Page 4 of 14 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 61 to 80 of 266

Thread: Cele mai ieftine bilete de avion

1. Back To Top | #61
    majoritatea companiilor au urmatorii timpi limita:
    45/60 min inchiderea inregistrarii pentru zboruri continentalee/intercontinentale sau destinatii cu probleme
    15 minute inchiderea portii

cele 15 minute nu sunt foarte stricte pentru ca de cele mai multe ori imbarcarea se termina dupa ora de plecare a avionului. Vor tipa dupa tine in aeroport cel putin 5 minute si abia dupa aceea te vor elimina. Procedura de eliminare este destul de complicata daca esti deja inregistrat pentru ca presupune re-numararea pasagerilor din avion, cautarea bagajului in cala avionului si debarcarea lui.

2. Back To Top | #62
    life is a race track Freelancer's Avatar
    daca nu ai nici un bagaj , treci destul de repede si prin checkin si security, anyway

Cautam niste bilete pentru vara pentru Bucuresti -> Boston , si am gasit pe cheapoair.com bilete la pret echivalent cu site-urile din europa de genul 880 Euro vs 800$ pe cheapoair.com, este vreo problema daca cumpar de acolo biletele ? ma pot lovi de vreo formalitate daca iau doar bilet electronic si din US ?

3. Back To Top | #63
    Registered User romeo_id's Avatar
    Quote Originally Posted by Freelancer View Post
    daca nu ai nici un bagaj , treci destul de repede si prin checkin si security, anyway

Cautam niste bilete pentru vara pentru Bucuresti -> Boston , si am gasit pe cheapoair.com bilete la pret echivalent cu site-urile din europa de genul 880 Euro vs 800$ pe cheapoair.com, este vreo problema daca cumpar de acolo biletele ? ma pot lovi de vreo formalitate daca iau doar bilet electronic si din US ?
    nu e nici o problema, eu am procedat la fel anul trecut cu biletele

4. Back To Top | #64
    Registered User Merlin's Avatar
    Ok, intreb si eu pe aici caci in afara de zborurile "interne" cu Europa nu am mai calatorit...si ma intereseaza f. mult ceva ieftin catre Thailanda....de preferat fara prea multe escale

Macar sa-mi spuneti cateva companii care fac zboruri in directia aia sa stiu dupa ce ma uit...si mai ales care este perioada minima de programare a unui zbor? Se poate si pentru 6-8-10 luni ?

5. Back To Top | #65
    Aveti grija la zborurile interne in tara. Daca cumva la Arad, Timisoara, etc sunt mai indulgenti cu bagajele si lasa la bagajul de mana chiar genti mai mari sau mai grele, la Baneasa sunt super stricti. Cand am venit luna asta, cantareau la gram si masurau bagajele de mana.

6. Back To Top | #66
    Grandfather of all Knowledge C05T1N's Avatar
    Are careva un "tip" referitor la un zbor Bucuresti - Praga (dus-intors) in aceasta toamna?
    As vrea ceva sub preturile "de lista" - Lufthansa 206E sau CSA 204E, de exemplu.

Am vazut si ofertele companiilor low-cost, dar nu stiu taxele de aeroport/etc pentru Ruzyně si Baneasa/Otopeni. Help?
    Ni dyar'izuba, Rizagaruga, Hejuru yadju, Nduzaricyeza ricyeza...

Yahoo: costinnitescu

7. Back To Top | #67
    Vlad Tepes Monstru's Avatar
    e vre-un low cost care sa zboare la praga??? eu unul nu am auzit asa ceva
    bucuresti-viena cu low cost si apoi pendolino sau studentagency pana la praga
    -Folii Slickwraps - Iphone / Samsung Galaxy / HTC ONE / LG etc - din stoc sau pe comanda
    -Moderator "indisciplinat" ? Loc pentru dreptate
    -ATENTIE!
    Începând cu 14 octombrie 2009, orice thread nou care nu contine datele de contact ale vanzatorului / cumparatorului va fi sters, iar userul este pasibil de ban.
    -Private Message-ul nu este acceptat ca mod unic de contact si nici trecerea acestor informatii în semnătură.

8. Back To Top | #68
    Grandfather of all Knowledge C05T1N's Avatar
    Si varianta asta la ce pret ajunge?
    Ni dyar'izuba, Rizagaruga, Hejuru yadju, Nduzaricyeza ricyeza...

Yahoo: costinnitescu

9. Back To Top | #69
    Quote Originally Posted by C05T1N View Post
    Si varianta asta la ce pret ajunge?
    48euro bilet dus-intors la student agency
    adica aici STUDENT AGENCY
    cu trenu' e un pic mai scump, depinde de rangul trenului
    cd.cz poti verifica diverse trenuri

la care adaugi biletul pana la viena, unde ai mai multe low-cost care zboara : flynikky/blue-air/airberlin etc
    -Folii Slickwraps - Iphone / Samsung Galaxy / HTC ONE / LG etc - din stoc sau pe comanda
    -ATENTIE!
    Începând cu 14 octombrie 2009, orice thread nou care nu contine datele de contact ale vanzatorului / cumparatorului va fi sters, iar userul este pasibil de ban.
    -Private Message-ul nu este acceptat ca mod unic de contact si nici trecerea acestor informatii în semnătură.

10. Back To Top | #70
    o sa fac un drum de paste cu WizzAir , pana acuma nu am mai mers niciodata cu low-cost si as fi recunoscator daca primesc niste sfaturi la ce sa ma astept ... de exemplu
    1. bagajul de mana il cantareste cineva daca e doar un rucsac normal ? de exemplu rucsacul meu la un zbor cu tarom avea chiar 15kg si nu a zis nimeni nimica fiind ca bagaj de mana, am vazut chiar persoane cu mini-trolere
    2. daca cumpar biletele online , ce taxe ar trebui sa ma mai astept la aeroport
    3. exista sanse sa raman fara bilet daca se trezesc ca nu au destui clienti pe cursa respectiva ?
    4. gasesc mai ieftin de 13 milioane dus-intors pana in Venetia pentru 2 persoane...ca pentru un low cost nu mi se pare deloc low ..tinand cont ca pana in Viena am dat 12 mil pe Tarom .

11. Back To Top | #71
    Quote Originally Posted by Freelancer View Post
    o sa fac un drum de paste cu WizzAir , pana acuma nu am mai mers niciodata cu low-cost si as fi recunoscator daca primesc niste sfaturi la ce sa ma astept ... de exemplu
    1. bagajul de mana il cantareste cineva daca e doar un rucsac normal ? de exemplu rucsacul meu la un zbor cu tarom avea chiar 15kg si nu a zis nimeni nimica fiind ca bagaj de mana, am vazut chiar persoane cu mini-trolere
    2. daca cumpar biletele online , ce taxe ar trebui sa ma mai astept la aeroport
    3. exista sanse sa raman fara bilet daca se trezesc ca nu au destui clienti pe cursa respectiva ?
    4. gasesc mai ieftin de 13 milioane dus-intors pana in Venetia pentru 2 persoane...ca pentru un low cost nu mi se pare deloc low ..tinand cont ca pana in Viena am dat 12 mil pe Tarom .
    cu tarom, dar depinde de date, daca le ai fixe sau un pic mai flexibile

Bucharest to Venice

Flight 1 Monday, March 29, 2010 Departure: 15:05 Bucharest, Romania - Otopeni International Arrival: 16:10 Venice, Italy - Marco Polo
    Airline: Tarom RO469 e Aircraft: Airbus Industrie A318

Fare type: SuperSpecials @TAROM/Economy Restricted
    Venice to Bucharest

Flight 1 Monday, April 5, 2010 Departure: 16:55 Venice, Italy - Marco Polo Arrival: 19:55 Bucharest, Romania - Otopeni International
    Airline: Tarom RO470 e Aircraft: Airbus Industrie A318

• Legend:
    • e = e-ticket option,
    • EUR = Euro

price travellers flights taxes

2 adult(s) x (49.00 + 77.00) = 252.00 EUR
    total for all travellers 252.00 EUR
    Cancellation and Rebooking conditions fare basis information

sau asa :

Bucharest to Venice

Flight 1 Wednesday, March 31, 2010 Departure: 15:05 Bucharest, Romania - Otopeni International Arrival: 16:10 Venice, Italy - Marco Polo
    Airline: Tarom RO469 e Aircraft: Airbus Industrie A318

Venice to Bucharest

Flight 1 Monday, April 5, 2010 Departure: 16:55 Venice, Italy - Marco Polo Arrival: 19:55 Bucharest, Romania - Otopeni International
    Airline: Tarom RO470 e Aircraft: Airbus Industrie A318

• Legend:
    • e = e-ticket option,
    • EUR = Euro

price travellers flights taxes

2 adult(s) x (99.00 + 77.00) = 352.00 EUR
    total for all travellers 352.00 EUR
    Cancellation and Rebooking conditions fare basis information
    -ATENTIE!

12. Back To Top | #72
    mda , din pacate nu am datele flexibile deloc , cautam un 2-5 aprilie si se pare ca wizz air are cea mai buna oferta ..300 euro si sa vedem ce taxe mai jumulesc

13. Back To Top | #73
    Freelancer, cu wizz air din Timisoara e 79 ron spre Venetia si 79 returnul in datele alese de tine. Daca cauti mai din timp, sa zicem cu o luna jumate inainte, gasesti si cu 39 ron de persoana. Astea-s cam preturi finale, iti mai adauga poate un procent, cativa euro daca platesti cu card dar poti plati prin banca si nu iti ia nici o taxa. Atentie, astea-s taxe doar cu bagaje de mana. Daca mai vrei bagaj de cala parca era 10 sau 20 euro de persoana, iti apare pe web la ei la final si poti sa alegi. Oricum ieftin per total.

Am mers anu trecut in vara tot la Venetia, 300 si ceva RON dus intors 2 persoane cu tot cu bagaje de cala pentru fiecare. Daca nu voiam bagaje de cala ieseam mult mult mai ieftin.

Dar atentie, Wizz Air aterizeaza la Venetia-Treviso (~20km distanta de Venetia) nu Marco Polo, dar sunt curse regulate de autobuze spre Mestre/Venetia.
    Last edited by raz; 25-03-2010 at 05:02.

14. Back To Top | #74
    pfff , daca stiam nu m-am gandit sa iau din alt oras , le-am platit deja de la BBU la venetia ..1000 ron dus-intors 2 persoane asta e , ma invat minte data viitoare

15. Back To Top | #75
    Registered User romeo_id's Avatar
    Freelancer... ai grija cu bagajul de mana, trebuie sa se inscrie intr-un anumit gabarit. Daca la plecare, din Bucuresti, nu prea au fost probleme... au trecut toti cu catel, purcel, hipopotam ca bagaj de mana... la intoarcere, pe un aeroport din Belgia, am vazut un tip cu un rucsac destul de voluminos pe care nu l-au lasat sa treaca pana nu a facut rucsacul sa incapa printr-o cutie de gabarit. (nu stiu ce a facut pana la urma, dar eu in situatia lui cred ca m-as fi imbracat cu 3 perechi de chiloti, 4 bluze, 2 pantaloni ) ). Sunt niste dimensiuni maxime acceptate.
    Nu vreau sa te descurajez, in 95% din cazuri toti au trecut cu bagajul care ziceau ei ca e de mana, chiar si trolere, dar poti da peste agenti d-aia de la aeroport foarte zelosi. Oricum, succes si vacanta placuta! Cel mai bine ar fi sa intrebi la operatorul aerian... sa nu te trezesti cu surprize sau poate gasesti pe cineva care a mai facut cursa asta.

16. Back To Top | #76
    am citit marimile la ei pe site 55x40x20 si 10KG , o sa le masor / cantaresc exact pe marime sa nu am scandaluri oricum nu iau decat un troller micut pentru prietena si eu un rucsac , deci nu cred ca o sa fie probleme

17. Back To Top | #77
    Quote Originally Posted by C05T1N View Post
    Are careva un "tip" referitor la un zbor Bucuresti - Praga (dus-intors) in aceasta toamna?
    As vrea ceva sub preturile "de lista" - Lufthansa 206E sau CSA 204E, de exemplu.

Am vazut si ofertele companiilor low-cost, dar nu stiu taxele de aeroport/etc pentru Ruzyně si Baneasa/Otopeni. Help?
    Lufthansa catre Praga, cu escala, e 150e pana la sf. lui martie.

18. Back To Top | #78
    جعل العقول القذرة الغبار quattro's Avatar
    In ultimul timp fac destul de des rutele Buc-Cluj-Buc si Buc-Bacau-Buc. Stie cineva o companie low-cost care face aceste rute? M-am cam saturat de masina(condus ~10 ore), e destul de obositor.

De obicei stiu cu ceva timp inainte cand voi pleca asa ca pot face rezervare cu 1 luna inainte.
    "Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic, iar daca am pierdut inseamna ca nu mi-a trebuit !!!"

19. Back To Top | #79
    Ai Blue Air la 20 euro spre Cluj (20 dus si 20 intors). Atentie la bagajul de mana, la Baneasa masoara si cantaresc.

Bucuresti - Bacau, Tarom din ce vad are in jur de 60 euro dus intors. Cam la fel cred ca-i si spre Cluj.

20. Back To Top | #80
    جعل العقول القذرة الغبار quattro's Avatar
    Ms mult de sfaturi. Daca stau si ma gandesc cam 60 euro dau pe benzina pt Buc-Bc si retur si timpul care se scurteaza de la 10 ore la 3-4 (decolare, aterizare, tot).
    "Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic, iar daca am pierdut inseamna ca nu mi-a trebuit !!!"

1.  
Page 4 of 14 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks