Page 11 of 11 FirstFirst ... 891011
Results 201 to 219 of 219

Thread: Aeroport

1. Back To Top | #201
    Registered User
    Exista cumva la Otopeni dulapuri securizate? Am nevoie sa las o geanta mica, de genul cum e la therme.

2. Back To Top | #202
    Registered User Kidu's Avatar
    Quote Originally Posted by trandafirdoru View Post
    Exista cumva la Otopeni dulapuri securizate? Am nevoie sa las o geanta mica, de genul cum e la therme.
    era ceva discutie ca nu mai exista in aeroporturi aceste optiuni din motive de securitate. In unele cazuri exista un birou cum e la gara de nord de exemplu unde ti pot pastra bagajele dupa un control de securitate, dar nu in Otopeni cu siguranta.

3. Back To Top | #203
    Registered User
    Nasol, puteau fi controlate temeinic daca securitatea era problema.

4. Back To Top | #204
    Registered User elmysterio's Avatar
    Intrebare : se poate lua in bagajul de mana componente pc ? (Ex placa de baza)
    i3 G3258 (3430A860 vid:1.093v) 3800mhz 1.094v\\i5 4690K 3500mhz (vid : 1.0297v)\\Prolimatech Megahalems\\ASRock Z97 Anniversary\\Crucial Ballistix Tactical 2x4Gb (8-8-8-24 1600mhz) 1.35v\\SSD Samsung 850 Pro 256Gb & Samsung 500gb F3\\Creative X-Fi Titanium\\Altec Lansing FX4021\\Corsair 450W HX\\Case Fractal Arc Design Midi

5. Back To Top | #205

6. Back To Top | #206
    Registered User RAN's Avatar
    Dar probabil va trebui s-o scoti la control.

7. Back To Top | #207
    Asta nu ar fi o problema sa o scot numai sa nu mi-o opreasca acolo sa zica ca nu am voie cu ea in avion.
    i3 G3258 (3430A860 vid:1.093v) 3800mhz 1.094v\\i5 4690K 3500mhz (vid : 1.0297v)\\Prolimatech Megahalems\\ASRock Z97 Anniversary\\Crucial Ballistix Tactical 2x4Gb (8-8-8-24 1600mhz) 1.35v\\SSD Samsung 850 Pro 256Gb & Samsung 500gb F3\\Creative X-Fi Titanium\\Altec Lansing FX4021\\Corsair 450W HX\\Case Fractal Arc Design Midi

8. Back To Top | #208
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    las-o in geamantan, mai ales daca ai cutie.

eu am adus chestii mici in bagajul de mâna (cpu, sticks, memorie, hdd, ssd). componentele mari la cala.

dar nu cred sa ai probleme, nu le-am văzut pe lista de obiecte interzise.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

9. Back To Top | #209
    Nu vad de ce sa ai probleme. Nu ai voie cu surubelnite, de exemplu, dar o placa de baza ar trebui sa fie ok. Doar ca pregateste-te sa-l lasi pe agent s-o pipaie fara nici un fel de protectie la ESD

10. Back To Top | #210
    Pai o sa fie sigilata.... cum sa o pipaie ?

11. Back To Top | #211
    S-ar putea sa-ti ceara sa vada exact ce e in cutie, adica sa o desigilezi si s-o scoti din punga de protectie.
    Sigur nu pot sa-ti zic, depinde de agent. 100% sigur ca nu vor sa verifice nu e nici daca o pui la cala.

12. Back To Top | #212
    Care e procedura privind aparatul auditiv? Trebuie scoasa bateria?

13. Back To Top | #213
    Nick anterior: niggaru GabrieLL's Avatar
    va salut, am de adus din fr un sistem audio. trebuie lasat la cala, sau pot sa-l iau la bagaj de mana? e o cutie de 60x35x35 cm. problema e ca la bagajul de mana, as mai avea deja un troller.

va multumesc!
    It's not revenge, it's punishment!

14. Back To Top | #214
    Registered User
    Quote Originally Posted by GabrieLL View Post
    va salut, am de adus din fr un sistem audio. trebuie lasat la cala, sau pot sa-l iau la bagaj de mana? e o cutie de 60x35x35 cm. problema e ca la bagajul de mana, as mai avea deja un troller.

va multumesc!
    Poti daca platesti supliment dar te-ai gandit cum ar fi sa aiba toata lumea trollere ca bagaj de mana si in plus inca ceva de dimensiuni apreciabile? Daca nu te-ai gandit, iti spun eu: este deranjant pentru ceilalti pasageri.

15. Back To Top | #215
    Quote Originally Posted by GabrieLL View Post

va multumesc!
    Fiecare linie aeriana are politica ei proprie in privinta bagajului, de ex la blueair sau tarom 55 cm x 40 cm x 20 cm, la altii sunt mai mici dimensiunile acceptate. Pararea mea este ca nu il poti lua in cabina, este mare, dar sfatul meu este sa vb la telefon cu linia ta aeriana ca sa stii cum il pregatesti.

16. Back To Top | #216
    Nick anterior: niggaru GabrieLL's Avatar
    Salut, circul cu taromul, saptamanal, si nu m.a deranjat niciodata cand eu aveam un rucsac si ceilalti trollere. Atata timp cat este acceptat de xompanie, de ce m.ar deranja? Dar na poate unii sunt deranjati.

O sa dau telefon la tarom, dar cred ca.l pun la cala, ca e sigilat
    It's not revenge, it's punishment!

17. Back To Top | #217
    Grand Shaman m-m-c's Avatar
    Quote Originally Posted by trandafirdoru View Post
    Poti daca platesti supliment dar te-ai gandit cum ar fi sa aiba toata lumea trollere ca bagaj de mana si in plus inca ceva de dimensiuni apreciabile? Daca nu te-ai gandit, iti spun eu: este deranjant pentru ceilalti pasageri.
    Cu ce e deranjant că nu pricep?

18. Back To Top | #218
    Registered User
    Quote Originally Posted by m-m-c View Post
    Nu te-ai lovit de asa ceva...
    Pur si simplu nu mai ai unde sa-ti pui un rucsac deasupra scaunului, pentru ca marea majoritate confunda bagajul de mana cu cel de cala.
    Imping stewardesele ca pe sacii de cartofi si degeaba. Am patit cu turkish, cu qatar. Am stat cu rucsacul la picioare...

19. Back To Top | #219
    Quote Originally Posted by m-m-c View Post
    Confirm ce spune colegu trandafir. Prinzi curse cu cabina foarte aglomerata de bagaje si ajungi sa ti bagajul sub scaunul din fata ta, daca esti ceva mai lungan, vei sta f inconfortabil cu picioarele.
    La o cursa au fost nevoiti sa scoata 10-15 trollere din cabina si sa le duca la cala pentru ca efectiv nu aveau unde sa le puna, prilej cu care am intarziat 1h20.
    Ca sa nu ma trezesc cu sarcasme de la habarnisti, explic, in spatiul pentru pasageri bagajele "de mana" nu pot fi cazate decat in compartimentele de bagaje ( deasupra capului ) sau sub scaune. Nu poti sa le tii in brate, langa scaun, pe culoar, etc.

De fiecare data apar cazuri de gen din cauza indolentei personalului din aeroport ( check in si imbarcare ) si tot timpul pe cursele de linie, ptr ca sunt permisive. Penibil, dar pe low cost nu se ajunge la asa ceva pentru simplu motiv ca taxeaza bagajele de orice fel si ghici ce, ajungi sa fii foarte atent ce impachetezi si pentru ce anume ( cala/bord ).

1.  
Page 11 of 11 FirstFirst ... 891011

Bookmarks

Bookmarks