brat Şcoală de şoferi cat. A
Page 1 of 5 1234 ... LastLast
Results 1 to 20 of 89

Thread: Şcoală de şoferi cat. A

Registered Boozer Comanche's Avatar

Şcoală de şoferi cat. A

În vederea alinierii la "normele europene" în materie, mă gândesc serios să îmi iau ceva pe 2 roţi, nu puternic că nu îl iau de distracţie, îl iau de nevoie, un scuter ceva, să mă deplasez rapid. Azi am făcut 25 de minute 3 staţii de autobuz, cu maşina, şi mă uitam cu jind la spaţiile dintre maşini pe unde se putea strecura liniştit un scuter. Problema e că înainte de asta, trebuie să dobândesc permisul categoria A. Ştiţi cumva o şcoală bună, şi cam cât costă?
    I'm all in favour of keeping dangerous weapons out of the hands of fools. Let's start with typewriters. Frank Lloyd Wright

Six
    Six is offline
    BAe 146 Six's Avatar
    Telekom - 300 - Thread
    Quote Originally Posted by Mascatu
    În vederea alinierii la "normele europene" în materie, mă gândesc serios să îmi iau ceva pe 2 roţi, nu puternic că nu îl iau de distracţie, îl iau de nevoie, un scuter ceva, să mă deplasez rapid. Azi am făcut 25 de minute 3 staţii de autobuz, cu maşina, şi mă uitam cu jind la spaţiile dintre maşini pe unde se putea strecura liniştit un scuter. Problema e că înainte de asta, trebuie să dobândesc permisul categoria A. Ştiţi cumva o şcoală bună, şi cam cât costă?
    Scoala Rodell

cat A 355 ron
    moto: suzuki si minsk

http://www.rodell.ro/scoala/cursuri.html

Moto TT

moto yamaha: 50, 125, 250cc
    poligon - in incinta Politehnicii (Bd.Iuliu Maniu)
    tel: 0722.668688
    430.1844, 430.2850

http://www.scoala-moto.ro

Sam Tradi

Detalii locatie scoala- instructor Razvan Mezdrea: - 0722.478.501
    - scoala moto in jur de 300 RON
    Mogosoaia, Sos. Buc Targoviste 56.

http://www.samtradi.ro

Tomina

moto; yamaha, suzuki 200 si 250cc
    Str Cezar Boliac - poligonul in Ilioara se face
    Instructor Niky Covearga - 0723.354.213
    Tomina - 322.29.03

www.tomina.ro

On a Highway Near You Roadkill's Avatar
    Moto TT e cu siguranta cea mai buna, insa pretul e corespunzator serviciilor. Adica 7,2 mil cursurile standard si 100 k/ora pentru orice timp suplimentar. Insa sunt singurii la ora actuala care ofera motoare cat de cat moderne (si noi) si echipament de protectie.
    Tomina would be my second choice.
    The key to happiness in life is high expectations and your own bag of chips (Dogbert)

Registered User Baracuda's Avatar
    Eu tot la Moto TT vreau sa fac. In principiu vreau de luni, acum depinde si de Roadkill...ca singur nu am chef
    I wasn't born to follow.

Administrator Colo's Avatar
    o sa trec prin politehnica sa va vad cum faceti cerculete si opturi printre jaloane, imbracati ca mascota de la michelin
    I expect nothing. I fear no one. I am free.

On a Highway Near You Roadkill's Avatar
    Eu sper doar sa nu fiu antitalent
    The key to happiness in life is high expectations and your own bag of chips (Dogbert)

Quote Originally Posted by Colonelu'
    o sa trec prin politehnica sa va vad cum faceti cerculete si opturi printre jaloane, imbracati ca mascota de la michelin
    Orice sfaturi sunt binevenite
    I'm all in favour of keeping dangerous weapons out of the hands of fools. Let's start with typewriters. Frank Lloyd Wright

Am şi eu o întrebare pt motociclişti: cum naiba rezistaţi pe căldura asta în costum de piele (de obicei negru) şi cască pe cap? Nu vă încingeţi? Pt. mine e un mister.

Professional drinker March Hare's Avatar
    Quote Originally Posted by Mascatu
    Am şi eu o întrebare pt motociclişti: cum naiba rezistaţi pe căldura asta în costum de piele (de obicei negru) şi cască pe cap? Nu vă încingeţi? Pt. mine e un mister.
    Dupa ce vezi pozele din inceputul topicului asta, nu-ti mai vine sa te dai cu motorul fara casca si echipament de protectie. Daca ti-e cald cu piele, poti incerca echipamentul textil, special pentru moto, e ceva mai aerisit.
    Made of ticky-tacky.

March, nu am contestat nicio clipă oportunitatea purtării echipamentului de protecţie. Doar mă întrebam cum rezistaţi cu casca pe cap. Adică mie mi-e cald în maşină cu geamurile deschise şi voi mergeţi cu ditamai căciula pe cap şi în costum de piele, negru. Ceva nu se leagă.

LE: Am văzut la ştiri că alaltăieri (cred) au murit 2 motociclişti în Bucureşti (unul dintre ei fiind şef la Direcţia de Taxe şi Impozite din nu ştiu ce sector...) din cauză că nişte autovehicule nu le-au acordat prioritate dar şi pentru că rulau cu viteză foarte mare. Eu aş reduce drastic viteza în intersecţii.

Professional drinker March Hare's Avatar
    Casca are viziera si aerisiri. La viteza mica iti ridici viziera si respiri usor, la viteza mare aerisirile isi fac datoria din plin. Mie nu mi-a fost niciodata prea cald cu casca. Si chiar de ti-e cald, prefer sa transpir decat s-o iau in bot.

Echipament de piele n-am, am textil. Si pe sub geaca doar tricou, asa ca nu-i atat de rau. Pana acum nu prea mi-a fost cald pe motor. Om vedea cand baga astia 40 de grade.

Cat despre accidente, ideal ar fi sa nu te plimbi prin orase cu motorul.
    Made of ticky-tacky.

CEO
    CEO is offline
    Registered User CEO's Avatar
    Road, B, Mascatu, cum merge cu scoala? Cum se da examenul pentru A?

Eu n-am început-o încă

da, o casca buna are aerisiri si jos in dreptul gurii si sus pentru pielea capului/par asa ca EFECTIV nu e nici o problema.
    despre geaca, eu am doar de piele si e ventilata in fata (are niste gaurele prin care circula aerul) si probleme am doar la stopuri cand e cald, intr-adevar dar imediat ii dau putin in goarna si te racoreste vantul... una peste alta, nu te gandesti prea mult la caldura, esti atenti la altele cand esti pe motor, in pricipiu sa nu te omoare conservarii. deja e carmagedon pe strazi zilele astea ... zici ca au bonus la splash damage satenii astia care nu se uita ...

Harvester of Sorrow [stryder]'s Avatar
    ai dracu conservari cu ochii lor care nu te vad cum treci pe langa ei in localitate cu 250km/h
    The innocent, the innocent, Mandus, trod and bled and gassed and starved and beaten and murdered and enslaved. This is your coming century! They will eat them, Mandus, they will make pigs of you all and they will bury their snouts into your ribs and they will eat your hearts!”
    Notebook Asus G73JW | Razer Deathadder | Razer Goliathus alpha speed | Plantronics Gamecom 367

ca as fiu sincer, in cazul ambelor decese din weekend (desi au fost declarati vinovati conservarii) eu as declara culpa comuna pentru ca ambii motoristi aveau peste viteza legala ...
    stryder, nu zic cu rautate "conservar" - si eu sint unul in marea majoritate a timpului ...

CEO, la mine merge bine. Pe 7 sper sa dau examen. Deja fac simularile de traseu.
    I wasn't born to follow.

vezi sa nu se prinda gaboru ca simulezi si sa-ti dea cartonash

motor iti mai iei in secolul asta? eu deja sint pe la reprezentate, compar oferte ... poate mergem impreuna si luam o reducere

M-am suit azi pe un R6, ma potrivesc la fix...parca a fost facut pentru fizicul meu derutant

Nu pot spune acelasi lucru despre un Gsxr de 600 care mi s-a parut foarte incomod.
    I wasn't born to follow.

hai cu permisu'

117 hp @ 13000 rpm - honda cbr 600rr
    130 hp @ 14000 rpm - kawasaki zx-6r
    125 hp @ 13500 rpm - suzuki gsx-r 600
    127 hp @ 14500 rpm - yamaha yzf r6
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Honda CBR600R.jpg   kawasaki zx-6r.jpg   Suzuki GSXR600.jpg   Yamaha R6.jpg  

1.  
    Telekom - 728 Last Post
Page 1 of 5 1234 ... LastLast