brat Facebook - website, Like
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 29

Thread: Facebook - website, Like

Registered User gothika's Avatar

Facebook - website, Like

Stiu ca pe-aici sunt o multime de oameni destepti , asa ca vin si eu cu o problema pentru care am nevoie de sfaturi.

Am o prietena buna care si-a facut de ceva vreme un site, iar eu incerc sa o ajut cu promovarea lui.

Acum cateva luni am facut site-ului o pagina de Facebook – din cea pentru website, care are sus posibilitatea de a strange “Like”.
    Pentru ca respectivul site sa stranga cat mai multi “Like” eu folosesc urmatoarea metoda:

Mi-am facut cateva alte conturi pe FB, si pe ele imi strang “prieteni” (add friend), iar dupa aceea acestor prieteni le sugerez site-ul respectiv (Suggest to Friends) – si in final care vor - dau “Like”, care nu vor – nu dau.

Pe la inceput a fost ok, FB era ok.
    Insa de o buna perioada de timp metoda a devenit extrem de greoaie, FB imi ingreuneaza f mult eforturile, imi pune piedici : de ex cand vreau sa dau “add friend” cuiva de pe unul din conturi, de multe ori imi spune ca nu cunosc persoana respectiva si nu ma mai lasa, ori dupa ce am dat “add friend” doar la vreo 3-5 persoane imi blocheaza contul pt 2 zile.
    Deci prin respectiva metoda merge ff greu.

Deci va rog ajutati-ma cu niste sfaturi:
    ce as mai putea face ca sa fac rost ceva mai usor de “Like”-uri pt site-ul respectiv pe Facebook? Ce alte metode mai exista?

Banned
    DHB14 - 300 - Thread
    ceea ce faci tu se cheama spam.

mai exista totusi o metoda pe care sper s-o incerci : ban.

Registered User doma's Avatar
    Quote Originally Posted by gothika View Post
    Deci va rog ajutati-ma cu niste sfaturi:
    ce as mai putea face ca sa fac rost ceva mai usor de “Like”-uri pt site-ul respectiv pe Facebook? Ce alte metode mai exista?
    Metoda e in poza atasata.

Ah, vezi ca nu prea e inteligent sa ceri sfat-uri de spam pe CG. Nu cred ca exista vreo persoana normala care sa incurajeze spameri
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails tits_or_gtfo.jpg  
    1. ARAD is not banat !
    2. ild nu ma bana, traiasca familia ta
    3. Trollin', trollin', trollin'/ Though the streams are swollen/ Keep them dogies trollin'/ Rawhide!

Nick anterior: DarkWarrior NightRage's Avatar
    Quote Originally Posted by doma View Post
    Metoda e in poza atasata.
    Si daca e barbat?

doma self pwnage as always.
    Contrary to popular belief,new studies have revealed the fact that Adolf the Hitler was a very bad man.He killed more than 150000000000 of Europe's finest people-Jews,gypsies and homosexuals.Only because he was very,very evil...

Sorry, am cercetat mult inainte, si nu este spam
    Face parte din tehnicile si strategiile pt social-media - e drept, la limita.
    Altfel nici nu ma apucam de metoda asta - btw, cred ca reiesea din post, dar mai spun o data: nu trimit nimanui mesaje, nu stau pe capul nimanui, bla bla. Doar add friend si atat, care vrea -ok, care nu-nu.
    Cititi despre tehnicile pt social media.
    Eu intrebam de problema userii care stiu si au de a face cu asta

---------- Post added at 13:35 ---------- Previous post was at 12:02 ----------

Ok, sa inteleg ca voi considerati asta drept spam get-beget.

Atunci, aduceti-ma pe calea cea buna

Ce alte metode, ok, se pot folosi? -oricare sugestie e binevenita

SM
    SM is offline
    Leather SM's Avatar
    Despre ce pagina e vorba ?

Quote Originally Posted by SM View Post
    Despre ce pagina e vorba ?
    Pagina de Facebook a unui site

SM
    SM is offline
    Leather SM's Avatar
    Am inteles asta, care e adresa?
    Da-mi PM eventual.

Haideti, va rog mult , chiar am nevoie de idei, sugestii ok

JB
    JB is offline
    Banned
    Quote Originally Posted by Cuddles View Post
    ceea ce faci tu se cheama spam.

mai exista totusi o metoda pe care sper s-o incerci : ban.
    cum sa fie spam cand nici macar nu da v'un link..., e greu cand materia asta cenusie se transforma in rogvaiv, un sindrom des intalnit in ultima vreme. gothika ai ales un loc gresit sa ceri sfaturi din cate vad. eu ti-as da sfaturi dar nu ma pricep la site-uri de socializare, am un cont modest pe facebook si atat. ce ma duce mintea e sa incerci sa promovezi site-ul prin ceva reclama, cand e cunoscut si apreciat like-urile acelea vin de la sine, asadar nu like-urile te vor promova ci este exact invers, cu cat esti mai cunoscut si apreciat pe un plan cu atat vei avea mai multi admiratori. iti pui pe site-ul respectiv un banner de like, profil sau ce vrei tu si buton de share pe retele de socializare ca facebook

Registered User CubEdIn's Avatar
    Quote Originally Posted by JB View Post
    cum sa fie spam cand nici macar nu da v'un link..., e greu cand materia asta cenusie se transforma in rogvaiv, un sindrom des intalnit in ultima vreme. gothika ai ales un loc gresit sa ceri sfaturi din cate vad. eu ti-as da sfaturi dar nu ma pricep la site-uri de socializare, am un cont modest pe facebook si atat. ce ma duce mintea e sa incerci sa promovezi site-ul prin ceva reclama, cand e cunoscut si apreciat like-urile acelea vin de la sine, asadar nu like-urile te vor promova ci este exact invers, cu cat esti mai cunoscut si apreciat pe un plan cu atat vei avea mai multi admiratori. iti pui pe site-ul respectiv un banner de like, profil sau ce vrei tu si buton de share pe retele de socializare ca facebook
    Cand ii bagi cuiva pe gat reclame, se numeste spam.
    Una e sa fie un banner pe un site, omu' il vede, da click sau nu.

Alta e sa adaugi 500 de oameni si sa le dai linkul catre site (sau pagina de pe facebook a siteului). Asta se numeste spam.
    E acleasi model de spam ca si persoanele de pe strada care impart pliante. Sigur, sunt o groaza de reclame pe pereti, prin reviste, dar eu pot alege sa ma uit la ele, sau sa cumpar revista respectiva. Cand imi dai un pliant in mana nu reusesti decat sa imi dai de cautat cosuri de gunoi.

Si ca sa clarificam, "Spam is the abuse of electronic messaging systems (including most broadcast media, digital delivery systems) to send unsolicited bulk messages indiscriminately."
    Electronic messaging systems? Check.
    Unsolicited? Check.
    Bulk messages? Check.
    Indiscriminately? Check.

JB
    JB is offline
    Banned
    am ajuns si pe acasa, sunt praf
    cu toate astea sunt destul de lucid sa citesc si recunosc ca nu am citit tot primul post, intr-adevar metoda folosita de gothika e nasoala
    eu am zis ca nu e spam aici pe forum uau sunt mai lucid dupa 3 litri de tuica vin plus bere (exagerez) decat dupa 3 ore de jucat la pc, bine ca am constatat, macar atat am invatat de Craciunul asta

Mi-am facut cateva alte conturi pe FB, si pe ele imi strang “prieteni” (add friend), iar dupa aceea acestor prieteni le sugerez site-ul respectiv (Suggest to Friends) – si in final care vor - dau “Like”, care nu vor – nu dau.
    asta e deja magarie, ma rog la ce iti foloseste?

Registered User sirAdrian's Avatar
    Buna seara!

Puteti sa ma ajutati cu ceva? Cum pot sa fac mai multe albume? Caut de vreo cateva minute si nu gasesc optiunea. Nu este un profil personal, ci o pagina de facebook sau cum ii spune. Sunt cam newby la acest capitol...

Albumele lui Viteza si Adrenalina | Facebook

De ex. vreau sa creez albumele: Mercedes Benz, Audi, BMW, Ford etc.
    Am căutat răspunsuri şi-am găsit alte întrebări, cele mai mari secrete ascunse într-o zi de ieri, nu vreau păreri vreau certitudini, capul pe umeri, nimeni nu-nvaţă din greşeli învaţă să le numeri.

Viteză şi Adrenalină

Registered User
    am si eu un site cu o pagina de fb...e greu sa strangi like-uri, nu pentru ca lumea nu ar fi interesata, dar e greu sa o faci cunoscuta, sa fie vazuta de cat mai multa lume, iar publicitatea pe fb costa foarte mult..si dc nu scoti bani buni din site, nu se merita.
    eu aveam acum o luna 42 de like-uri, si cresteau in medie cu 1,2 pe zi, deci f greu..
    am ales sa fac un concurs in care fiecare sa puna o poza pe wallul paginii de fb si sa stranga cat mai multe likeuri. am facut si un event in care am invitat cei 140 de oameni pe care ii am in lista si m-a mai ajutat o prietena si a adaugat si cea 450 cat avea e in lista.. asa poti apela la prieteni sa adauge lume la event ul tau, ca sa fie cat mai vizualizat. multi au dat attend, dar nu au pus participat la concurs, insa au dat like paginii.. concursul a durat 3 saptamani si inca se mai inscriau si in ultima zi participanti. la final am avut 700 de like-uri la pagina si inca mai primesc zilnic inca 5 ..in medie. desi am pus la bataie un premiu,cumparat de mine, am ales sa dau 3 premii pentru ca au fost 3 persoane care chiar si-au dat interesul. am descalificat like-urile de pe conturi care mi se pareau false si lumea si-a dat seama de corectitudinea concursului, chiar m-au incurajat si am primit comentarii pozitive. la final toata lumea fericita..
    trebuie intr-adevar investit ceva in promovare..cei care au votat pozele nu aveau cum sa faca asta dc nu dadeau like si paginii mele..deci fiecare a castigat, cu un efort minim, fara spam si fara sa supar pe cineva. ma gandesc sa mai fac un concurs cat de curand.. sper ca ti-am fost de folos..

Intr-adevar am organizat si concursuri: CONCURS: Castiga o pereche de manusi moto!-Auto Moto Blog , dar nu prea s-au inscris useri si nu am strans multe like-uri.
    Asta e...data viitoare trebuie sa gasesc alta strategie.

Insa astept un raspuns la intrebarea initiala, deoarece nu am gasit solutia.
    Am căutat răspunsuri şi-am găsit alte întrebări, cele mai mari secrete ascunse într-o zi de ieri, nu vreau păreri vreau certitudini, capul pe umeri, nimeni nu-nvaţă din greşeli învaţă să le numeri.

Viteză şi Adrenalină

Ike
    Ike is offline
    Nick anterior: FullMetal Ike's Avatar
    Daca va intereseaza doar like-urile si sunteti dispusi sa dati si niste bani pentru asta puteti folosi fanslave. (.com/?ref=18701 cu bunavointa tuturor )
    Misery loves company. Rat brained degenerates plague the planet. Minds function on a hopelessly unevolved level. Could not process reason if given 15 lifetimes. Contemplation of the universe not even an option. Cosmic space anomaly. Not enough time. Good luck humans, good luck.

Registered User
    eu am reusit sa strand intr-o saptamana 400 like http://www.facebook.com/funisready

mmv
    mmv is offline
    Registered User
    Quote Originally Posted by kupkake View Post
    ..cei care au votat pozele nu aveau cum sa faca asta dc nu dadeau like si paginii mele..
    Din ce stiu, un membru facebook poate da like pt continutul de pe o pagina facebook (text si fotografii) chiar daca nu a dat Like pt pagina (chiar daca nu e fan al paginii respective).
    Daca exista astfel de setari ce pot fi facute pentru pagina, as fi interesant sa le stim si noi.

Scriu in topicul acesta, deaorece este legat tot de FB.
    Mi-am facut si eu cont din diverse motive - legatura cu prietenii, vechi cunostinte etc.

Dar cum naiba fac sa setez tot contul privat? Ma tot invart pe acolo si nu pricep cum pot face ca pozele sa nu fie vizibile pentru orice utilizator.

Viteză şi Adrenalină

Registered User Legolici's Avatar
    Da-mi PM, si iti explic cum, ca si eu il am la fel, doar pentru persoanele cunoscute. Sa tii 1001 prieteni si sa cunosti doar 10 :| ...

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post
Page 1 of 2 12 LastLast