Page 14 of 14 FirstFirst ... 411121314
Results 261 to 266 of 266

Thread: Cele mai ieftine bilete de avion

1. Back To Top | #261
    1984 AxA's Avatar
    Veniti cu hainele in saci de plastic si luati aici valizele, le folositi doar la intoarcere

Eu am mers o data cu sac de plastic bagaj de mana... Aveam un laptop mic pe umar si un aparat foto destul de mare atarnat de gat. Dobitocii de la wizzair nu ca am voie un singur bagaj de mana... Asa ca am luat o punga de plastic, le-am bagat pe amandoua in punga, plus ce aveam prin buzunare (telefoane, portofel, incarcator de telefon, powerbank, ipod, casti, chei, etc) si le-am zis: "na! asta e bagajul meu de mana. Problem?"
    Common sense is not so common after all.

2. Back To Top | #262
    Megalomaniac's Avatar
    Apropo de bagaje astia de la wizz au optiune de priority boarding care-ti permite - pe langa ce bagaj mai ai - sa iei la cabina si o geanta de mana/rucsac laptop/whatever dar de dimensiune substandard: 40x30x18 cm. Aveti idee daca fac scandal la un rucsac laptop peste dimensiunile astea, dar standard? Adica cu extra centimetri pe fiecare axa, dar nimic hardcore. Ma gandesc ca nu au cutie sa-l masoare fix pe dimenisunile astea, si oricum e flexibil dar nu am chef sa parlamentez cu duduile de la imbarcare.
    - Care este leguma cu cea mai mare concentraţie de alcool?
    - Mazărea borîtă pe perete.

Top Tip Of The Week: When going through airport customs and you are asked "do you have any firearms with you?" do not reply "what do you need?"

"Nu pot ei fura cat puteti voi sta pe alte threaduri."

3. Back To Top | #263
    Grand Shaman m-m-c's Avatar
    Nu fac, eu am avut extra 10 cm peste cei 40. Trebuie să intre în acel cadru metalic chiar și în diagonală:
    https://conservationwithella.files.w...5/08/cabin.jpg

4. Back To Top | #264
    Cat Woman Didu's Avatar
    Resuscitez si eu thread-ul asta. Cum fac o factura pe firma de la Ryanair? trebuie sa le solicit si unde? Vreau sa zbor Timisoara-Bucuresti, ca o lady si nu vad optiune de persoana juridica...
    ϟƘƦƖןןΣx

5. Back To Top | #265
    Registered User RAN's Avatar
    Suna-i la +44 3301006 996, dar ma indoiesc ca poti obtine factura fiscala cu semnatura si stampila.
    Sau Menzies Bucharest Airports - Bucharest Henri Coandă International Airport - Ryan Air

6. Back To Top | #266
    Grand Shaman m-m-c's Avatar
    Mic off topic: cineva care a fost de curând în duty-free Otopeni a observat dacă există țigări LM roșu scurt? Mulțumesc.

1.  
Page 14 of 14 FirstFirst ... 411121314

Bookmarks

Bookmarks