Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 41 to 51 of 51

Thread: Cazare in Delta Dunarii

1. Back To Top | #41
    Registered User InuyashaWoody's Avatar
    Nu toti sunt la fel Bogotta, am vazut si asa dar majoritatea incearca sa o conserve intrucat multi din asta traiesc.
    "Doar două lucruri sunt infinite, universul şi prostia umană, însă nu sunt sigur despre primul."
    "Încearcă nu să fii un om de succes, ci un om de valoare."
    (Albert Einstein)

2. Back To Top | #42
    Need I explain? Bogotta's Avatar
    Un sfat pentru ruta Bucuresti - Murighiol se poate ? Care ar fi cel mai rapid traseu ? As prefera o portiune de autostrada.
    Da, omul umbla ca o umbra, se framanta degeaba, strange comori si nu stie cine le va lua.

Psalmul 39:6

3. Back To Top | #43
    Mergi pe A2 pana la Fetesti, apoi iesi in DN2A trecand prin Facaeni dupa care: Harsova - Babadag - Enisala - Sarichioi - Agighiol - Murighiol.

4. Back To Top | #44
    Registered User InuyashaWoody's Avatar
    Quote Originally Posted by BadPitt View Post
    Mergi pe A2 pana la Fetesti, apoi iesi in DN2A trecand prin Facaeni dupa care: Harsova - Babadag - Enisala - Sarichioi - Agighiol - Murighiol.
    Acesta este cel mai scurt, cel mai bun eu zic ca de la Harsova sa mergi pe Tulcea, apoi la intrare faci dreapta pe centura si mergi pe Malcoci-Nufaru-Victoria-Bestepe-Murighiol, drumul este facut recent si mergi lin
    "Doar două lucruri sunt infinite, universul şi prostia umană, însă nu sunt sigur despre primul."
    "Încearcă nu să fii un om de succes, ci un om de valoare."
    (Albert Einstein)

5. Back To Top | #45
    Mersi mult pentru sugestii. Vineri plec si ma voi decide pana atunci
    Da, omul umbla ca o umbra, se framanta degeaba, strange comori si nu stie cine le va lua.

6. Back To Top | #46
    M-am intors. A fost excelent. Am mers pe A2 - Slobozia - Giurgeni - Harsova - Nicolae Balcescu - Zebil - Agighiol - Murighiol. Proasta alegere deoarece din Nicolae Balcescu drumul este o gluma proasta.
    La intoarcere am mers prin Tulcea. Nu am mers pe centura ci am intrat in oras si am mancat / pierdut vremea pe faleza. Apoi spre Bucuresti pe traseul de venire. Ploaie torentiala pe A2 si inundatie pe Theodor Pallady la intrare in Bucuresti din cauza ploii. Deci am vazut si Marea Neagra fara sa vreau ....

Am atasat cateva poze luate pe Lacul Uzlina din barca cu motor pe care am avuto inchiriata.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Cazare in Delta Dunarii-lacul-uzlina.jpg   Cazare in Delta Dunarii-lacul-uzlina02.jpg   Cazare in Delta Dunarii-lacul-uzlina03.jpg   Cazare in Delta Dunarii-nuferi-galbeni.jpg  

7. Back To Top | #47
    Nick anterior: catzelul wKs's Avatar
    Nu am mai fost de mult pe acasa. Sunt din Tulcea de fel, iar ultima "vizita" acasa a fost de Paste. Am niscaiva poze adunate din delta. Norocul meu este ca am casa bunicilor la 50m de Lac(Casla). Iar ca si transport am barcuta bunicului, si barca unchiului.

Promit sa revin cu niste poze.

8. Back To Top | #48
    As vrea sa merg citeva zile in Delta la sfirsitul lui iulie. As vrea sa campez in curte la un localnic care sa-mi asigure masa pentru 2-3 zile si plimbari in delta cu barca pentru aceasta perioada. Sintem 5 adulti si doi copii. Orice sugestie e binevenita, eventual niste numere de telefon a unor localnici ar fi de folos.

9. Back To Top | #49
    Salut, eu va recomand Casa Agapie, cu preturi mici de cazare, dar si fara prea mari pretentii, adica sa va bucurati de natura , nu de lux. Detalii gasiti aici Pensiune in Delta Dunarii, Murighiol, Uzlina Cazare Delta Dunarii

10. Back To Top | #50
    Registered User Kristion's Avatar
    https://www.youtube.com/watch?v=TqHfeg16mCs

La el am fost acum cateva zile, in Murighiol, are preturi ok e o curte mare unde poti campa si lasa masina, dusuri si baie la comun. Au si 2 case parca, 2 camere, sufragerie si baie inauntru. Gratar, foisor, bucatarie, etc.

La barca cerea cam mult 200 RON pt o plimbare destul de scurta, am mers cu cineva de pe acolo si i-am oferit 5 litri de benzina si bere

11. Back To Top | #51
    Salutare,

Vara asta vreau sa fac o tura pe litoralul nostru si cel bulgaresc. Ma gandeam sa merg in Vama Veche -> Tyulenovo -> Ferma de scoici Dalboka -> Balchik -> Varna.
    Iar la dus sau la intors sa mergem si in Delta Dunarii. As vrea sa las masina in Tulcea (undeva in siguranta) si sa luam o barca rapida (daca aveti vreo recomandare e binevenita) spre Sulina. Ne gandeam sa campam pe acolo 1-2 zile, dar nu ar fi exclus si o cazare, eventual ok si la un pret decent. Totodata stiti vreun localnic care face excursii cu barca, la punctul de varsare Dunare-Marea Neagra? M-am uitat in mare pe net, dar am gasit preturi doar de ordinul sutelor de lei si nu imi convine. Mai mult ca sigur sunt si localnici care au oferte rezonabile.

Am zis sa va intreb pe voi ca poate stiti mai multe. N-am ajuns pana acum in delta si nu cunosc informatii sau alte detalii...
    Apreciez orice sfat.
    Am căutat răspunsuri şi-am găsit alte întrebări, cele mai mari secrete ascunse într-o zi de ieri, nu vreau păreri vreau certitudini, capul pe umeri, nimeni nu-nvaţă din greşeli învaţă să le numeri.

Vand Google Chromecast 2.0 Hdmi Streaming Media Player cu garantie, factura

1.  
Page 3 of 3 FirstFirst 123

Bookmarks

Bookmarks