Page 5 of 14 FirstFirst ... 2345678 ... LastLast
Results 81 to 100 of 266

Thread: Cele mai ieftine bilete de avion

1. Back To Top | #81
    salut. am planificat un mic concediu in gasca acum de pasti si nu stiu un lucru. pentru un zbor bucuresti napoli am nevoie de pasaport sau e ok doar cu buletinul? pana acum, cat am iesit in europa, a fost ok doar cu buletinul (germania austria). \
    Va multumesc pentru raspuns
    i7 3770K on ZEROtherm Nirvana ~ AsRock Z77 Pro3 ~ 2*4GB DDR3 HyperX Predator 1866mhz ~ Gainward GTX 680 Phantom ~
    ADATA Premier Pro SP900 128GB ~ 4TB
    ~ LG DVD-RW GH22NS30 ~ Sirtec HP-750-G14C ~ CoolerMaster HAF 932 Black + Lamptron FC5 ~
    DELL S2740L ~ Samsung 32C530 ~
    Logitech Z-5500

2. Back To Top | #82
    Registered User MrDjBthu's Avatar
    pt orice tara din UE nu ai nevoie decat de cartea de identitate. pasaportul se foloseste pt restul tarilor NON UE.

napoli este in italia care este in UE deci e ok cu buletinul

3. Back To Top | #83
    confirm şi eu. buletinul de identitate e de ajuns.
    Dacă îţi merge totul bine, înseamnă că este ceva în neregulă.

on topic-ul este cel mai rar și căutat animal.

4. Back To Top | #84
    E de ajuns CI, dar altfel se uita vamesii la tine cand le intinzi pasaportul.
    Nashpa...

"In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry
    and has been widely regarded as a bad move." (Douglas Adams)

5. Back To Top | #85
    multumesc frumos

chiar nu am timp saptamana asta sa fac pasaport dar pe viitor imi voi face
    i7 3770K on ZEROtherm Nirvana ~ AsRock Z77 Pro3 ~ 2*4GB DDR3 HyperX Predator 1866mhz ~ Gainward GTX 680 Phantom ~
    ADATA Premier Pro SP900 128GB ~ 4TB
    ~ LG DVD-RW GH22NS30 ~ Sirtec HP-750-G14C ~ CoolerMaster HAF 932 Black + Lamptron FC5 ~
    DELL S2740L ~ Samsung 32C530 ~
    Logitech Z-5500

6. Back To Top | #86
    life is a race track Freelancer's Avatar
    pentru cine a mers cu WIZZ , din ce am auzit pe la rude ... locurile in avion se impart dupa tupeul pasagerilor si care e mai iute de picior , true ? tips and tricks ca sa prind si eu cu 2 locuri unu langa altul nu de alta dar merg cu o persoana care nu a mai zburat pana acuma si nu cred ca o sa se simta prea bine singura la 2 scaune distanta.

7. Back To Top | #87
    Va asezati primii la coada.

Daca nu gasesti doua locuri unul langa altul, poti sa rogi pe cineva sa se mute. N-am vazut pana acum pe cineva sa refuze.
    Nashpa...

"In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry

8. Back To Top | #88
    Insane Member Bloom's Avatar
    Quote Originally Posted by Freelancer View Post
    pentru cine a mers cu WIZZ , din ce am auzit pe la rude ... locurile in avion se impart dupa tupeul pasagerilor si care e mai iute de picior , true ? tips and tricks ca sa prind si eu cu 2 locuri unu langa altul nu de alta dar merg cu o persoana care nu a mai zburat pana acuma si nu cred ca o sa se simta prea bine singura la 2 scaune distanta.
    Depinde de unde plecati. Daca plecarea e din Baneasa, trick-ul cel mai de efect este sa fii cat mai aproape de usa in autobuzul care te duce la avion in momentul in care acesta se opreste si sa fii relativ prompt la coborare . Locul la coada din terminal conteaza in momentul in care accesul la avion e prin jetbridge sau pe jos. La Baneasa dimpotriva, e mai bine sa nu fii chiar printre primii la coada ca sa urci printre ultimii in autobuz. Succes ..
    ...but it's all right, it's ok, it's coming together in relative ways.

9. Back To Top | #89
    la blue nici nu se pune problema asta. fiecare stă pe locul scris pe bilet, la faza asta sunt mai bine organizaţi.
    Dacă îţi merge totul bine, înseamnă că este ceva în neregulă.

on topic-ul este cel mai rar și căutat animal.

10. Back To Top | #90
    Registered User The Sheriff's Avatar
    cum spanac zbor cel mai ieftin pe ruta bucuresti-amsterdam-detroit (dus - intors) ?
    Plecare 1 mai(+-3 zile) revenire pe 14 mai (+-3zile)
    Am cautat pe decoleaza.ro si fara 860 euro nu scap. Mi se pare cam multicel....
    DCS:16.02.11
    ACC&OUV: 13.09.11
    INT:07.09.13
    INV:17.03.14

11. Back To Top | #91
    trebuie sa fie neaprat prin amsterdam?

12. Back To Top | #92
    Banned Zarzavat's Avatar
    Quote Originally Posted by poiu View Post
    la blue nici nu se pune problema asta. fiecare stă pe locul scris pe bilet, la faza asta sunt mai bine organizaţi.
    aaa.... eu merg f des curse interne, si de cele mai multe ori a fost cam naspa. fiecare unde prinde loc si avioane mici si inghesuite. tarom e cei mai pese. daca iti planifici din timp calatoria nu dai nici o avere pe belet.

13. Back To Top | #93
    Registered User The Sheriff's Avatar
    Quote Originally Posted by murfisor View Post
    trebuie sa fie neaprat prin amsterdam?
    Nu neaparat. Dar trebuie sa existe o escala in Europa, ma intalnesc cu parintii mei acolo si continuam drumul spre Detroit.
    DCS:16.02.11
    ACC&OUV: 13.09.11
    INT:07.09.13
    INV:17.03.14

14. Back To Top | #94
    Pe klm.ro este 760 eur cel mai mic pret in intervalul dat de tine. BUH-AMS-DETROIT si inapoi

Bruxelles-Detroit dus intors este undeva pe la 540 de eur tot cu klm. Daca gasesti ceva ieftin Bucuresti-Bruxelles poate iesi ceva mai ieftin dar nu stiu daca merita efortul.
    Last edited by murfisor; 14-04-2010 at 11:20.

15. Back To Top | #95
    Registered User Merlin's Avatar
    Catre Londra ce sfaturi pt niste bilete mai ieftine la sfarsitul lui iulie (stiu, proasta perioada dar atunci este o ocazie speciala a unui prieten care se insoara) aveti? M-am uitat la wizzair si ar cam trebui sa le cam iau de pe acum daca vreau ceva mai ieftin Preturile de pe siteul oficial wizzair includ si taxa de aeroport (+taxe), adica sunt finale? Cum pot face comanda (nu am mai fauct niciodata singur, de obicei le-am luat mai ieftine de la agentii de turism) pur si simplu achit pe internet si printez biletul de pe mail?

Ce alte companii mai zboara catre Londra pe care le-ati recomanda? (vad ca mai nou a introdus si blueair)...

16. Back To Top | #96
    Vlad Tepes Monstru's Avatar
    blue-air , dar zboara la luton
    -Folii Slickwraps - Iphone / Samsung Galaxy / HTC ONE / LG etc - din stoc sau pe comanda
    -Moderator "indisciplinat" ? Loc pentru dreptate
    -ATENTIE!
    Începând cu 14 octombrie 2009, orice thread nou care nu contine datele de contact ale vanzatorului / cumparatorului va fi sters, iar userul este pasibil de ban.
    -Private Message-ul nu este acceptat ca mod unic de contact si nici trecerea acestor informatii în semnătură.

17. Back To Top | #97
    Si wizz tot la luton zboara.
    Biletele de pe site-ul wizz au toate taxele incluse, mai putin cea de transfer bancar/plata cu cardul, pe care ti-o arata in dreapta, unde iti arata si pretul final.
    Poti sa platesti ori prin Banca (OTP Bank) - iti da un cod al rezervarii si un cont IBAN si poti plati la orice sucursala OTP sau prin transfer bancar, ori, ceva mai scump, prin card.
    Biletul e electronic, adica iti vine pe mail un cod + itinerar, il printezi si ala e. In practica, n-am printat niciodata, buletinul/pasaportul e indeajuns.
    Inainte sa iei biletul, arunca un ochi si la Tarom, Malev sau Lufthansa, s-ar putea sa ai noroc de niste surprize placute...
    Sper s-o rezolvi, bafta!

18. Back To Top | #98
    Daca ma duc la agentii de turism, exista sanse sa gasesc mai ieftin sau mai scump decat exista la ora actuala pe siteuri? Mi-ar conveni sa iau de la agentii caci m-ar scuti de bataia de cap cu plata online ... care bataie nu e asa de mare, dar stii cum e, mai bine sa fi sigur si daca poti sa iei si mai ieftin de ce nu (stiam ca teoretic au tarife preferentiale agentiile de turism!)

19. Back To Top | #99
    Nu prea mai au tarife asa preferentiale de cand toata lumea cumpara de pe net...
    Nashpa...

20. Back To Top | #100
    Asta intrebam si eu, inainte cam erau si iti convenea sa le iei...acum nu stiu ce sa zic...sa vedem daca pot da o fuga zilele viitoare sa ajung pe la cateva

Daca imi puteti recomanda vreo agentie mai ok, astept cu placere. In principiu eu am luat bilete de la Tarom catre Anglia (ff.ok) de la Marshall in 2 ocazii, dar acum parca nu mai imi vine sa dau 300 euro cand e vorba si de obligatie si cand pot gasi daca am noroc la 100 euro dus si intors

1.  
Page 5 of 14 FirstFirst ... 2345678 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks