Page 17 of 17 FirstFirst ... 714151617
Results 321 to 334 of 334

Thread: Londra

1. Back To Top | #321
    Registered User Scorpio's Avatar
    Yeap ... Smartphone urile sunt must have in strainatate .

2. Back To Top | #322
    ofcors m3's Avatar
    O tara mai plina de maimutoi decat ۩.Disneyland.۩
    Quote Originally Posted by m3 View Post
    Multumesc AxA, acum am vazut reply-ul, nu stiu de ce tocmai acum... in fine...
    Intr-adevar, e foarte derutant la inceput cand dai de civilizatie si organizare (acum ii inteleg pe cei din UK-Londra de ce vorbesc intr-un anume fel) dar odata de prinzi firul e super ok.
    Mi-am luat online bilet de tren la Southern Rail din Gatwick pana la Victoria, acolo m-a asteptat prietena mea si am luat un bus pana "acasa".
    Am cumparat un Oyster card cu care m-am plimbat cu metroul si cu autobuzul prin londra, foarte simplu, civilizat, organizat, dar scump, in acelasi timp.
    Pentru aeroportul Luton am cumparat tot online un bilet la Easybus, care, mai nou colaboreaza cu National Express (autocar al National Express in care ne-am urcat folosind biletul easybus scos la imprimanta).

N-am avut niciun stress cu autobuzele sau metroul desi aveam oarece retineri ca nu ma voi descurca. Cu ajutorul tehnologiei e f. simplu (daca ai aplicatiile potrivite si conexiune la internet esti fool proof).

Mi-a placut viata de noapte din Londra, nu mi-a placut, in schimb vremea (evident ).
    M-as intoarce cu siguranta, daca as gasi o oportunitate de munca m-as muta fara doar si poate.
    Ah, apropode smartphone, nu cred ca am vazut alt loc din lume unde sa fie mai multe iphone-uri la mia de locuitori
    Deci EVERY SINGLE PERSON pe care am vazut-o manuia un iphone!
    Vand/Schimb Nissan Almera 2006 107.000km

“Men have become tools of their tools” - Henry David Thoreau
    Useri neseriosi: PesteImputit

3. Back To Top | #323
    1984 AxA's Avatar
    Quote Originally Posted by m3 View Post
    M-as intoarce cu siguranta, daca as gasi o oportunitate de munca m-as muta fara doar si poate.
    Cu ce te ocupi? Noi cautam oameni, si nu gasim, e absolut goala piata de munca... Si s-a umplut orasul de macarale, e o gramada de lucru (in arhitectura).

Acum 3 ani aveam un teanc mare de CV-uri, acum nimic, ii sun pe toti, si toti sunt ocupati...

Despre smartphone, adevarul e ca mie mi-e frica cat de dependent am devenit. Exista un app pentru orice... Si chestii utile, nu balarii. Bine, cred ca aici ajuta si faptul ca prin lege, toate informatiile publice trebuie sa fie chiar publice, pe internet, accesibile in baze de date deschise oricui. De aia oricine vrea face un app in doi timpi si trei miscari, care iti arata tot felul de informatii in timp real, de la programul autobuzelor pana la ce avion trece pe deasupra ta. Vad pe telefon toate camerele video publice, starea statiilor de inchiriat biciclete, strazile pe care am voie sa parchez gratuit la ora x, etc. E foarte util...

App asta de parcare e chiar fain facut: https://play.google.com/store/apps/d...rking&hl=en_GB
    Common sense is not so common after all.

4. Back To Top | #324
    1984 AxA's Avatar

5. Back To Top | #325
    Quote Originally Posted by The Mule View Post
    Cu ce te ocupi? Noi cautam oameni, si nu gasim, e absolut goala piata de munca... Si s-a umplut orasul de macarale, e o gramada de lucru (in arhitectura).
    Exista cumva, pe undeva, o bursa pentru romani cu locuri de munca disponibile in uk? Inafara de ce apare pe google la prima cautare ?

6. Back To Top | #326
    JA
    E "inchis" transportul din Luton spre Londra in prima zi de Craciun? Am cautat pe net programul trenurilor si nu gasesc mai nimic. Alta modalitate?pana la taxi.

7. Back To Top | #327
    parca national express facea curse ? da-le un telefon scurt sau mail
    All parts should go together without forcing. Therefore, if you can't get them together again, there must be a reason. By all means, do not use a hammer." -- IBM maintenance manual, 1975

8. Back To Top | #328
    Quote Originally Posted by Adriian View Post
    Exista cumva, pe undeva, o bursa pentru romani cu locuri de munca disponibile in uk? Inafara de ce apare pe google la prima cautare ?
    Ce domeniu te intereseaza? O bursa mai serioasa doar pentru romani nu exista fiindca avem prostul obicei sa ne punem piedici si proiectele cad repede din multe motive.

9. Back To Top | #329
    1984 AxA's Avatar
    Quote Originally Posted by Adriian View Post
    intamplator am vazut asta pe facebook: https://www.migreat.co.uk/ro/rom%C3%...ommunity&boost

10. Back To Top | #330
    Salutare,

O să vin împreună cu iubita în UK pentru 2 săptămâni. O să stăm în zona de Nord (destul de aproape de Wembley). Dacă aveți tips & tricks pentru distracție, vizitat, chestii faine și interesante de văzut, dați-ne vă rog de știre. Suntem amândoi youth și mă gândesc că poate beneficiem de niște reduceri.

Cheers!
    Am căutat răspunsuri şi-am găsit alte întrebări, cele mai mari secrete ascunse într-o zi de ieri, nu vreau păreri vreau certitudini, capul pe umeri, nimeni nu-nvaţă din greşeli învaţă să le numeri.

Vand Google Chromecast 2.0 Hdmi Streaming Media Player cu garantie, factura

11. Back To Top | #331
    Unregistered User cel_de_sus's Avatar
    Preaminunatul si nu mai putin, faimosul cartier Rahova
    Stie cineva unde are statia de plecare autocarele National Express care merg spre aeroportul Stansted?
    Un punct de reper.....
    Last man on earth....
    Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher OT85Z2QJ in comenzile tale la PC Garage si Garage Mall!

12. Back To Top | #332
    De unde se vad ce mai bine artificiile de Revelion? Ma gandeam sa mergem chiar pe podul acela de langa Big Ben, insa am inteles ca e cu taxa. Stiti unde pot achizitioma bilete, eventual si cu reducere daca mai e early bid?
    Am căutat răspunsuri şi-am găsit alte întrebări, cele mai mari secrete ascunse într-o zi de ieri, nu vreau păreri vreau certitudini, capul pe umeri, nimeni nu-nvaţă din greşeli învaţă să le numeri.

13. Back To Top | #333
    Registered User Scorpio's Avatar
    Din camera de hotel . Decembrie Londra ... ud pana la piele

14. Back To Top | #334
    Stam 2 saptamani. ) Avem timp de toate, sper eu. Voiam sa vedem si artificiile din cel mai fain loc.

1.  
Page 17 of 17 FirstFirst ... 714151617

Bookmarks

Bookmarks