Page 46 of 46 FirstFirst ... 3643444546
Results 901 to 915 of 915

Thread: Grecia

1. Back To Top | #901
    Megalomaniac's Avatar
    Doar sa te odihnesti prin Sidirokastro sau pe undeva pe la granita, apoi as da sa ajung cat mai repede la Igumenita, de pe feribot incepe treaba
    - Care este leguma cu cea mai mare concentraţie de alcool?
    - Mazărea borîtă pe perete.

Top Tip Of The Week: When going through airport customs and you are asked "do you have any firearms with you?" do not reply "what do you need?"

"Nu pot ei fura cat puteti voi sta pe alte threaduri."

2. Back To Top | #902
    Leather SM's Avatar
    Pentru 5-7 zile de refacere ce e recomandat, Zakynthos sau Lefkada?

3. Back To Top | #903
    Pervs R me TheCrusher's Avatar
    Eu recomand Creta

4. Back To Top | #904
    Am fost doar in Zakynthos si Thasos, recomand Zakynthos - mai multe de vazut, peisaje superioare, mai ieftin, mancare mai buna.
    "It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
    Aristotle

5. Back To Top | #905
    Deepmix kegpr's Avatar
    Quote Originally Posted by SM View Post
    Pentru 5-7 zile de refacere ce e recomandat, Zakynthos sau Lefkada?
    Te duci unde ma duc eu, ca doar stii

6. Back To Top | #906
    ハイブリッド Pyro's Avatar
    Kefalonia
    Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher 9LAWBUUA in comenzile tale la PC Garage si Garage Mall si vei primi discount 1%!

[Cumpăr] Obiectiv Fujifilm 27mm si/sau 18-55mm
    [Vând] Aspirator vertical fara fir Philips PowerPro Uno FC6170 25.2V

7. Back To Top | #907
    Pervs R me TheCrusher's Avatar
    Creta - Chania

8. Back To Top | #908
    Registered User
    M-am intors din Lefkada. Daca poti sa ajungi acolo, du-te. Insula e legata prin pod de continent, nu platesti nicio taxa si nici nu stai dupa ferry sa vezi cand trebuie sa ajungi si dastea. Daca vrei plaje ca lumea, trebuie sa mergi pe partea de sud-vest. Daca vrei viata de noapte dar plaje naspa, te duci in nidri sau cum se scrie

Poza facuta in porto katziki, se ajunge cu masina.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Grecia-19264678_1153266641486215_6078732921418739408_o.jpg  

9. Back To Top | #909
    Salut, stie careva vreo firma de transport care face curse Ro-Lefkada? Orasul de plecare e irelevant, suntem pe ultima 100 de m si nu gasim transport in perioada 9-16 septembrie. Orice info ar ajuta. Cu mentiunea ca Iri Travel, Eurolines, Mementobus, Fibula si Romadria nu au curse... Merci

10. Back To Top | #910
    Registered User ciocanul's Avatar
    Suna si la As Tour Timisoara | Agentie de turism
    Sunt tur operatori de Grecia dar poate au locuri prin autocare. Poate nu ajung pana in Lefkada dar ajung prin zona. Cauta si la alti operatori.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

11. Back To Top | #911
    Trancestatic Iceman's Avatar
    Urmeaza sa plec in Corfu. Ce restaurante si activitati recomandati pe-acolo in afara de lenevit?
    ​Questionable ethics.

12. Back To Top | #912
    Moderator
    Corfu Town e foarte frumos, zici ca esti in Italia (au fost colonie venetiana, au si niste fortarete venetiene pe care le vei vizita). Palatul Achilleion - must see. Paleokastritsa. De la Paleokastritsa drumul care urca muntele are niste puncte de belvedere excelente. Manastirea Paleokastritsa. Castelul Angelokastro.

Am fost in partea de nord, partea muntoasa (la nord de Corfu Town) si e foarte frumoasa. Partea de sud am inteles ca e mai de clubbing si nu ar fi mare lucru de vazut, insa nu am vizitat-o ca sa iti zic la prima mana.
    Mourrons pour des idées, d'accord, mais d'une mort lente

13. Back To Top | #913
    ハイブリッド Pyro's Avatar
    Viziteaza si Sidari ziua; noaptea e plin de englezi betivi (asa era acum vreo 8 ani :P)
    Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher 9LAWBUUA in comenzile tale la PC Garage si Garage Mall si vei primi discount 1%!

14. Back To Top | #914
    Genie Daremyth's Avatar
    Paleokastritsa e unul din cele mai frumoase locuri pe care le-am vazut in Grecia (am fost de 2 ori). Cele 2 peisaje sunt de acolo, primul de pe drumul spre manastire (care e indicat sa fie facut pe jos, zic eu, e destul de scurt si cu privelisti foarte frumoase), al doilea de la Angelokastro.
    Gratarul e de la una din cele mai bine cotate taverne - Spiros.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Grecia-3-manastire.jpg   Grecia-1angelokastro.jpg   Grecia-2gratar.jpg  
    "Stati linistiti, mai mult de o eternitate nu poate sa dureze!" - Hawkeye Pierce

15. Back To Top | #915
    ハイブリッド Pyro's Avatar
    Daca ajungi acolo si mancarea de la restaurantul hotelului Apollon era foarte buna cand am fost, fix peste drum de plaja. Am fost cazat acolo acum vreo 3-4 ani si am mancat aproape exclusiv acolo, mi s-a parut calitatea cea mai buna din ce-am testat acolo.
    PS: Poti inchiria si barca din Paleo, si poti merge in jos pe coasta pana la Paradise Beach.

1.  
Page 46 of 46 FirstFirst ... 3643444546

Bookmarks

Bookmarks