Page 173 of 174 FirstFirst ... 73123163170171172173174 LastLast
Results 3,441 to 3,460 of 3463

Thread: EMAG - Nu cumparati de la EMAG

1. Back To Top | #3441
    Sa nu fie garantia pe baza facturii

2. Back To Top | #3442
    De ani de zile cei de la eMag măsluiesc review-urile, cum ar fi de exemplu la cele 103 din această listă, deși codurile produselor diferă.
    Nu de puține ori am văzut recenzii de 5 stele la TV-uri de 32" puse la cele de 55".
    Fac atât de frecvent acest lucru încât, pentru ei, contează doar ca review-ul să aibă 5 stele și mai puțin important este textul, în care unii făceau referire la diagonala de 32".

3. Back To Top | #3443
    Sine qua non diablo81's Avatar
    E si pe amazon asa.

4. Back To Top | #3444
    E acelasi controller, doar culoarea difera.
    Iar aia cu diagonala e la fel si pe amazon, doar ca pe amazon au toate modelele dintr-o gama pe aceeasi pagina, de aia sunt review-urile amestecate

https://www.amazon.co.uk/AOC-21-5-inch-Monitor-E2270SWHN/dp/B016UPDULO

Gen aici gasesti si 21 inch si 24 si celelalte variante, si scrie deasupra review-ului ce hdd a cumparat ala care face review.

5. Back To Top | #3445
    Stie cineva daca sameday face livrari si duminica?

6. Back To Top | #3446
    Registered User tibosee's Avatar
    Mie nu mi au livrat nici sâmbăta, vreodată. Deci sigur nu.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

7. Back To Top | #3447
    A patit cineva sa nu primeasca emagul produsul de retur?

8. Back To Top | #3448
    Registered User cangri's Avatar
    Doar daca nu indeplinea conditiile de retur.

9. Back To Top | #3449
    Sine qua non diablo81's Avatar
    Quote Originally Posted by silver456789 View Post
    A patit cineva sa nu primeasca emagul produsul de retur?
    Au refuzat returul?- vezi conditiile de retur.
    A pierdut curierul coletul? - informeaza curierul si emag

10. Back To Top | #3450
    Registered User IONUTBLV's Avatar
    Dacă e din categoria igiena personala...

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
    Nu dispreţui lucrurile mici; o lumânare poate face oricând ceea ce nu poate face soarele niciodată:
    să lumineze în întuneric.

11. Back To Top | #3451
    Sa zica ca e abuz...

ca ai dat prea multe retur

a patit cineva?

12. Back To Top | #3452
    pai daca ai 100 de produse cumparate si 90 sunt retururi... ) cred ca la un moment dat te mai si refuza

13. Back To Top | #3453
    Registered User ciocanul's Avatar
    Romanul e tot roman.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

14. Back To Top | #3454
    Evitati sub orice forma EMAG, am facut comanda la ei de un set de incuietori pt sertare si era vandut de alt magazin, pe site nu specifica dimensiunea incuietorilor si nu s-au potrivit bineinteles trebuia sa desfac produsul sa vad daca se potriveste si nu mi le mai primeste la retur pe motiv ca au fost desfacute OK am dat review negativ ca nu specifica dimensiunea si nu arata precum in pozele de pe site iar emag MI-A RESPINS review-ul tind sa cred ca satisfactia clientului e pe ultimul loc la ei

15. Back To Top | #3455
    Imobiliare Alex2007's Avatar
    ))))))))....se mai intampla...next time mergi de la Dedeman!
    Visele iau forma casei tale!

16. Back To Top | #3456
    Registered User catanzaro27's Avatar
    Quote Originally Posted by Corgi View Post
    Evitati sub orice forma EMAG, am facut comanda la ei de un set de incuietori pt sertare si era vandut de alt magazin, pe site nu specifica dimensiunea incuietorilor si nu s-au potrivit bineinteles trebuia sa desfac produsul sa vad daca se potriveste si nu mi le mai primeste la retur pe motiv ca au fost desfacute OK am dat review negativ ca nu specifica dimensiunea si nu arata precum in pozele de pe site iar emag MI-A RESPINS review-ul tind sa cred ca satisfactia clientului e pe ultimul loc la ei
    E veche treaba. Daca va e lene sa puneti un filtru pe site si sa cumpărați produse DOAR de la e mag, asta e. Va meritati soarta. Pe site la eMag poate sa vândă oricine de la colțul străzii. Asta nu inseamna ca e eMag.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

~Curent~
    Samsung Galaxy S8

~Past~
    Xiaomi Mi Mix
    Nexus 4, 5
    Allview X2 Soul
    Samsung Galaxy Mega
    Samsung Galaxy Note 1, 2, 3
    Samsung Galaxy Nexus
    Acer S500
    Samsung Galaxy S, S3, S3 Mini, S5, S6 & A3
    Samsung Galaxy Xcover
    Samsung E100
    HTC Wildfire S
    iPhone 3G, 3GS, 4, 4S, 5, 5C, 5S
    , 6, SE
    LG Chocolate, G Flex 2, G2
    Motorola W220
    Sony Ericsson W800,
    K810
    Sony Xperia Z Ultra, Z & Z2
    Nokia Lumia 520, 800, E63, E52, 6500 Slide, 6131, 6300, E50, 3220, 3210
    Alcatel OT311

17. Back To Top | #3457
    Da ok nu e eMAG insa de ce eMAG nu imi aproba review-ul negativ? tind sa cred ca sunt mana in mana cu acel site prikindel.ro ceva de genu

18. Back To Top | #3458
    1:72 AdyAero's Avatar
    Daca prin "mana in mana" intelegi ca primesc procent din ce vinde prikindel.ro (sau cum ii zice), atunci da...

19. Back To Top | #3459
    Registered User dic1's Avatar
    Prima chestie pe care o fac atunci cand intru intr-o zona de produse este sa pun filtru vandut de eMag. Asa ma protejez sa aflu pe barba mea daca ceilalti vanzatori sunt seriosi sau tepari. Sunt si magazine ok, gen Flanco, dar sunt si tepari ordinari, exemplu a fost un pusti certat cu legea care a fost scos de pe eMag acum cateva luni. A fost o discutie cu niste SSD-uri super ieftine.
    Atunci cand faci comanda, te atentioneaza ca este un partener eMag. Pentru cine merge mai departe, isi asuma niste riscuri. Daca produsul se gaseste o idee mai scump la eMag, in spatele pretului intra si costul serviciile oferite (vanzare, retur, garantie, rezolvarea unor probleme daca apar). Pentru cativa zeci de lei in plus la un produs de cateva sute de lei (o diferenta de 5% de pret), prefer sa cumpar de la eMag decat de la orice_magazin_online_obscur_srl.

20. Back To Top | #3460
    Eu zic ca EMAG ar trebui sa-si asume riscurile atunci cand isi alege partenerii, eu intru pe site-ul lor sa cumpar si chiar daca alti producatori sunt parteneri iar emag primeste un comision din vanzari ar trebui sa-si asume 100% riscul de exemplu daca cumpar un produs de pe emag vandut de ionica.ro si vreau sa-l returnez ar trebui emag sa se ocupe cu returnarea produsului si banilor!

1.  
Page 173 of 174 FirstFirst ... 73123163170171172173174 LastLast

Bookmarks

Bookmarks