Page 6 of 9 FirstFirst ... 3456789 LastLast
Results 101 to 120 of 165

Thread: Poze facute din/cu avioane.

1. Back To Top | #101
    Registered User RossoNerro's Avatar
    Asta-i ca-n bancu' cu celula....Ce...lula noastra!!!!!!

L.E. Drone?
    Last edited by RossoNerro; 16-03-2013 at 08:42.

2. Back To Top | #102
    Registered User Necrosero's Avatar
    Apropo de poze facute din avioane, are cineva idee cum se numesc draciile alea (sa caut pe yt), in care zboara niste chestii mecanizate (nu stiu exact ce-s, am crezut prima oara ca sunt elicoptere cu telecomanda, dar zboara mult prea departe pentru a fi in raza oricarei telecomenzi) care au o camera video fixata pe ele, si filmeaza peisajul prin care trec. Am vazut odata un video si am ramas foarte impresionat, dar am uitat cum se numeste... era cu ceva filmare d-asta in Africa, peste savane and shit. Impresionant. Daca stie cineva cum se numesc draciile astea, raman dator.
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

3. Back To Top | #103
    /DRIVE R@Z0R's Avatar
    foarte tare design-ul )
    This kid also enjoys vitamin H .

4. Back To Top | #104
    1, 3 - Alpi
    14 - cartier de vile din Valencia
    16 - Valencia
    20 - Spania, somewhere
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Poze facute din/cu avioane.-0001.jpg   Poze facute din/cu avioane.-0003.jpg   Poze facute din/cu avioane.-0016.jpg   Poze facute din/cu avioane.-0014.jpg   Poze facute din/cu avioane.-0020.jpg  
    Canon 5D Mark III, 5D Mark II, Canon 24-70 l f2.8 USM, Canon 135 L f2 USM, Canon 85 f1.2 L USM, Canon 70-200 F2.8L USM, Canon 35 f1.4 L USM, Speedlight Canon 600-EXRT, 580 EXII, echipament foto profesional de studio Alien Bees.

5. Back To Top | #105
    Registered User asmvax's Avatar
    Quote Originally Posted by Necrosero View Post
    Apropo de poze facute din avioane, are cineva idee cum se numesc draciile alea (sa caut pe yt), in care zboara niste chestii mecanizate (nu stiu exact ce-s, am crezut prima oara ca sunt elicoptere cu telecomanda, dar zboara mult prea departe pentru a fi in raza oricarei telecomenzi) care au o camera video fixata pe ele, si filmeaza peisajul prin care trec. Am vazut odata un video si am ramas foarte impresionat, dar am uitat cum se numeste... era cu ceva filmare d-asta in Africa, peste savane and shit. Impresionant. Daca stie cineva cum se numesc draciile astea, raman dator.

poate te referi la asta
    SteadiDrone QU4D on Vimeo
    Open your mind and be free.

6. Back To Top | #106

7. Back To Top | #107
    Registered User Necrosero's Avatar
    Da bros, astea sunt, multam fain!
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

8. Back To Top | #108
    Registered User LEX404's Avatar
    Si mie imi place foarte mult sa fac poze in avion...mai ales la zborurile de 12+ ore. Ma arat jos, cateva [ mai noi ].
    Am facut niste poze deasupra iraq-ului pe timp de noapte, eram la 10.000m insa se vedeau niste lumini foarte puternice..dar nu le gasesc

ps. Pacat ca n-am voie sa incarc poze mai mari de 4,77... am niste poze foarte faine facute in intervalul 4AM-7AM in Doha, la rasarit. Ma plictiseam, si m-am dus la balcon

1. O bucata din Cipru.
    2. Rasaritul, trezirea oamenilor dupa 5 ore de somn, servirea mesei si pregatirea pentru aterizare.
    3. Coasta de Est a Japoniei.
    4. Qatar Airways, Doha, Qatar
    5. Din Qatar Airways, aeroportul Franz Joseph Straub, Munich
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Poze facute din/cu avioane.-260537_242861959072533_735666_n.jpg   Poze facute din/cu avioane.-905261_642715022420556_1132866724_o.jpg   Poze facute din/cu avioane.-dsc_9313.jpg   Poze facute din/cu avioane.-dsc_1406.jpg   Poze facute din/cu avioane.-dsc_9263.jpg  

9. Back To Top | #109
    Quote Originally Posted by LEX404 View Post
    ps. Pacat ca n-am voie sa incarc poze mai mari de 4,77...
    Și nu poți să faci un resize? Nu are nimeni chef să dea jos un cearșaf... (Valabil și pentru trei dintre cele de mai sus.)
    Nashpa...

"In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry
    and has been widely regarded as a bad move." (Douglas Adams)

10. Back To Top | #110
    Registered User LEX404's Avatar
    ar fi fost dragut, daca facea forumul resizeul :P

no hai, ca v-am pus una

ps. eu prefer un cearsaf, sa vad ce se intampla si mai departe de prim plan :P
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Poze facute din/cu avioane.-edit-no.jpeg  

11. Back To Top | #111
    Câteva de la Salonul Aeronautic de la Paris.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Poze facute din/cu avioane.-img_3622.jpg   Poze facute din/cu avioane.-img_3642.jpg   Poze facute din/cu avioane.-img_3645.jpg   Poze facute din/cu avioane.-img_3955.jpg   Poze facute din/cu avioane.-img_3956.jpg  
    Nashpa...

"In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry
    and has been widely regarded as a bad move." (Douglas Adams)

12. Back To Top | #112

13. Back To Top | #113
    Singapore - Changi Airport
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Poze facute din/cu avioane.-singapore-_-changi-airport.jpg  

14. Back To Top | #114
    Registered User
    above the clouds .. pe undeva
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Poze facute din/cu avioane.-img_20150206_151903.jpg  

15. Back To Top | #115
    Need I explain? Bogotta's Avatar
    Arata mai bine decat dormitorul meu de acasa
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Poze facute din/cu avioane.-acid_picdump_02.jpg  
    Da, omul umbla ca o umbra, se framanta degeaba, strange comori si nu stie cine le va lua.

Psalmul 39:6

16. Back To Top | #116
    Need I explain? Bogotta's Avatar
    Pentru ca de voie de nevoie am fost obligat sa imi petrec toata ziua de ieri (cam 11 ore) in aeroportul din Istanbul, am facut si cateva poze.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Poze facute din/cu avioane.-pic1.jpg   Poze facute din/cu avioane.-pic2.jpg   Poze facute din/cu avioane.-pic3.jpg  
    Da, omul umbla ca o umbra, se framanta degeaba, strange comori si nu stie cine le va lua.

Psalmul 39:6

17. Back To Top | #117
    Cateva mai (foarte) rare:

1. Anzii, intre Argentina si Chile

2. Cea mai izolata insula din lume cu cel mai izolat aeroport comercial din lume, Insula Pastelui (Chile)
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Poze facute din/cu avioane.-dsc02854.jpg   Poze facute din/cu avioane.-dsc03153.jpg   Poze facute din/cu avioane.-dsc03168.jpg   Poze facute din/cu avioane.-dsc03242.jpg   Poze facute din/cu avioane.-dsc03255.jpg  

18. Back To Top | #118
    3. Aeroportul Mataveri din Insula Pastelui, cu avionul LAN (singura cursa comerciala care opereaza pe insula) in miez de noapte, gata de plecare spre Santiago.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Poze facute din/cu avioane.-dsc03259.jpg   Poze facute din/cu avioane.-dsc06434.jpg   Poze facute din/cu avioane.-dsc06456.jpg  

19. Back To Top | #119
    4. Approach catre Punta Arenas, Patagonia, Chile.
    5. Bonusuri:

a. Rano Raraku pe Insula Pastelui, cariera din care erau sculptati moaii.
    b. Panorama asupra Punta Arenas, in ianuarie la aproape 12 noaptea.
    c. Insula Magdalena, cu 10.000+ de happy feets.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Poze facute din/cu avioane.-dsc04636.jpg   Poze facute din/cu avioane.-dsc06578.jpg   Poze facute din/cu avioane.-dsc06570.jpg   Poze facute din/cu avioane.-dsc06808.jpg   Poze facute din/cu avioane.-dsc06983.jpg  

20. Back To Top | #120
    ^^^ foarte tare ca la 12 noaptea sa fie lumina afara ....de lumina naturala e vorba

1.  
Page 6 of 9 FirstFirst ... 3456789 LastLast

Bookmarks

Bookmarks