar dori un om sa munceasca de bunavoie? Mai ales cand are 16 ani si traieste pe spinarea parintilor. Stiu ca perspectiva independentei financiare ii incanta pe multi, dar la varsta asta chiar nu are rost sa-ti pierzi vremea facand pe negrisorul de plantatie. Gandeste-te si tu cate chestii interesante ai putea face in tot acest timp: sa f**i, sa te imbeti, sa te distrezi, sa termini un joc bun, sa citesti o carte buna, sa vezi zeci de filme bune, sa trollezi pe forumuri de pocaiti, sa te apuci de droguri, sa participi la orgii romane, sa te cateri in ciresul bunicii si sa-l golesti de fructe(desi e cam tarziu pt. asta), sa downloadezi zeci de gb de prOn(pt. ratie, bineinteles), sa faci baie in mare si sa escaladezi vf. Moldoveanu, sa te apuci de culturism si sa devii impotent, sa citesti Biblia si Sfintii Parinti, sa inveti latina si aramaica, sa scrii un roman erotic, sa dai din plete la concerte satanice, sa te epilezi pt. prima oara la oo, sa-ti tatuezi un ponei roz pe frunte, etc.
    Daca toate gainile, vitele, porcii samd erau gay, nu mai aveam fast food-uri, omlete dimineata, lapte, branza carne oua....

Un roman adevarat

Poti incerca la o spalatorie auto.

Viteză şi Adrenalină

Registered User Sochaux's Avatar
    Eu nu glumeam in legatura cu tunelul...
    Lasand gluma la o parte...intradevar pe un santier ai sanse sa iei cativa banuti pe zi daca vei dori sa-i ajuti pe muncitori...Ai optiunea si cu pescuitul si vinderea capturii...Sunt unele campanii (putine) pentur strangerea gunoaielor lasate de turisti in unele zone ale Romaniei in care se aduna tineri si primesc niste bani pentru munca depusa,poti cauta si poti gasi daca cu adevarat iti doresti.Poti fi babysitter pentru animale,poti colabora cu o revista daca ai talent la scris,poti da meditatii in caz ca esti bun la vreo materie mai importanta...desigur...pe bani mai putini.Poti sa ma ajuti pe mine daca vrei in legatura cu acel tunel daca esti din Bucuresti...am dat un simplu search pe google si am gasit foarte multe astfel de oferte si idei pentru tinerii care vor sa munceasca si au pana in 18 ani.
    In fine...daca chiar vrei sa muncesti ai de unde alege .
    Bafta,
    Sochaux.
    Last edited by Sochaux; 05-07-2010 at 20:13.

Need I explain? Bogotta's Avatar
    Noroc !...De curand mi-am adus aminte ca am 16 ani si ca pot sa "muncesc" pe timp de vara. Unde pot gasi (cat mai concret posibil...firme, unde ? etc.) ceva ?
    Ia vezi aici: Oferte de serviciu în perioada verii: barman, casier sau „spion“ pentru companii - Gandul
    „ internetul este subconştientul societăţii. Ni-l putem imagina ca pe reţeaua de canalizare a unui oraş, unde se deversează toate dejecţiile. ”

Mircea Cărtărescu

goe
    goe is offline
    Registered User goe's Avatar
    Poti incerca la Mec, KFC sau BK. Sau la o benzinarie auto, cei care ajuta la alimentare/spalare masini.

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post
Page 1 of 2 12 LastLast