View Poll Results: Ati avut probleme cu ei?

Voters
121. You may not vote on this poll
  • Da, cu garantia.

14 11.57%
  • Da, cu vanzarea, transportul sau timpul de rezolvare ale altor prob - neseriozitate (non-garantie).

17 14.05%
  • Da, mai multe probleme, de mai multe feluri.

13 10.74%
  • Nu.

77 63.64%
Page 300 of 301 FirstFirst ... 200250290297298299300301 LastLast
Results 5,981 to 6,000 of 6002

Thread: PCGARAGE.ro

1. Back To Top | #5981
    Fother Mucker vlad_heretic's Avatar
    Ce tot nu crezi? Sunt site-uri oficiale din Polonia si Turcia, blame Huawei for this shit.

Iar la noi, unii furnizori aduc telefoanele pe cai mai putin oficiale. Stiu, soc
    "People will read again."

2. Back To Top | #5982
    Registered User vladu1988's Avatar
    Poftim: HUAWEI P9 lite 2017 | Telefonlar | HUAWEI Turkey

Totul e o conspiratie, telefonul fantoma.

3. Back To Top | #5983
    Registered User taribobo's Avatar
    Quote Originally Posted by vlad_heretic View Post
    Ce tot nu crezi? Sunt site-uri oficiale din Polonia si Turcia, blame Huawei for this shit.

Iar la noi, unii furnizori aduc telefoanele pe cai mai putin oficiale. Stiu, soc
    Care sunt alea ?) Fura vreun tir ?Totul se aduce pe cai absolut oficiale.
    We all are born stupid, but it takes a special person to remain that way.
    Exclus david_cdd, ionutgbrl123,sidramon
    Nu folosesc Yahoo messenger

4. Back To Top | #5984
    Absolut. Asa cum a ajuns Note 5 in RO, asa cum vinde QM, asa cum vindea Debo cu garantie in Ungaria, asa cum EvoMag vindea Galaxy Alpha cu Logo Operator AT&T si la fel de oficial cum vinzi tu produse fara factura si garantie

PCGARAGE.ro-x6.jpg08377ede-f375-40a9-b956-79d92142bc62large.jpg

5. Back To Top | #5985
    Televizor LED Samsung LT32E310EW Seria E310EW 81cm negru Full HD - PC Garage

Contor 100% fiabil, unu se plange ca i-a crapat dupa 2 luni, contorul ramane la fel. Inca o dovada ca e fals. Bine, stiu asta din experienta personala, dar se vede si la altii.
    Nu pot raspunde legal pentru asta? Ca practic e escrocherie. La fel ca aia cu istoricul de pret.

6. Back To Top | #5986
    Registered User vladu1988's Avatar
    Banuiesc ca daca s-a adresat direct service-ului autorizat Samsung pentru solutionare, contorul e cam irelevant, ca nu poate contoriza ce se intampla in service-ul Samsung (produsele preluate direct de service-ul producatorului), ca nu cred ca e o baza de date comuna.

7. Back To Top | #5987
    Anyway, vad ca p9 lite 2017 e si la vodafone in oferta
    https://www.vodafone.ro/shop/telefoa...017?&leadType=

Deci a ajuns si in RO sub acest nume.

8. Back To Top | #5988
    Cum se procedează la returul în cele 14 zile de la primire? Completez formularul și..? Vine curierul, mă duc eu până la ei la sediu? E vorba despre un produs de 130 lei.
    După toate cele întâmplate-n spate.. te-ai convins că banii (n-aduc fericirea, dar..) ţin problemele departe?
    CAUT SĂ CUMPĂR 4 "ŞURUBURI DE SILICON" PENTRU VENTILATOR. PM ME DACĂ AVEŢI.

9. Back To Top | #5989
    Registered User iamrusu's Avatar
    Astepti confirmarea cererii de retur.
    Trimiti prin curier, tu suni si tu platesti.
    Sau te duci la sediu de la 10 la 18 de luni pana vineri.

Sent from my Absolut bottle.
    SAAB Drinker / Absolut Driver .

10. Back To Top | #5990
    Nick anterior: blupaint Whitpaint's Avatar
    Acum 3 zile mi-a ajuns o comanda de tv prin curier si abia astazi am avut timp sa il bag in priza dupa ce am aranjat in camera unde trebuia montat... si arata cam asa.
    Se poate trimite inapoi si primi altceva in schimb?
    P.s macar vad scrius si aud ce se intampla...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails PCGARAGE.ro-whatsapp-image-2017-05-19-21.09.55.jpg  

11. Back To Top | #5991
    In momentul cand tu ai observat problema dupa nu stiu cate zile, punctul de vedere al magazinului va fi doar unul, indiferent de magazin - ca l-ai spart cu mana ta/din vina ta si ti se va anula garantia.
    Nici sa nu te gandesti la schimbare cu altceva, bani restituiti, este imposibil. Garantat nici ANPC-ul nu va putea rezolva ceva.

Daca in momentul cand il luai de la curier il probai, observai problema si imediat sunat la ei - poate mai aveai o sansa sa dai vina pe transport.
    Dar acum au trecut 3 zile de cand l-ai ridicat de la curier, zile in care se putea intimpla orice. Ai semnat actele de transport/primire prin care firma de curierat a garantat livrarea in conditii bune a marfii.

Poti trece suma platita pe el la capitolul pierderi.
    Si macar ar trebui sa te bucuri ca il poti folosi drept radio, tot e ceva, nu?

12. Back To Top | #5992
    Registered User iamrusu's Avatar
    Serviciul de deschidere colet este gratuit la TV-uri, se adauga automat in comanda.

Sent from my Absolut bottle.
    SAAB Drinker / Absolut Driver .

13. Back To Top | #5993
    Problema este ca un televizor spart are sanse mari sa nu fie observabil cand este stins, deci chiar daca il deschidea la livrare, putea sa nu-l vada si sa-l ia de bun.
    Oricum acum e foarte tarziu.

14. Back To Top | #5994
    Nu am semnat nimic la primire, doar ma platit.
    Eu abia astazi l-am deschis, pana acum cateva ore a stat sigilat in cutie.
    Astept maine un raspsuns din partea lor.
    P.s televizorul nu este spart adica ciobit sau mai stiu eu ce, pur si simplu ecranul se vede in halul ala...

15. Back To Top | #5995
    Ecranul este spart, chiar daca stratul de deasupra este intact. Cineva l-a trantit la un moment dat, iar socul a produs craparea straturilor de sticla interioare. Celelalta straturi sunt de obicei mai elastice, mai greu de deteriorat prin socuri.Link cu constructia ecranului.

Intradevar greu de vazut problema asta fara sa-l bagi in priza, in schimb poti doar sa-l bagi in priza pentru ca o sa apara si pe purici, deci nu dureaza chiar asa mult testarea.
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

16. Back To Top | #5996
    Registered User Shade®'s Avatar
    Whitpaint, se vede foarte clar punctul de presiune/contact chiar dacă n-o fi palpabil fizic.
    Probabil ai dreptate, chiar dacă n-ai semnat la primire, dar e cam târziu. Dacă după ce pleca curierul îl desfăceai (eventual cu filmare că nu știi niciodată cu ăștia), îl probai (în caz că nu era observabil cu el stins) și-i contactai imediat în orice mod posibil poate mai era cum era.
    Live in your world, get pwned in mine!

17. Back To Top | #5997
    OG 130/2000 prevede dreptul de a returna produsele dar numai produsele cumparate on-line , se presupune ca nu le poti proba inainte. Art. 7. – (1) Consumatorul are dreptul de a denunta unilateral contractul la distanta, in termen de 10 zile lucratoare, fara penalitati si fara invocarea vreunui motiv. OG 130/2000 care a fost schimbata in 2014 cu 14zile in loc de 10zile.
    Astept maine un raspuns din partea lor.

18. Back To Top | #5998
    Registered User pcgarage's Avatar
    Str. Logofat Tautu, Nr. 68A, Sector 3, Bucuresti
    Bună ziua,

Toate televizoarele sunt livrate prin curier cu "Serviciu deschidere colet la livrare" oferit gratuit. Sunt asigurate în acest fel condițiile ca la primirea coletelor să se verifice atât starea ambalajelor exterioare cât și aspectul vizual al conținutului acestora. Semnătura de primire certifică că produsele au fost livrate corespunzător.

Există posibilitatea ca televizoarele să prezinte neconformități care nu pot fi identificate la inspecția vizuală făcută în prezența reprezentantului curierului. În această situație se poate face o sesizare către departamentul de suport, care vă solicită imagini ale ambalajelor și ale televizorului. Dacă ambalajele sunt intacte se face o analiză a stării televizorului și dacă există premisele ca starea acestuia sa fie cauzată de acțiuni independente de consumator se va proceda la înlocuire. Prin acțiuni independente definim acele operații care în mod evident nu au fost cauzate de consumator, excluzând din acestă listă șocuri mecanice datorate manipulării. Imaginea prezentată de dumneavoastră pare a se încadra la acțiuni independente, dar va trebui să trimiteți și imagini ale ambalajelor.

Vă mulțumim pentru încrederea acordată.
    Echipa PC Garage

19. Back To Top | #5999
    Quote Originally Posted by Cosmin_C View Post
    Intradevar greu de vazut problema asta fara sa-l bagi in priza, in schimb poti doar sa-l bagi in priza pentru ca o sa apara si pe purici, deci nu dureaza chiar asa mult testarea.
    Serviciul de verificare colet nu permite probarea produsul. Doar inspectie vizuala. Daca nu se vad crapaturile cu ecranul stins, are sanse sa-i fie acceptat returul.

20. Back To Top | #6000
    In caz ca nu se vede defectul decat cu el aprins, asta e o situatie fara rezolvare clara daca nu s-a facut proba. Poate l-ai lovit tu, poate l-a lovit ultima persoana care l-a manipulat la fabrica. Dar la fabrica posibil sa aiba camere de supraveghere. Nu ai nicio rezolvare legala, oricum, totul depinde de cat de mult te cred cei de la firma sau cata mila le e de tine.

Singurul lucru care te-ar salva 100% ar fi sa filmezi (sau sa pui pe cineva, mai exact) de la primire pana la proba continuu, ca sa ai dovada.

Si inca ceva, vorbeam in cazul in care sunt urme clare de presiune mare aplicata intr-un loc. Daca sunt artefacte doar, se poate intampla din senin ca un panel sa o ia razna si sa se transforme in caleidoscop.

1.  
Page 300 of 301 FirstFirst ... 200250290297298299300301 LastLast

Bookmarks

Bookmarks