Page 2 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 40 of 219

Thread: Aeroport

1. Back To Top | #21
    Registered User strumfi's Avatar
    Quote Originally Posted by AStateOfMind View Post
    Ptiu, or fi aia tembeli dar nici tu nu esti normal
    Defineste normalitatea.Ma amuz si eu cum pot.Nu ai cum sa fii ,,normal,, pus in niste situatii ,,anormale,,.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

2. Back To Top | #22
    Banned
    Republica Bananiera Romanistan, Bucuzbekistan
    Quote Originally Posted by The Mule View Post
    Nu si cand el a intrebat cu ce companie pleaca si ea a raspuns ca va pleca "cu sotul".
    Din moment ce strumfi nu face o munca tocmai usoara, sa molfai guma in fata lui denota lipsa de respect daca tot trebuie sa fim politicosi.

De unele femei merita sa faci misto.
    Last edited by Tactician Shooter; 21-03-2015 at 09:50.

3. Back To Top | #23
    Continui cu alt telefon clasic:
    -Informatii va ascult.
    -As vrea sa fac si eu o REZERVATIE la wizz pentru maine.
    -Incercati la compania aeriana ( ma abtin sa nu intreb: lupi sau ursi polari ? )
    Dar am si zile cand raspunsul se schimba cu : Incercati la Ministerul Mediului. A dracului ea de limba romana cum ne bate la c ... uneori.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

4. Back To Top | #24
    Quote Originally Posted by Tactician Shooter View Post
    Nu si cand el a intrebat cu ce companie pleaca si ea a raspuns ca va pleca "cu sotul".
    Din moment ce strumfi nu face o munca tocmai usoara, sa molfai guma in fata lui denota lipsa de respect daca tot trebuie sa fim politicosi.

De unele femei merita sa faci misto.
    Am colegi care din start te lasa sa intelegi ca nu esti dorit dar eu nu sunt asa.Insa cand m-ai deranjat cu vreo mitocanie,nu te astepta sa ma fac ca ploua si sa iti zambesc.Nu merge asa la noi.De aici clientul trebuie sa plece simtindu-se ultimul om ca nu a studiat gramatica limbii romane in generala Glumesc.

5. Back To Top | #25
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    M-ai convins. Va sun diseara.

6. Back To Top | #26
    Quote Originally Posted by OutOfMyMind View Post
    M-ai convins. Va sun diseara.
    Dupa 20:00 ca atunci ies din tura.

7. Back To Top | #27
    Una proaspata din ciclul unde te duci tu unde nu te asteapta nimeni iar daca nu existi deci n-ai venit :

-Domnu cand vine Bilbao ?
    -Buna seara.Din cate vad eu pe tabela nu avem nici o cursa de Bilbao.Sunt afisate toate cursele pe tabela.
    -Ahh,deci n-a aterizat inca,nu?

8. Back To Top | #28
    De data asta despre sefi. Sa te fereasca Dumnezou de sefi femei peste 40 ani cu care nu te-ai culcat si cu care nici nu ai vrea s-o faci.
    Primesc un telefon dimineata cand intru in acvariu,asa ii zic la cusca de la sosiri,caci esti dincolo de un geam(nici macar antiglont),microfonul nu prea merge si nu se aude cand vb cu pasagerii si adesea semeni cu un peste ce da din gura si nu se aude nimic.Ma rog,sefa imi spune ca ne-am cam obraznicit si am inceput sa ne facem de cap.
    Aprob politicos desi eu m-am intors abia azi din un mini concediu de o saptamana si desi in gandul merge catre ceva de genul si ce-o sa-mi faci fa, pe gura imi iese ceva de genul si ce sa facem de acum inainte ? Ca nu mai respectam programarile de pe ghisee si am inceput sa stam cand la plecari cand la sosiri dupa cum ne taie capul.
    Ma gandesc putin,ceea ce este dureros la ora 8 si gandul imi zboara catre un : dar cand plm mi-ai facut programare unde sa stau tu ultima oara,ma lupt,fac un efort si nu reusesc sa imi aduc aminte de un precedent in ultimele 3 luni.Dar pe gura imi iese: Dar cum stam azi ? Stai cu o colega la plecari si un coleg ramane singur la sosiri.Ca nu mai facem noi programari de capul nostru ca iese nasol,stie ea si imi tranteste telefonu.
    Inca sunt bine dispus nu e bai,e luni si ploua si ploaia asta adoarme parca spiritul de luptator viking al romanilor ce pleaca sa cucereasca vestul.O liniste ca imi vine sa plec acasa doar ca sa aflu cand s-or prinde astia ca am fugit.
    La 4 suna sefa mai nervoasa ca de obicei si incepe sa urle bai voi sunteti nesimtiti ? Deoarece nu imi place sa ma contrazic inafara de forum,zic ca sunt dar nu stiu ce am facut.Pai de ce l-ati lasat pe colegul singur,trebuia sa stea unul cu el jumate de zi asa cum procedam noi de obicei.Ce dracu ne-a apucat de schimbam noi regulile dintr-o data,nu suntem sanatosi la cap ? Eu aprob. Nu sunt sanatos la cap dar daca as fi cum as putea sa imi dau seama singur ? MA duc sa il schimb pe colegul insa surpriza, ala micu era in pauza de masa.
    Ma rog,ma asez pe scaun,nu are rost sa facem valuri doar mai e un pic si plec acasa.

9. Back To Top | #29
    Registered User robotul's Avatar
    Quote Originally Posted by strumfi View Post
    Una proaspata din ciclul unde te duci tu unde nu te asteapta nimeni iar daca nu existi deci n-ai venit :

-Domnu cand vine Bilbao ?
    -Buna seara.Din cate vad eu pe tabela nu avem nici o cursa de Bilbao.Sunt afisate toate cursele pe tabela.
    -Ahh,deci n-a aterizat inca,nu?
    Atitudine clasica de ghiseist roman. Omul te intreaba una, tu ii raspunzi alta. Poate ala era chior, sau analfabet.
    Tu esti acolo sa raspunzi la solicitari sau sa dai instructiuni de folosire a "tabelei" ?!

10. Back To Top | #30
    Nu! Prietene neghiseist e o problema simpla de logica la care ai dat fail . Dar iti desenez altcumva :
    -Daca ma intreba de strada Pulivara si eu spuneam : Nu exista aceasta strada , iar apoi el spunea : Deci inseamna ca este dupa colt, nu ? a cui crezi ca e vina ? Asa,dupa capul matale.

11. Back To Top | #31
    Banned
    Republica Bananiera Romanistan, Bucuzbekistan
    Ne-ai spus cum iti petreci noaptea de ajunul Craciunului la locul de munca.....spune-ne si cum iti petreci Pastele.

12. Back To Top | #32
    Quote Originally Posted by Tactician Shooter View Post
    Ne-ai spus cum iti petreci noaptea de ajunul Craciunului la locul de munca.....spune-ne si cum iti petreci Pastele.
    LA fel ca si Craciunul.Special nu am vrut noaptea de inviere deoarece toti sunt acasa serbeaza Pastele si este o noapte linistita.Orele mi se dau inapoi ca ore libere si le pot pune in o zi care in mod normal e aglomerata.Pentru mine nu are nici o insemnatate Invierea. A inviat de atatea ori ca m-am saturat numai privind.Am mai multa incredere in Odin decat in sfrijitul ala pletos cu piroane in talpa ce isi tine la piept sleahta de oropsiti.

13. Back To Top | #33
    uninstitutionalized sociopath Nicky_Santoro's Avatar
    Foarte misto thread-ul, chiar trebuia sa pui pe 'hartie' intamplarile astea. Sunt sigur ca exista atat de multi oameni ciudati, am intalnit si eu si intr-adevar un job ca al tau iti ofera ocazia sa cunosti cat mai multi Mie imi place ce faci si cred ca este un loc de munca dinamic unde nu ai timp sa te plictisesti si cunoscand cam toate informatiile nu te stresezi sa termini ceva sau sa ai parte de provocari, e pur si simplu funny

O curiozitate am insa: nu iti este frica ca prin stiu eu ce intamplare se poate sa ajunga la sefii tai ce postezi aici si sa ai probleme? Ma gandesc ca ai ceva clauze de confidentialitate in Contractul de Munca si este o lume mica, ai un job de nisa, deci poti fi indentificat destul de usor chiar daca ai acest alias aici?

Keep the stories coming, eu de abia acum am descoperit threadul si pot spune ca am ras dupa primul post de mama focului, i-am citit si unui coleg de langa mine escapada cu Curcanul la Madrid, funny!
    I just stare at my desk, but it looks like I'm working. I do that for probably another hour after lunch too, I'd say in a given week I probably only do about fifteen minutes of real, actual, work. - Office Space -

Playstation Network ID - PULIX82

14. Back To Top | #34
    Registered User robotul's Avatar
    Quote Originally Posted by strumfi View Post
    Nu! Prietene neghiseist e o problema simpla de logica la care ai dat fail . Dar iti desenez altcumva :
    -Daca ma intreba de strada Pulivara si eu spuneam : Nu exista aceasta strada , iar apoi el spunea : Deci inseamna ca este dupa colt, nu ? a cui crezi ca e vina ? Asa,dupa capul matale.
    Mda, ghiseist, ce sa-i ceri?!
    Hai ramai cu topicul tau neinteresant, ciao.

15. Back To Top | #35
    uninstitutionalized sociopath Nicky_Santoro's Avatar
    Quote Originally Posted by robotul View Post
    Cata rautate gratuita ... cum sunt oamenii. "Ghiseist" .... foarte urat
    I just stare at my desk, but it looks like I'm working. I do that for probably another hour after lunch too, I'd say in a given week I probably only do about fifteen minutes of real, actual, work. - Office Space -

Playstation Network ID - PULIX82

16. Back To Top | #36
    Quote Originally Posted by Nicky_Santoro View Post
    Cata rautate gratuita ... cum sunt oamenii. "Ghiseist" .... foarte urat
    Lasa-l man ca pun pariu ca trece pe aici cand se duce la Milano la shopping Cred ca ne confunda cu Gara si e suparat ca au crescut preturile de cand au adus noile locomotive.

Ca sa raspund la ce ai postat anterior,nu mi-e frica,toate situatiile descrise sunt anormale si raspunsurile sunt la limita ca sa zic asa.In plus cum ti s-ar parea daca cineva ar veni la tine sa iti spuna ca a citit pe un forum ce face un angajat de-al tau ? Desigur forumurile pot fi o sursa de informare la fel de buna ca oricare alta insa volumul de munca ca sa descopere tot ce v-am insirat aici este destul de mare si nu o sa se oboseasca nimeni.Plangerile se depun in niste cutiute sigilate si trebuie sa specificati ziua, zborul ce-l aveti si ce v-a nemultumit apoi se trece la analiza inregistrarilor video.
    Daca nu aveti norocul sa picati in ziua respectiva la ora specificata o sa ma prinda probabil doar frunzarind un forum. Pot oricand sa dezmint ce am scris aici pentru ca am o imaginatie bogata si o constanta nevoie de atentie
    Last edited by strumfi; 10-04-2015 at 10:28.

17. Back To Top | #37
    Quote Originally Posted by robotul View Post
    1.i-as cere sa te jigneasca
    2.topicul e interesant,ai tu ceva cu tipii care lucreaza la ghiseu,te-o fi batut vreunul,ai ramas cu sechele probabil.

18. Back To Top | #38
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    El era cu cursa de Bilbao, lasa-l.
    Macar bine ca n-a intrebat de cursa de Catalunya.

19. Back To Top | #39
    Quote Originally Posted by Out Of My Mind View Post
    El era cu cursa de Bilbao, lasa-l.
    Macar bine ca n-a intrebat de cursa de Catalunya.
    Omul a patit-o grav,ceva de genul l-au prins functionarii in metrou si i-au facut o magarie in ultimul vagon,deoarece la threadul cu cele mai mari scursuri ale societatii a specificat ghiseistii.Langa Hitler si Stalin se afla ghiseistii

20. Back To Top | #40
    In dimineata asta am dat de unul care a m-a facut sa realizez ca sunt pe lumea asta oameni ce probabil inca nu stiu ce e ala un geam.Sa detaliez :
    Vine un domn,cam rosu la fata,banuiesc ca ciupise ceva nitel,ca sa isi faca curaj (e o noua metoda la noi,ciupesti juma de sticla de vodka ca sa ai pentru drum sa nu iti tremure mana apoi cand agentul de check in te simte ca te clatini si mirosi a trascau,spui ca de frica ai baut un paharel.Asta scuza tot,daca omului e frica,te pui cu anxietatea? Apropo,aviz amatorilor daca veniti ciupiti la check-in sau fumati,agentii de check-in va pot refuza imbarcarea fara drept de apel) si spune apasat :
    -Barcelona!
    Eu,putin obosit si plictisit:
    -Cu ce va pot ajuta?
    -Barcelona!
    -E in Spania.
    -Nu!
    -Ma iertati,ultima oara cand am fost in Barcelona jur ca era acolo.(Deja incepeam sa ma incalzesc)
    Domnul scoate o hartie cu urme de grasime pe ea ce mirosea a slanina.Pentru moment m-am gandit ca am si eu slanina acasa in frigider,mi-ar prinde si mie bine o slaninuta asa si un pahar din ce-a servit domnu,cica merge bine asa de dimineata,sanatate curata.Dar sa revenim.Spre uimirea mea nu chiar asa de mare,acela este boarding pass-ul pentru probabil cursa de Barcelona.Asta e ce am prins asa,in 2 secunde pana ce domnul a inceput sa imi indese hartia aceea unsuroasa prin gaura din geamul din fata mea.E o gaurica nici mica nici mare, de dimensiunii medii, mai intra aer si uneori sunete.Dar nu e o gaurica pentru bilete,va jur.Domnul insa este insistent.Vazand ca nu prea poate sa indese hartia a facut un gest remarcabil ce pe mine unul sincer m-a impresionat.A pus hartia jos,a apucat acea gaurica cu doua maini batatorite(nu am putut sa nu remarc negrul de sub unghii)de om al pamantului,deprins cu munca fizica si a inceput sa traga,incercand s-o largeasca.
    Primul meu gand a fost: Domnule va rog potoliti-va,nu e vagin.Oricat trageti de el nu o sa se largeasca.LAsati-l in plata Domnului.
    Dar desi ma pufnea un ras teribil si desi eram curios la un moment dat daca o sa reuseasca sa modifice acea gaurica cu puterea mintii , am izbutit sa bolborosesc ceva gen : linistiti-va,hai sa ne calmam sa vedem ce putem face.Eram prins intr-un labirint,o ecuatie cuantica,o nebuloasa de incertitudini se abateau asupra mea.Daca il mai las sa indese cine stie ce,o sa imi sparga geamul.Daca trebuie sa il trimit undeva,inseamna ca trebuie sa ajung la un compromis si sa citesc foaia aia din Scanteia ce o are in mana.Insa cum sa pun mana pe asa ceva ? Era mai unsuroasa ca lantul de la bicicleta iar eu nu aveam manusi,sunt un delicat ce mama dracului.Imi inchipuiam ca dupa ce ating chestia aia imi cad unghiile taiate cu grija in fiecare dimineata pe batistuta.Creierul meu pozitronic a luat o decizie rapida si fara cale de intoarcere,ne trebuie un sacrificiu uman.Cineva trebuie sa se sacrifice pt ca acest biet crestin trotilat sa prinda cursa de Barcelona.Desigur,unii dintre voi mai rai (tu ala din ultima banca de m-ai numit ghiseist) or sa zica : Da ce ma,erau mai multe curse de Barcelona ? Trebuia sa te uiti pe monitor sa vezi unde e cursa de Barcelona sa il trimiti.
    Ma insultati pe plan profesional Intamplator erau doua curse de Barcelona si nu stiam unde sa il trimit.Ametit cum era nu imi permiteam sa il trimit sa stea pe la o coada o ora si sa piarda zborul.Trebuiesc TOTI salvati asa cum Iisus spune in Cartea Cartilor,desenul animat.
    Sa revin, am impresia ca divagam,voi nu? Trebuie un sacrificiu uman. Am ochit o baba ce ma implora cu ochi blajini sa o bag in seama,intre timp incepuse sa se aglomereze.Caterinca,caterinca,dar mai si muncim.Baba vroia ( nu la Barcelona, ar fi fost prea simplu) o informatie banala,daca poate sa ia un kil de branza la bagajul de mana.Am asigurat-o ca nu e nici o problema si mi-am permis cu toata timiditatea ce ma caracterizeaza sa o abordez politicos,nu va suparati,nu vreti sa imi cititi si biletul domnului? Saracul nu vede ( in gandul meu: de la nenorocita aia de tuica). Babuta zambind angelic : Nici o problema , sa ma uit . Doua secunde ca nu vad ( Am simtit domnilor ca imi fuge pamantul de sub picioare,va jur) Dar....( ce dar, e blestem asta,nu dar) imi iau ochelarii si ma intorc!! Dupa 5 minute revine si apoi dupa alte 10 minute de dictare am aflat zborul . Pana mi-a citit doamna biletul,a fost metodica,mi-a citit tot pana si codul de rezervare si cand ajunge avionul in Barcelona,s-a inchis check-in-ul domnului.
    Nu e banc sec.

1.  
Page 2 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks