brat Thailanda - Page 10
Page 10 of 14 FirstFirst ... 78910111213 ... LastLast
Results 181 to 200 of 271

Thread: Thailanda

isarescu's Avatar
    Duminica plec. O sa ajung in Bangkok si o sa zbor imediat in Samui. De acolo Phuket, Kuala Lumpur, Bangkok din nou si apoi Cambodgia.
    A vizitat cineva Angkor Wat?

Registered User
    Telekom - 300 - Thread
    n-am fost pe acolo, dar sunt sigur ca va fi o super experienta. am urmarit discutiile despre plecarea ta, spune-mi cum ai rezolvat pana la urma partea cu cazarea pentru obtinerea vizei. Vacanta placuta si asteptam impresii!

isarescu's Avatar
    Am facut cazare la un hotel pt toata perioada sederii. Am printat confirmarea.
    Dupa ce am luat viza, am anulat rezervarea.
    Merci!

Bursuc bursuloi's Avatar
    Am fost eu la Angkor Wat, este super-tare. Pune vreo 2 zile pt el, una nu prea ajunge. Nu stiu daca mergi si in Phnom Pehn dar mai degraba renunta la el pentru angkor wat.

isarescu's Avatar
    Cum ajung acolo din Bangkok? Tu cu ce ai mers?

isarescu's Avatar
    Am ajuns in seara asta in Samui. Maine revin cu impresii.

Registered User
    super. astept impresii. cat stai in Samui? nu incerci si un Koh Phangan? e doar la 20 de minute de tine si nu te indemn sa mergi acolo doar pt full moon party. insula e frumoasa, merita vazuta. apropo, daca tot vrei sa te plimbi prin zona, intereseaza-te de zborurile cu Air Asia. au mereu oferte. iti dau linkul asta cu ofertele actuale, poate iti este cumva de ajutor. Thailand Sale.

Administrator Colo's Avatar
    dau cautare zbor singapore - kuala lumpur cu 4 zile inainte sa am nevoie si imi da zero euro (29 taxe de aeroport cu tot cu bagaj de cala)
    dau cautare zbor singapore - kuala lumpur cu 1 zi inainte sa am nevoie si imi da tot zero euro (cu aceleasi taxe)
    dafuq is wrong with them?
    e mai ieftin decat tren/autocar etc
    I expect nothing. I fear no one. I am free.

Registered User
    daca e vorba de Air Asia, am zburat cu ei chiar anul asta si a fost foarte ok. au tarife bune, servicii foarte ok. dupa o experienta cu autocarul+trenul Thailanda-Malaezia, calatoria cu avionul a fost lux. Tocmai am cautat si eu singapore-kuala lumpur - 77 RM, adica in jur de 25 de dolari, e o oferta.

---------- Post added at 11:21 ---------- Previous post was at 11:11 ----------

(pt Isarescu): Sper sa nu vin prea tarziu cu ideea asta, dar ar fi pacat sa nu-ti spun de un loc in Samui. Daca ai chef si spirit de "aventura"+ti-e foame, mergi intr-un loc in care mananca numai localnicii. Platesti x bahti, nu stiu daca nu s-au schimbat tarifele intre timp, de aceea nu dau o suma, si pentru banii astia mananci cat vrei, iti faci plinul de cate ori iti pofteste stomacul. Locul e ieftin, doar bautura o platesti separat. Mergi acolo, primesti un recipient pe care-ti gatesti singur mancarea. Mancarea ti-o alegi singur de acolo, de la peste, la fructe de mare, plante aromatice, orice... le pui pe vasul asta sa se prajeasca, iar lichidul care se scurge din ele se aduna la baza lui unde, cu putina apa, fierbe o supa foarte buna. Cand am fost acolo nu erau turisti, dar daca stii sa spui la sfarsit "Pay", totul este ok. Locul asta se cheama Bo Phut Moo Krata. Gasesti aici mai multe informatii: Tigaia incinsa din Samui. | Thailanda: turism,sejur si vacanta - Thaistory.ro

Asta incercam sa zic, nu e oferta, asa sunt preturile acolo.
    Important e sa ajungi in zona, dupa aia e simplu

Registered User Nomercy's Avatar
    Atentie cu VISA la ambasada ca daca nu aveti totul IMPECABIL va duceti acolo cam degeaba si mai dati si de foarte muulltt sprijin din partea ”angajatilor” romani vorbitori de limba engleza. Deci sfatul meu este sa luati visa on arrival ca mai dati si cu 5Euro mai putin si nu mai pierdeti o mie de ani in fata unei atitudini chiar ostile. Pot spune asta dupa ce am aflat si cum s-a luat visa la ambasada Thailandei din Paris... dar nah... parlez-vous francais?

l8edit: Atentie din cate am aflat aceast atitudine este de curand dupa ce nu stiu ce s-a intamplat cu nu stiu cine nu stiu cand nu stiu unde
    Please don't go the drones need you!!!!!!

Registered User Cr8Er's Avatar
    Later edit : revin si eu mai tarziu cu experienta mea
    Last edited by Cr8Er; 21-03-2012 at 08:27.

nu e panica, zbori cu airasia sau alt low cost pana in singapore/malaezia dupa 10-12 zile si te intorci si iar ai la dispozitie 15 zile.
    te costa zborul cam 50 de euro, viza inca 25 si cateva ore pierdute prin aeroport.

Pai si daca nu ai un bilet de intors pana in 15 zile, crezi ca iti mai dau astia viza la intrare de 15 zile?

man, cine crezi ca verifica?
    intra mii de turisti pe ora, srsly

Pfiu ...gata! Mi-am luat si eu azi viza.
    Da, dupa cum ziceam intr-un post anterior, si eu am fost tratat cam aiurea la ambasada (sa fiu politicos). Nu am eu salariu de 1k Euro, dar nici muritor de foame nu sunt, dar la cum se purta discutia, aveam mari griji in privinta eliberarii ei.
    Acum ca am scapat de o grija, mai ramane doar sa astept 3 saptamani si sa-mi fac provizii de crema cu protectie solara .

Bursuc bursuloi's Avatar
    Quote Originally Posted by isarescu View Post
    Cum ajung acolo din Bangkok? Tu cu ce ai mers?
    Am mers cu AirAsia pana-n Siem Reap si apoi am plecat cu AirAsia din Phnom Pehn, dar iti recomand sa te intorci tot din Siem Reap

isarescu's Avatar
    Nu mai vreau sa ma intorc. Niciodata.

Moderator
    Tu postezi acum din Thailanda sau din Bucuresti?
    Mourrons pour des idées, d'accord, mais d'une mort lente

thai. probabil a dat de insule. sau de masaj

1.  
    Telekom - 728 Last Post
Page 10 of 14 FirstFirst ... 78910111213 ... LastLast