Page 2 of 17 FirstFirst 1234512 ... LastLast
Results 21 to 40 of 334

Thread: Londra

1. Back To Top | #21
    Banned
    Quote Originally Posted by robertdinu View Post
    Nu te contrazic cu nimic ,numai ca eu am 4 perechi am gasit confort in ele,nu sunt facaturi caci materialul este f f bun ,ajungi acolo si o sa vezi...

http://www.london.gov.uk/london-life...e/zoom/pic.jsp
    Nu, n-ai inteles... TOATE Nike-urile, alea autentice, sunt facute de minori chinezi, de cel putin 10 ani . Normal ca nu-s facaturi, aia n-au francize grecesti ca noi In plus, daca ma uit la confortul perechilor mele, am impresia ca astia economisesc si la R&D...

N B a luat si premiul reginei pentru firme britanice anul trecut, parca, si ar fi pacat sa nu vezi ce au de oferit la ei acas'

2. Back To Top | #22
    1984 AxA's Avatar
    Sincer la Timberland au "adidasi" mai faini/buni decat Nike sau New Balance...
    Common sense is not so common after all.

3. Back To Top | #23
    Am fost azi la Virgin in Piccadilly circus, super mare magazinul. Am iesit de la seminar la 17.30 si nu am prea avut timp pt multe chestii. Am gasit 2 magazine Paul Smith si mi-am luat 2 perechi de acolo, la 100 lire bucata, am mai pus ochii pe inca 1-a tot la ei. Am vazut pe langa Brook street un magazin Pota.. sau Pote cu incaltaminte de brand. Aveau pe un raft vreo 25 de perechi de Yohji Yamamoto + alte 100 de x marci. In alta parte am vazut la indieni store Moschina, tot pe la 100 si ceva dar nu m-am riscat. Im off, ma da indianul afara din icafe..

4. Back To Top | #24
    Registered User padrino's Avatar
    Eu caut zilele astea un hotel bun si nu foarte scump in Londra... De fapt maine trebuie sa dau OK-ul la agentia de turism, am deja oferta. Problema este ca hotelul este situat un pic cam departe fata de zona pe care o doresc eu. O fi un moft, dar as vrea altceva, asa ca ii rog pe cei care au idee de hoteluri si pot da cateva sfaturi sa o faca. Ma intereseaza ca hotelul sa fie curat (3 stele) si pretul camerei in jurul a 100-120 euro/noapte, de preferinta in zona South Kensington: Gloucester Road, Brompton Road, Knightsbridge si in sus spre Oxford Street, Picadilly, etc. Astept cu interes.

5. Back To Top | #25
    Iti recomand cu caldura Durrants Hotel, este pe George street la cateva minute de Oxford street. Parerea mea, daca vrei cazare si te risti, iti poti lua 1-2 nopti la un hotel si dupa sa te muti, asta doar daca stai mai mult. Daca nu stai asa mult tine cont doar de locatie, diferenta nu este foarte mare in zonele centrale.

ps: Axa sau Robert, daca aveti maine seara chef sa iesim, eu sunt disponibil dupa 6. Ma puteti gasi la nr +0040723856718. Eu am telefonul pe silent ziua asa ca nu prea stiu daca vad cand suna, daca nu pot sa raspund, sms e ok.

6. Back To Top | #26
    Registered User padrino's Avatar
    Am vazut site-ul hotelului, arata f bine, banuiesc ca are 4 stele. Tarifele de pe site sunt cam mari pt mine.
    Eu vreau sa stau 5 nopti, asa ca pretul conteaza un pic. Cred ca 70-90 lire pe noapte aste maxim pe care mi-l pot permite.

7. Back To Top | #27
    1984 AxA's Avatar
    GTC: Ok dau sms ca sa nu te usuce roamingul...

padrino: nu gasesti asa pret la 3 stele in zona aia. Si 2 stele este foarte curat.

Regards,
    A.

8. Back To Top | #28
    Ok, astept. Faza tare. Mi-am uitat aseara cumparaturile de la Virgin aici pe Mortimer 71-78 la internet. Guess what? Am ajuns aici in seara asta si mi-a dat-o inapoi...Drept rasplata i-am dat 5£ si ce crezi ca-mi zice. Thank you, BOSS!!! Im off, inchide iar sala.

9. Back To Top | #29
    super tare faza cu cumparaturile ,man eu lucrez toata saptamana ca ursu chiar nu am nici o sansa sa ajung ,am spus si putinmai sus mi-ar fi cat placere sa mai vb romana live si cu altcineva inafara de prietena mea sau cel my bun prieten PC-ul ,(si io cu o mica gluma englezeasca),bafta si ne auzim pe aici.

Pentru Padrino...man da-mi datele exact cand vrei sa vii si cateva numere de telefon de la hotelulurile la care vrei sa stai plus Best Western unde pot sa scot o rata buna de la 50-70lire pe noapte pt tine,iti fac eu de aici rezervare si ti-o trimite pe fax sau mail....doar cu asta te pot ajuta .bafta tuturor
    Telefon 0318 29 85 25 RDS (Linie Inchiriata taxabila National din Romania) Te rog mult sa tii cont ca UK este in urma cu 2 ore fata de RO, special pt apelurile de dimineata
    Ready to HELP when needed !!!!!!!!!!!!

Jocuri, Filme, ORICE PRODUS DIN UK , ieftin la mine pe thread

10. Back To Top | #30
    1984 AxA's Avatar
    Quote Originally Posted by GTC View Post
    Ok, astept. Faza tare. Mi-am uitat aseara cumparaturile de la Virgin aici pe Mortimer 71-78 la internet. Guess what? Am ajuns aici in seara asta si mi-a dat-o inapoi...Drept rasplata i-am dat 5£ si ce crezi ca-mi zice. Thank you, BOSS!!! Im off, inchide iar sala.
    E normala faza cu cumparaturile. Despre "thank you boss" e adevarat, indienii au ticul asta verbal dar pe mine personal ma deranjeaza cand mi se adreseaza asa, parca ar fi taximetristul din Piata Sudului (Bucuresti) cu "unde mergem, sefu?"...

Regards,
    A.

11. Back To Top | #31
    Piata Sudului ?.....a zis cineva piata sudului ??? acolo stau
    Telefon 0318 29 85 25 RDS (Linie Inchiriata taxabila National din Romania) Te rog mult sa tii cont ca UK este in urma cu 2 ore fata de RO, special pt apelurile de dimineata
    Ready to HELP when needed !!!!!!!!!!!!

Jocuri, Filme, ORICE PRODUS DIN UK , ieftin la mine pe thread

12. Back To Top | #32
    Registered User pexic's Avatar
    da, da, de la "Cultural" plec si eu peste o ora in tara lui "thank you boss" si a lui "two minutes sir" - Hyderabad. pentru sfaturi e cam tardiv dar cica au si ei internet asa ca daca a fost careva p-acolo sa-mi spuna ce merita vazut...mai ales ca n-as vrea sa ma plimb prea mult prin ploile care incep acum...multumesc anticipat.
    nu m-ar mira sa gasesc un "bercenar" si p-acolo
    bafta!
    -

13. Back To Top | #33
    eu plec maine de aici. cel mai obositor oras din Europa si am mai fost in alte tari. de abia astept sa ajung acasa. nu apreciam asa mult Ro dar acum sunt fericit ca maine ma intorc acasa.

14. Back To Top | #34
    1984 AxA's Avatar
    Obositor? Lol. Sa inteleg ca ai stat toate noptile prin "red light district"?

15. Back To Top | #35
    Registered User
    Quote Originally Posted by GTC View Post
    nu apreciam asa mult Ro

si eu am patit la fel
    eu mai am vreo 2-3 sapt pana plec spre Ro, dar ma intorc in sept inapoi, nu imi place deloc Londra.

Sunt locuri de vizitat in londra, daca ai fi avut timp sa fi mers prin afara, Brighton si toate orasele de pe malul apei sunt interesante.
    Fiind aici am invatat sa apreciez mai mult Ro, cu tiganii ei cu tot, aici sunt mai multi

Calatorie placuta

16. Back To Top | #36
    1984 AxA's Avatar
    La mine e tocmai invers, dupa ce am stat 9 luni in Londra mi-am dat seama cat de aberant e sa traiesti in Romania si am hotarat sa plec de acolo cat pot de repede. E drept, era acum 6 ani, poate intre timp nu mai e chiar asa rau, dar who cares, ma simt in Londra mai bine si mai "acasa" decat oriunde pana acum... E o chestie de gusturi, fiecare ar trebui sa poata alega locul in care i se potriveste sa traiasca. Din pacate deocamdata politica mondiala e atat de aberanta incat inca este ingradita libera circulatie...

Pe viitor nu se stie unde imi va placea, e posibil sa plec curand (de tot) spre alta planeta...

Regards,
    A.

17. Back To Top | #37
    stie cineva o modalitate de transport intre paris si londra inafara de avion si eurostar? pentru cei care stau in londra - o parere despre hotelul asta si zona in care se afla. http://www.westlandhotel.co.uk/ . mersi

18. Back To Top | #38
    Quote Originally Posted by AxA View Post
    Obositor? Lol. Sa inteleg ca ai stat toate noptile prin "red light district"?
    haha, nu, dar am trecut intr-o seara prin Soho, ma duceam la Foyles. Este obositor pt ca m-a consumat faptul ca am stat departe de iubita o saptamana, ca eram singur intr-un oras in care in 5 min trec pe langa tine oameni din toate colturile lumii... Ii mai dau o sansa in August cand trebuie sa ma intorc pt inca o saptamana, cu siguranta atunci ne vedem Orice oras este frumos, eu consider ca omul sfinteste locul, doar sa nu-ti lipseasca ceva, cineva.

19. Back To Top | #39
    Registered User
    Quote Originally Posted by 21 View Post
    stie cineva o modalitate de transport intre paris si londra inafara de avion si eurostar? pentru cei care stau in londra - o parere despre hotelul asta si zona in care se afla. http://www.westlandhotel.co.uk/ . mersi
    Zona e foarte misto, hotelul never heard of.
    Nu stiu nici un alt mod de transport spre paris, de ce nu e bun eurostarul, am fost de 4 ori cu el si nu am avut nici o problema?

20. Back To Top | #40
    care ar fi pretul la eurostar intre paris si londra? exista reduceri in functie de ora de plecare sau perioada?

1.  
Page 2 of 17 FirstFirst 1234512 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks