brat Coduri de interfon!!!!!!!!
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 35

Thread: Coduri de interfon!!!!!!!!

Registered User

Question Coduri de interfon!!!!!!!!

Sper ca am posta unde trebuie!!!!!Mi s-a pus la bloc de recent un interfon...ELECTRA...are ciineva idee daca are cod de acces direct....sa nu mai stau dupa cartela sau dupa cheie!!!! http://www.electra.ro/Default.aspx?tabid=70 .pls HELP!!!

Banned sandubogdan's Avatar
    DHB14 BYOC - 300 - Thread
    Aproape sigur ai gresit sectiunea.
    Cauti fel de "secret code" pt. a deschide usa fara cartela? Vreau si eu asa ceva daca exista ca sa nu mai car cu mine cartela. Insa nu cred ca exista, dar daca exista e f. putin probabil sa-l stie cineva si sa-l zica pe forum.

Registered User PigBrother's Avatar
    Let me guess, ai jucat prea mult System Shock. Sau Deus Ex
    If you're arguing with an idiot, make sure he's not doing the same thing

EnhanceD SpEEdY's Avatar
    Din cate stiu exista coduri de genul asta dar se poate ca sa nu fie unul universal ci unul care il definesc ei atunci cand instaleaza panoul... Eu pe al meu l-am aflat de la administrator.. Numai eu si cu el il stiu Este format din 5 cifre.. L-am folosit de mai multe ori and it really works..

Registered User
    sher it.....zi si noua...poate mergee,,,,la al nostru interfon

Senior Jedi Oby One's Avatar
    Te duci la adminul blocului ... el stie codul
    In principiu e secret si nu o sa iti spuna codul..... desi il primeste cand este instalat interfonul.......
    EU l-am aflat pe al meu incepand sa formez de la 1900 in sus ptr ca toata lumea isi pune anul de nastere
    A Jedi's strength flows from the force

LR
    LR is offline
    Registered User LR's Avatar
    Vreau si eu asa ceva daca exista ca sa nu mai car cu mine cartela
    Exista si nu este o gluma. Asa cum a spus SpEEdY este setat de cei care monteaza interfonul ca si cod de service (5 digiti dar depinde de tipul de interfon) in caz ca trebuie sa remedieze ceva si nu au cartela de acces pt. scara respectiva. Poti sa il ceri celui care ti-a montat interfonul si daca este amabil poate ca te ajuta . Pe aici il stiu administratorii de scara si l-au dat celor de la CATV si la postasi.

Registered User diesel's Avatar
    NU exista nici un cod, baieti. Nu va mai agitati atat. Interfoanele ELECTRA nu au cod de acces. Numai cu cartela se poate deschide usa. Lucrez cu ele asa ca... nu mai incercati tot felul de combinatii de taste ca pierdeti timpul.

Nick anterior: The Dark Knight Hate's Avatar
    Am auzit-o si p-asta...ti-e lene sa scoti cheile din buzunar si sa folosesti cartela aia care se presupune ca e pe "key-chain"...
    Time pays us but with earth & dust, and a dark, silent grave.

Moderator kork's Avatar
    Stii care-i culmea interfonului ?
    Sa suni si sa primesti ton de fax.

Registered User Bisti's Avatar
    codul este format din 5 cifre si este setat de administrator. el nu poate incepe cu numerele de apartament valide (0-36 sau 0-44) si de obicei cand pica curentul, primele 5 cifre introduse genereaza un cod nou. daca vrei sa faci o bucurie, intrerupe curentul pe panoul de apel si o sa vezi ca poti pune singur cod de acces. asa e la mine la bloc, cu diferenta ca e alt model de electra, ceva strain (eleKtra), care nu are cartela.
    Eu nu sunt nebun, eu nu fac decat sa va sfidez ! James Oliver Huberthy

Registered User Capcaunu's Avatar
    bravo, ai viitor de administrator

Demon/Dark Souls & Valkyria Chronicles = best series

diesel e pe bune treaba ?

Doamne cat de mult urasc rahatul asta nenorocit de interfon, ce inventie malefica .. in primul rand cartelele de acces sunt total neergonomice au fost gandite cu curul .. si in al doilea rand nu am vazut o pacoste mai mare .. stau sa caut cheia pe benga asta eventual si cu o unitate in mana ...

Chiar nu exista o solutie ?

Registered User h0stile's Avatar
    la mine la bloc i-am vazut pe unii cum bagau un cod si intrau dar nu stiu ce interfon e si nici nu am aflat codul. cea mai buna solutie este cheia.
    Signature failed to load.

Registered User mariko's Avatar
    Data viitoare cand ii vezi intreaba-i de interfon.. eu asa am aflat codul
    is thiiiis my voice?

Registered User Kheops's Avatar
    Incearca 1234 25813C, 7412, 7412C sau #... Exista cod. De regula il stiuadministratorii de bloc/scara, intreaba-i pe ei. Daca sunt jegosi nu o sa iti spuna... Daca sunt si mai jegosi, or sa schimbe codul o data pe luna.
    Apple Addict!

Need I explain? Bogotta's Avatar
    Cand am vazut threadul am crezut ca a fost reactivat cel vechi. A mai fost vorba despre asa ceva mai demult.
    Deci , va pot spune un cod care merge la un imobil de pe strada Turda. Acesta este 1359 . Nu stiu insa daca merge peste tot. Pot spune ca era un tip de interfon mai vechi, in nici un caz Electra sau ceva care sa mearga cu cartela magnetica.
    „ internetul este subconştientul societăţii. Ni-l putem imagina ca pe reţeaua de canalizare a unui oraş, unde se deversează toate dejecţiile. ”

Mircea Cărtărescu

Darth Ocelot Ocelot's Avatar
    la mine era 12345 (stupid people), dar s-a gasit o vecina sa ii cheme pe aia de la interfoane si sa schimbe codul si ori il stiu doar cativa ori nu mai exista... acum tre' sa umblu cu cheia dupa mine.
    I go down with the ship, that's what I do. I'm not even the captain, I'm going down with the ship. That's how I want you to think about me – a guy who keeps the captain company.

Registered User vasy's Avatar
    In primul rand: norocosilor, macar voi aveti interfon...

La mine la bloc s-a luat decizia (de catre administrator probabil?) sa se inchida usa... cu o cheie. Asa ca, daca nu ai cheia la tine, sau daca nu ai DOUA maini libere sau daca vine cineva la tine, TZEAPA TA.

Asta pentru ca nu este o cheie mai elaborata sau ceva de genul asta, este pur si simplu o CLANTA TAIATA. Ca sa nu mai vorbim de securitatea lipsa: oricine are o clanta poate sa intre.

Asa ca, bleah!... coduri secrete & shiet, bleah!

Need I explain? Bogotta's Avatar
    vasy , nu mai vorbi prostii. Codul tau secret este "clanta". Deci tot e ceva !
    „ internetul este subconştientul societăţii. Ni-l putem imagina ca pe reţeaua de canalizare a unui oraş, unde se deversează toate dejecţiile. ”

Mircea Cărtărescu

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post
Page 1 of 2 12 LastLast