Page 1 of 14 123411 ... LastLast
Results 1 to 20 of 266

Thread: Cele mai ieftine bilete de avion

1. Back To Top | #1
    Registered User

Talking Cele mai ieftine bilete de avion

Care au fost cele mai ieftine bilete de avion pe care le-ati cumparat si cu ce companie aeriana? Eventual daca aveti preferinte in ceea ce priveste companiile aeriene? Ce preferati companii low cost sau companii de linie?? Asta e mai mult un studiu de piata ca sa zic asa ) . Astept pareri.

2. Back To Top | #2
    2che Hadrian's Avatar
    Depinde si de perioada.eu in iarna am vrut zbor spre roma low cost si preturile au urcat pe zi ce trece(se epuizau locurile la clasele economice) ca mergeam de craciun si atunci era full.cum stateai 1 zi,se mai ocupa o clasa,primeai la urmatoarea ca pret mai scum,etc...
    deci ia si factorul asta in vedere daca e "sezon"
    Talking on E71,driving E87 on E85

3. Back To Top | #3
    Registered User
    E adevarat ca preturile difera foarte mult dar ideea era sa vedem care e cel mai ieftin tarif cu care s-a zburat. Ceva de genul " Eu am zburat cu 39 de euro pana la Paris, cu compania aeriana Blue Air". Cam asa ceva.

4. Back To Top | #4
    AKI akileon's Avatar
    bun 39 euro , si taxa de aeroport cat?
    emigrant

5. Back To Top | #5
    1984 AxA's Avatar
    Cel mai ieftin am zburat cu 10 lire cu Easyjet. Insa e relativ scump, Ryanair de exemplu are bilete cu 1 lira...
    Common sense is not so common after all.

6. Back To Top | #6
    Nick anterior: Scarlett's Twin Asha Greyjoy's Avatar
    Eu zic ca e corect sa punem si taxele de aeroport. Ca asa eu am zburat cu blue air cu 1 Euro, dar am platit 80.

Mai jos de atat nu am zburat insa ofertele care merita vanate mi se par cele de la Lufthansa si tarom, care pentru aproape fiecare cursa rezervata din timp au 1-2 locuri in care platesti doar taxele, este sa zicem 100 de EUR catre orice destinatie europeana, dus si intors, cu avantajul ca ajungi la un aeroport international, bine conectat la toate mijloacele de transport.
    And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your years

7. Back To Top | #7
    1984 AxA's Avatar
    La Easyjet a fost 10 lire cu tot cu taxele de aeroport. La Ryanair nu stiu pentru ca am vazut doar o reclama, n-am zburat. Poate Daisy, daca stie...
    Common sense is not so common after all.

8. Back To Top | #8
    Registered User
    Bucuresti - Bruxelles -> 95 euro dus intors cu tot cu taxe

9. Back To Top | #9
    Registered User Chuckila's Avatar
    Anul trecut la BestFest, Cluj-Bucuresti dus-intors, 24 RON cu toate taxele. WizzAir. Pacat ca au scos cursa, era perfecta pentru cei din CJ

Anul asta, Cluj-Constanta dus-intors cu fetele (sotia si fetita de 1 an si 5 luni) la vara: 142 eur pentru toti. Tarom

10. Back To Top | #10
    roma fiumicino-bacau 33 euro plus 7 euro pentru bagaj in cala. firma blueair. data 4 mai.
    = 40 euro cu totul
    Dacă îţi merge totul bine, înseamnă că este ceva în neregulă.

on topic-ul este cel mai rar și căutat animal.

11. Back To Top | #11
    Registered User Reptile's Avatar
    pt ibiza stiti vreo oferta? ar merge si cu escala la valencia sau vreo combinatie din valencia ceva ...
    I7-7700, MSI Gtx 1060 6gb, Corsair 8gb ram 2400mhz, Sandisk SSD 240gb, Asus Prime 250m-k, Benq gl2450b
    Acer 5750G

12. Back To Top | #12
    Vlad Tepes Monstru's Avatar
    viena => bucuresti => viena total 43eu cu tot cu taxe (skyeurope)

13. Back To Top | #13
    Registered User Mandea's Avatar
    in ce perioada, ca in iulie am gasit la ei cu vreo 60 final. ai luat mai peste multe luni?

14. Back To Top | #14
    Vlad Tepes Monstru's Avatar
    anul trecut cand am facut mai multe zboruri, am avut de la 43 pana la 68eu preturile

15. Back To Top | #15
    bucuresti - bruxelles - bucuresti - 188 Lei cu wizzair
    Smile. It makes everybody wonder what you`re up to.

16. Back To Top | #16
    Registered User
    Observ ca preferati low costuri. Eu marturisesc ca nu am zburat niciodata cu low cost si asta nu din motive de siguranta. Singura problema ar fi faptul ca low costurile nu aterizeaza pe principalele aeroporturi din Europa. Dar cred ca o sa testez si eu o astfel de companie.

17. Back To Top | #17
    Constanța - Pisa - Constanța cu 20 EUR, Ryanair. Toate taxele incluse, nici un minut de întârziere, avioane noi (737).

18. Back To Top | #18
    I N C O N S T I E N T hector's Avatar
    Am gasit o oferta buna la RYanair pentru 6-9 sept Constanta - Venetia cu 8E incluzand taxe de aeroport . Ca un tantalau care nu a zburat vreodata cu avionul vin si va intreb . De unde pot sa ma duc sa cumpar biletele ? As vrea sa ma duc chiar maine si nu vreau sa le platesc cu cardul ...

p.s. pe bilete se trece pretul cumva ? Vreau sa le fac cadou
    Pe aici e greu şi devine şi mai greu/Când te vezi în Mercedes prin geamul de la troleu…/Şi nu că n-ai avea maşină, dar mergi pe şină/Ca a dracu nu merge fără benzină şi…

19. Back To Top | #19
    Le cumperi online.

Nu prea ai fizic ce sa faci cadou; toate biletele sunt electronice. Se duce omu' la check-in cu actu' de identitate si se urca in avion. Deci, daca vrei sa le faci cadou, trebuie sa treci datele persoanei/persoanelor respective.
    Nashpa...

"In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry
    and has been widely regarded as a bad move." (Douglas Adams)

20. Back To Top | #20
    I N C O N S T I E N T hector's Avatar
    Ah Deci nu se dau biletele in mana... Ms frumos,o sa le cumpar cu cardul pana la urma
    Pe aici e greu şi devine şi mai greu/Când te vezi în Mercedes prin geamul de la troleu…/Şi nu că n-ai avea maşină, dar mergi pe şină/Ca a dracu nu merge fără benzină şi…

1.  
Page 1 of 14 123411 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks