Page 8 of 8 FirstFirst ... 5678
Results 141 to 155 of 155

Thread: Epava de la Costineşti

1. Back To Top | #141
    "If a law is unjust, a man is not only right to disobey it, he is obligated to do so." -Thomas Jefferson.

2. Back To Top | #142
    Registered User motorzbh's Avatar
    Am fost anul asta cu barca proprie sa fac poze si surpriza nu am putut urca pe punte. am dat vreo 2 ture cu barca in jurul epavei si am constatat ca scara din magazie s-a dus. am ancorat la gaura de la sala motorului si am intrat innot inauntru ca sa constat ca orice urma de suprastructura a disparut. practic vezi cerul de langa motor.
    mai mult sunt cuiburi pe punte si pe duneta de cormorani un semn sigur ca nimeni nu mai da pe acolo.
    am fost foarte dezamagit dar asta e viata.
    cred ca se va rupe in doua la urmatoare furtuna.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Epava de la Costineşti-epava-2012.jpg  
    Cea mai mare reushita a Bisericii a fost sa convinga lumea ca Dumnezeu are nevoie de mijlocitori.

3. Back To Top | #143
    Yep, arata foarte rau epava.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Epava de la Costineşti-screenshot153.jpg   Epava de la Costineşti-screenshot155.jpg  
    I lose then I regain, hustle is in the vein
    I'm drinkin protein shakes to muscle up the brain.

4. Back To Top | #144
    fii capitanul nostru ptz's Avatar
    wow de-acolo saream io pe vremuri cand eram inconstient. N-am mai fost de ani buni in costinesti din pacate
    I order the club sandwich all the time, but I'm not even a member, man. I don't know how I get away with it.

5. Back To Top | #145
    nostalgic/fabrici şi uzine nokia2010's Avatar
    Oricum, a ajuns dezastru staţiunea aia.
    Lucrurile vechi dăunzează grav gunoaielor moderne (cu câteva excepţii ; ex: I.T. stuff, sist. de învăţămant din Ro., pedeapsa cu moartea)
    Ştefan Tel. 0721.240.479/0749.28.38.15 h 9.30-23.00 (fără BEEP-uri , S.M.S. da).
    Paul Anka Anii '90 în România Industria în vechiul Bucureşti Cumpăr cărţi de telefon vechi

Caut driver Nikonscan 1.6.3.

6. Back To Top | #146
    Am inteles ca in urma furtunilor de zilele trecuta epava s-a rupt in doua. Daca sta cineva prin zona si paote face niste poze, sunt binevenite.

7. Back To Top | #147
    Banned
    Paza de coasta a descoperit un barbat de virsta neprecizata, identificat ca "nokia1910" si care incerca sa incarce resturile epavei intr-un camion "Roman" fabricat in 1950. Acesta a declarat ca dorea sa conserve epava si sa deschida o expozitie de fotografie cu tema "Epave romanesti - trecut si perspective". Intrebat in legatura cu modul in care dorea sa isi duca planul la indeplinire acesta nu a putut oferi lamuriri.

8. Back To Top | #148
    nostalgic/fabrici şi uzine nokia2010's Avatar
    Păcat că nu am reuşit să duc la capăt misiunea. Avem de gând s-o restaurez complet şi s-o redau Costineştiului
    Lucrurile vechi dăunzează grav gunoaielor moderne (cu câteva excepţii ; ex: I.T. stuff, sist. de învăţămant din Ro., pedeapsa cu moartea)
    Ştefan Tel. 0721.240.479/0749.28.38.15 h 9.30-23.00 (fără BEEP-uri , S.M.S. da).
    Paul Anka Anii '90 în România Industria în vechiul Bucureşti Cumpăr cărţi de telefon vechi

Caut driver Nikonscan 1.6.3.

9. Back To Top | #149

10. Back To Top | #150
    din fericire stirea este exagerata. am fost la pescuit si am trecut pe langa epava si este inca in picioare. e adevarat ca s-a prabusit o parte din puntea de comanda dar inca se mai vede ca o nava intreaga. probabil ca zilele ei sunt numarate. sau mai precis iernile sunt numarate. totusi fata de alte epave a rezista foarte mult. aia de la vama s-a rupt imediat. eu banuiesc ca datorita pozitiei aproape perpendiculare pe valuri a supravietuit atat de mult. o sa incerc sa ma urc pentru ultima data la vara desi este extrem de periculos. asa cum am mai povestit am fast vara trecuta si nu am reusit. dar acum ma voi duce pregatit cu echipament de escalada si o barca de fibra sa pot sa ma apropii de vas mai mult.
    Cea mai mare reushita a Bisericii a fost sa convinga lumea ca Dumnezeu are nevoie de mijlocitori.

11. Back To Top | #151
    ...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Epava de la Costineşti-14802673-41-6.jpg   Epava de la Costineşti-14802675-41-8.jpg  

12. Back To Top | #152
    anul asta a fost cineva? se mai poate urca?

13. Back To Top | #153
    Un catarg a cazut, a ramas celalalt...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Epava de la Costineşti-epava-navei-grecesti-evangelia-s-rupt-doua-citeste-povestea-vaporului-care-devenit-simbol.jpg  
    "No word matters. But man forgets reality and remembers words. The more words he remembers, the cleverer do his fellows esteem him. He looks upon the great transformations of the world, but he does not see them as they were seen when man looked upon reality for the first time. Their names come to his lips and he smiles as he tastes them, thinking he knows them in the naming."

"Chuck Norris quit playing drums after seeing Bonham."

14. Back To Top | #154
    sunt de fapt macarale. o poza mai buna nu avem totusi? am vazut o filmare pe youtube dar era facuta foarte de aproape si nu-mi dau seama daca duneta a cazut complet.

15. Back To Top | #155
    Cea mai noua filmare.
    "No word matters. But man forgets reality and remembers words. The more words he remembers, the cleverer do his fellows esteem him. He looks upon the great transformations of the world, but he does not see them as they were seen when man looked upon reality for the first time. Their names come to his lips and he smiles as he tastes them, thinking he knows them in the naming."

"Chuck Norris quit playing drums after seeing Bonham."

1.  
Page 8 of 8 FirstFirst ... 5678

Bookmarks

Bookmarks