Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 41 to 45 of 45

Thread: WizzAir

1. Back To Top | #41
    Buna seara!

Vin si eu cu o intrebare stupida: daca nu vreau sa ma mai prezint la un zbor cu avionul companiei wizzair, bilet pe care deja l-am cumparat, trebuie sa platesc vreo ceva? Am gasit pe site la wizzair o asanumita "Taxa de anulare" si nu inteleg ce reprezinta.
    Ma gandesc ca acea taxa de anulare se plateste daca cer restituirea banilor de pe bilet? Vreau sa nu ma prezint la acel zbor, deoarece am gasit un alt bilet mai ieftin la o data mai favorabila mie.

Multumesc.
    Nu fi prost ca tara geme !

2. Back To Top | #42
    No problem. Am ratat destule zboruri. Erau ieftine, eram în altă țară, așa că pur și simplu nu m-am dus. Mai mulți bani pentru ei.
    The planet is fine, the people are fucked. -- Oh, Georgy, you goddamned truth-teller.

3. Back To Top | #43
    De plătit în plus nu se pune problema. În principiu nu strică să le scrii un mail în care să-i întrebi dacă îți poți recupera o parte din bani. O parte din costul biletului îl reprezintă taxele aeroportuare și de combustibil. În mod normal astea se restituie în cazul în care le spui că nu mai zbori. Nu te aștepta la sume colosale, dar bănuiesc că nu te-ar deranja să primești un voucher cu o sumă oarecare pe el.
    Nashpa...

"In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry
    and has been widely regarded as a bad move." (Douglas Adams)

4. Back To Top | #44
    Registered User Necrosero's Avatar
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

5. Back To Top | #45
    Unregistered User cel_de_sus's Avatar
    Preaminunatul si nu mai putin, faimosul cartier Rahova
    Era singura companie care mai avea așa ceva....
    Last man on earth....
    Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher OT85Z2QJ in comenzile tale la PC Garage si Garage Mall!

1.  
Page 3 of 3 FirstFirst 123

Bookmarks

Bookmarks