brat Am nevoie de pasaport sau nu?
Results 1 to 14 of 14

Thread: Am nevoie de pasaport sau nu?

Registered User

Am nevoie de pasaport sau nu?

Saptamana viitoare plec(am) la Paris cu compania aeriana Wizz Air. Intrebarea mea de 1000 de puncte e: am nevoie de pasaport sau e suficient NUMAI buletinul pentru zborul cu avionul ?

Multumesc

OldSchool gamer555's Avatar
    DHB14 - 300 - Thread
    nu ai nevoie de pasaport, buletinul este suficient.

* de unde ridic premiul ?
    Battlecruiser operational. Hailing frequencies open

Banned
    Ma minuneaza ca inca exista oameni care nu au aflat ca Romania este acum in Uniunea Europeana,drept urmare cetatenii tarii pot circula in spatiul comunitar doar cu buletinul.

Registered User george83's Avatar
    ai nevoie de pasaport doar daca din Paris iei avionul spre Burkina Faso

Let The Music Play DJ DJ Flavio's Avatar
    Poti merge oriunde in UE doar cu buletinul. Insa o recomandare este sa calatoresti cu pasaportul (verificarea la punctul vamal dureaza mai putin; cel putin la Otopeni, unde cand te duci cu buletinul se uita atent la tine, se uita la buletin cu un fel de lupa, se uita iar la tine, iar la buletin, si tot asa pana se lamureste ca esti tu; pasaportul e mai sigur la identificare).

Registered User
    El n-a aflat ca suntem in UE, e ocupat cu barterul cu guma de mestecat . . .
    M.

just passing... Rover's Avatar
    E bine sa le ai pe amandoua. La mine s-au uitat 10 minute cu pasaportul in Spania (semanam al dracu de bine cu unul din calculatorul lor). Au mai chemat pe vreo 2 ca sa se uite la mine (deja ma injurau toate cozile ) pe urma m-au intrebat daca mai am vreun act de identitate. Am scos buletinul, s-au uitat 3 secunde, au zis "multumesc" si mi-au facut semn ca pot sa trec.

Deepmix Doggfather's Avatar
    Quote Originally Posted by Rover View Post
    E bine sa le ai pe amandoua. La mine s-au uitat 10 minute cu pasaportul in Spania (semanam al dracu de bine cu unul din calculatorul lor). Au mai chemat pe vreo 2 ca sa se uite la mine (deja ma injurau toate cozile ) pe urma m-au intrebat daca mai am vreun act de identitate. Am scos buletinul, s-au uitat 3 secunde, au zis "multumesc" si mi-au facut semn ca pot sa trec.
    daca eram in locu tau nu ma abineam sa fac un gest de terorist

Profesor Geografie vicheater's Avatar
    Nu glumi Doggfather, eu am patit acelasi lucru si am facut ce sugerezi tu, gluma infecta - romaneasca. N-au fost prea incantati vamesii ungari. Peste tot (UE) pe unde m-am legitimat cu buletinul a fost totul in regula.
    AMD Phenom II X3 720 BE @ X4 B20 3.1 Ghz || AsRock A785GXH || A-data Vitesta Extreme - 2x1024 Mb DDR2 800 Mhz CL4 @ Micron D9 || WD 640Gb AAKS Caviar Blue

Unicul Cãpitan este Floricã Mincan

Hecăru' Philips's Avatar
    Quote Originally Posted by Doggfather View Post
    Lol,sunt cazuri de oameni care au facut puscarie din cauza asta.Asta in tari din afara Uniunii,dar nu se stie nicioadata cum vor reactiona gigeii de la vama sau aeroport
    Daca toate gainile, vitele, porcii samd erau gay, nu mai aveam fast food-uri, omlete dimineata, lapte, branza carne oua....

Un roman adevarat

75% apa Doctor Bonez's Avatar
    Cine are chef de glume la vama, mai ales prin aeroporturi, merita din plin cele 10 controale rectale, amenda si dosarul penal.
    Nashpa...

"In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry
    and has been widely regarded as a bad move." (Douglas Adams)

Corps des Mines Lord Raptor's Avatar
    Quote Originally Posted by Doctor Bonez View Post
    Cine are chef de glume la vama, mai ales prin aeroporturi, merita din plin cele 10 controale rectale, amenda si dosarul penal.
    Plus o palma dupa ceafa.
    Americans have no capacity for abstract thought, and make bad coffee.

ATEU Doctorul's Avatar
    Quote Originally Posted by Costa View Post
    Saptamana viitoare plec(am) la Paris cu compania aeriana Wizz Air. Intrebarea mea de 1000 de puncte e: am nevoie de pasaport sau e suficient NUMAI buletinul pentru zborul cu avionul ?

Multumesc
    Daca vei sta mai mult si poate, din vreo intamplare ciudata, vei avea nevoie de chestii gen transferat bani din tara la o banca din Franta (nu posta!), deschis cont acolo, etc, iti va trebui pasaport.

Aveam eu o servieta cu un set de chip-uri de poker si m-a intrebat aia pe Charles de Gaulle daca nu am cumva vreo pusca inauntru.
    "Ce dracu' ma mai intrebi, ca oricum le scanezi?!"

2che Hadrian's Avatar
    Auzisem la tv ca in grecia cand s-au blocat autostrazile de fermieri(a fost nustiuce demonstratie) autocarele treceau prin serbia deviate din romania-bulgaria ca sa ajunga spre atena si acolo nu mai mergea cu buletinul.Se facusera la vama provizoriu oficii sau ceva de genu' care dadeau vize pt tranzit.cu pasaport nu cred ca mai era problema.
    Daca mergi cu avionul ,nici o problema.Cu wizzair am fost in decembrie in roma si nu mi-a trebuit nimic altceva.Sincer,acum in italia nu prea mai am curaj sa merg sau daca merg imi tin gura in public
    Talking on E71,driving E87 on E85

1.  
    Jerry DHB14 - Last post