Page 5 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 81 to 100 of 120

Thread: OBIECTIVE TURISTICE IN ROMANIA - Hai sa cunoastem Romania !

1. Back To Top | #81
    N-ai ce sa vizitezi pana acolo, poate doar sa opresti sa faci fotografii pentru ca privelistea este fantastica. Te poti opri la Padina pentru masa, am mancat acolo si pot spune ca este foarte buna mancarea.

2. Back To Top | #82
    sfantul gheorghe, in delta, in timpul festivalului anonimul

+plimbarile in rezervatie
    +pescuit
    +plaja
    +luat masa la localnici

3. Back To Top | #83
    Merita 15-20 km in plus si sa fac Sugag-Sebes pe Transalpina?Au un site tare zapacit din care nu pot sa inteleg nimic .

4. Back To Top | #84
    Solentzar dj_sweat's Avatar
    Salut,
    am fost ieri pe la Lacul Bolboci, vremea a fost superba, multa lume, aglomerat, dar partea mai putin placuta este urmatoarea, o parte din drum este forestier si se merge cu 15 km/h, asta nu ar fi o problema dar este plin de gropi si masina salta si se inconvoaie, sunt 15 km de drum forestier pana la Pestera de la terminarea drumului asfaltat, drumul asfaltat incepe la marginea orasului Sinaia, cam 10 km si merita ca o parte mai mica este nou si privelistea este superba, nu ai parapeti si abia au loc 2 masini una pe langa alta, dar merita, sus ajungi la o intersectie unde se termina asfaltul, in dreapta se face spre Piatra Arsa pe drum forestier, in stanga spre Lacul Bolboci, acolo este plin de praf, de o experienta merita, a doua oara nu cred ca mai merg, de la intersectia asta vine partea cu 15 km de praf, se ajunge la telecabina si costa 18 lei un drum, dar nu se merita, rupi masina si mai bine dai un ban din Busteni, drumul este cel marcat cu galben si portocaliu pe harta asta:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails OBIECTIVE TURISTICE IN ROMANIA - Hai sa cunoastem Romania !-img_3011.jpg   OBIECTIVE TURISTICE IN ROMANIA - Hai sa cunoastem Romania !-harta.jpg   OBIECTIVE TURISTICE IN ROMANIA - Hai sa cunoastem Romania !-img_3016.jpg   OBIECTIVE TURISTICE IN ROMANIA - Hai sa cunoastem Romania !-img_3020.jpg   OBIECTIVE TURISTICE IN ROMANIA - Hai sa cunoastem Romania !-img_3033.jpg  
    T: 0720 276 400

5. Back To Top | #85
    Sambata am mers pe Transalpina, prima parte se merita de la Ranca la Obarsia Lotrului, era cam aglomerat, se merita ca este asfaltata cu mici portiuni de pietris, am pus poze, a doua bucata de la Obarsia Lotrului la Sebes este plictisitoare, drumul serpuieste prin padure, este asfaltata dar sunt bucati de cateva sute de metrii din loc in loc cu lucrari si se circula pe o banda, adunat cred ca sunt cativa km de drum rau,
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails OBIECTIVE TURISTICE IN ROMANIA - Hai sa cunoastem Romania !-img_1181.jpg   OBIECTIVE TURISTICE IN ROMANIA - Hai sa cunoastem Romania !-img_2557.jpg   OBIECTIVE TURISTICE IN ROMANIA - Hai sa cunoastem Romania !-img_2657.jpg   OBIECTIVE TURISTICE IN ROMANIA - Hai sa cunoastem Romania !-img_2748.jpg  

6. Back To Top | #86
    Spre Lacul Bolboci, poza:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails OBIECTIVE TURISTICE IN ROMANIA - Hai sa cunoastem Romania !-bolboci.jpg  

7. Back To Top | #87
    Am fost in iunie pe Transalpina dar am avut ceva ghinion ca tot drumul a fost o ceata de abea vedeai la 3-4m in fata masinii, frig, vant cat cuprinde si ploaie pe reprize(din Bucuresti pana la iesire din Ranca totul ok, soare si putin innorat din cand in cand insa dupa...). Drumul este in mare parte asfaltat cu doar cateva portiuni mai proaste-inas suficient de bune incat sa nu ai probleme nici daca esti cu o masina cu garda la sol mai mica.
    Eu spun ca merita sa dati o tura pe acolo cand aveti ocazia +vreme buna
    It's time to burn™

8. Back To Top | #88
    Registered User Scorpio's Avatar
    1. In ce stare se prezinta Soseaua de centura Ploiesti ? (Sinaia - Bucuresti) Au terminat-o ?
    2. Soseaua de centura nord Bucuresti ? (sa ies pe A1 dinspre Brasov)

9. Back To Top | #89
    Pushbiker Croocodillul's Avatar
    Weekend-ul ăsta am făcut o mică excursie pe la Rânca, Transalpina până la Obârşie. Sincer, nu sunt deloc impresionat, Transfăgărăşan >> Transalpina. Rânca e un jeg de staţiune, şantier mai bine spus. Apoi am făcut prostia s-o iau spre Petroşani...drumul e putin spus RUPT. Evitaţi dacă ţineţi la maşină . Într-un final m-am oprit la Cabana Parâng dar se ajunge al dracului de greu cu o maşină normală. E neasfaltat şi bolovanii sunt cam mari.

Quote Originally Posted by ScorpioCV View Post
    1. In ce stare se prezinta Soseaua de centura Ploiesti ? (Sinaia - Bucuresti) Au terminat-o ?
    2. Soseaua de centura nord Bucuresti ? (sa ies pe A1 dinspre Brasov)
    E terminată, treci repede de Ploieşti. Pe centura Bucureşti la Carrefour o să prinzi ceva mai rău, se face dop de tiruri dar nu e chiar de speriat.

10. Back To Top | #90
    Pana la urma intru prin Bucuresti (Arcul de Triumf - Podul Grant - Militari - A1 - cunosc traseul ). Gata am plecat.... (3 zile Sibiu, 1 Brasov, 3 Sinaia, 1 Bucuresti )...

11. Back To Top | #91
    ieseai mai bine pe centura.
    The fight is won [...] long before I dance under those lights
    Muhammad Ali

12. Back To Top | #92
    I know.....

Muzeul militar din Bucuresti merita?
    momentan sunt prin sibiu, in 2 3 zile te saturi de el..... Am urcat pe transfagarasan ....foarte frumos( starea carosabilului cam proasta pana cand incepe urcarea .... In rest a mers ok....)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

13. Back To Top | #93
    Pushbiker Croocodillul's Avatar
    Era prost de la Vidraru în sus, vreo 7-8 Km. Acolo zici că ţi s-a părut cam rău? Când am fost eu acum două luni erau nişte cratere...

14. Back To Top | #94
    Nope, cand faci dreapta de pe e68 spre balea.

Transfagarasan > Transalpina

15. Back To Top | #95
    Nick anterior: saif0809 Saif's Avatar
    Quote Originally Posted by ScorpioCV View Post
    I know.....

Muzeul militar din Bucuresti merita?
    Da, se merita. Chiar ai ce vedea, atat in interior cat si afara, in curtea interioara.
    "Luck never made a man wise. – Seneca"
    YM: ukcomenzi | TEL: 0766.57.81.57

CLICK AICI

16. Back To Top | #96
    Ok... Thanks.... O sa trec sambata ( pasionat de tehnica militara.... :d ).

M-am plictisit in Sibiu..... recomand maxim 2 zile ( asta in cazul in care nu este vreun festival ceva....)

17. Back To Top | #97
    Este interesant la Pestera Sfantului Andrei, merita drumul, atentie la semne ca se rataceste usor drumul ...

18. Back To Top | #98
    Va recomad sa vizitati muntii Dobrogei..sunt superbi in orice anotimp.

19. Back To Top | #99
    جعل العقول القذرة الغبار quattro's Avatar
    A fost cineva zilele astea pe Valea Prahovei? Se poate schia, da cu sania, placa sau merg degeaba?
    "Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic, iar daca am pierdut inseamna ca nu mi-a trebuit !!!"

20. Back To Top | #100
    Registered User Bylly's Avatar
    Nu stiu daca se poate schia, dar in coloana sigur se poate sta incepand de la Campina uneori.
    War does not decide who is right, but who is left.

1.  
Page 5 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Bookmarks

Bookmarks