brat FANCURIER - publicitate mincinoasa - Page 5
Page 5 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 81 to 100 of 109

Thread: FANCURIER - publicitate mincinoasa

Registered User TinuPeter's Avatar
    eu nu sau poate am fost baftos
    Vand diverse tablouri
    Vand Role Powerslide Cell 2 FSK
    Vand haine Pull and Bear, Fishbone & ZARA
    Strangers of the past walking in the present, just shadows?

raz
    raz is offline
    raz's Avatar
    Quote Originally Posted by akileon View Post
    eu nu inteleg o chestie la fan curier , de ce taxeaza cu 2% din valoarea rambursului , desi platesc si trasportul pentru acel plic/ramburs , am trimis un colet la sighetul marmatiei , ramburs 1000 ron , cost total expeditie colet +retur ramburs+2 % = 70 ron , sincer este cam mult si nici nu a beneficiat de o rapiditate extraordinara , 2 zile colet la destinatie , 3 zile ramburs , dar fie , e totusi bucuresti-sighet
    Pentru ca tu sau firma care trimite coletul, nu are cont la fancurier sau cont afiliat la ei (asa ceva), banii aia care ii incaseaza fan curierul se intorc la tine "cash" nu ? Daca aveai cont la ei nu iti mai puneau aia 2%. M-am izbit si eu de chestia asta, costul transportului la unele produse comandate prin diferiti curieri era zdrobitor de mare tocmai datorita rambursului, pe cand la altele foarte ieftin fiindca aia care imi trimiteau aveau cont sau ceva de genul asta. Deci de acuma daca comandati ceva, intrebati la firma care trimite cat costa rambursul (daca au aranjament cu curierul), ca nu-i convine nimanui sa plateasca cred ~100 ron in loc de 25-30 ron

Anyway, eu aici in TM nu am avut experiente asa nefericite in ultimul timp, cargus si fan curier au fost relativ OK, am trimis ieri un pachet cuiva si tipul a venit sa-l ridice in ..10 minute De abia am avut timp sa ma imbrac si sa ies la poarta. Acuma astept un pachet trimis prin fan, sunt curios daca ajunge azi sau...luni...
    --------------------
    Editare ulterioară
    --------------------
    Ok, a venit, all good
    Ideea e sa-i sunati voi de dimineta cand stiti ca aveti pachet, si cereti nr curierului(agentului) si vorbiti personal cu el, stabiliti o ora si asa mai departe.
    Last edited by raz; 12-09-2008 at 12:14. Reason: Automerged Doublepost

Registered User
    la fan, pe site-ul lor, ati vazut banner-ul? E o masina care transporta pachetele si sare de numa... ganditi-va la saracele noastre pachete

Registered User
    Acum o luna am trimis un psp in arad fiind convins de catre cumparator ca il vrea.
    L-am trimis toate bune,dar seara aflu ca a comandat inca unul si ca nu il mai ia pe al meu.
    l-am convins intr-un final sa il ia tot pe al meu.Vorba vine l-am convins pentru ca tot nu l-a luat.Individul e un user de pe forum de aici insa nu ii dau numele.
    Acum legatura cu fan curier.
    Am sunat la ei,eu neavand internet in acea saptamana si au spus ca s-a refuzat plata transportului si ca va veni cineva sa imi ridice suma pt transport dupa care voi primii suma de rambrus pe care o doream iar asta din arad va primi psp-ul.
    Am asteptat,nu a venit nimeni.
    Am sunat la ei si au spus ca s-a produs o eroare si ca defapt coletul a fost refuzat.zic ok,deja nu mai putema de nervi si imi spun ca trebuie sa platesc 9 sute de mii pentru transport.Am cazut pe jos in momentul ala,si au spus ca psp-ul se va intoarce peste 2 saptamani la mine,mai devreme nu se poate.
    Am asteptat 2 saptamani ca prostu cu banii abia facuti rost (criza ne omoara pe toti) si pe la ora 12 ma sunat un reprezentat ca sa le dau adresa mea,le-am dat-o desi nu inteleg de ce nu o mai aveau.Au venit in jur de ora 16 si am platit doar 5 sute de mii

Am zis ca nu mai trimit niciodata un colet,ca cine stie peste ce idioti dau care refuza coletul si eu sunt nevoit sa platesc o plimbarica prin tara degeaba + ca fan curier au dat dovada de neprofesionalism

Acum 4 zile m-a sunat un prieten din pitesti si a spus ca vrea sa imi cumpere psp-ul )
    Eu m-am bucurat asta pana cand mi-am dat seama ca trebuie iar sa il trimit.
    Acum cel putin stiam ca nu mai imi iau teapa.
    Am fost sunat de catre dispecerul fan curier si mi-a spus ca imi trebuie copie dupa buletin pe care o va lua curierul cand imi va lua si coletul.
    Le-am spus ca data trecuta nu a trebuit nimic dar ei au insistat sa imi spuna ca nu este adevarat si ca poate am uitat eu.deci m-au facut uituc )
    Am facut rost de copie,iar cand mia fost ridicat coletul curierul a spus ca nu ii trebuie copia :|
    In fine
    spre bucuria mea vineri dimineata a ajuns coletul si a fost acceptat de catre cunostinta mea
    suma de ramburs este de 550 ron.
    Pe google m-am interesat si am vazut ca sumele de ramburs cam intarzie intre 3-4 si 10 zile.
    Ce vreau sa stiu este daca imi voi primi suma de ramburs luni.
    Ca am mare nevoie de acesti bani.

multumesc si scuze de greseli in caz ca sunt :P

Alex_R's Avatar
    Eu n-am mai auzit niciodata sa iti ceara curierul copie dupa buletin...
    Eu am primit rambursurile de regula dupa 2 zile, asta desigur fara sa se interpuna weekend-ul la mijloc.

Registered User
    Nu este prima data cand imi cer buletinul.
    Cand am trimis coletul in arad,ei nu vroiau sa mi-l trimita inapoi decat daca le faceam o copie scanata dupa buletin si dupa chitanta aceea cu AWB-ul pe ea :|
    Si ca daca nu le predau aceste informatii il vor trimite abia peste 2 saptamani.
    Le-am trimis mail cu copy/paste din ceea ce scria pe site-ul lor la termeni si conditii cum ca ei nu cer vreo copie dupa buletin sau altceva dar au spus ca informatiile alea sunt invechite si site-ul nu este actualizat...idioti.
    Chiar si dupa acele 2 saptamani nu imi primisem coletul inapoi,ci a trebuit iar sa sun la ei sa le zic sa mi-l trimita fiindca au trecut 2 saptamani.Cand am zis de 2 saptamani doamna cu care vorbeam a spus ca nu stie nimic si ca normal ar fi trebuit sa primesc coletul imediat dupa ce a fost refuzat de catre destinatar.

Deci un cuvant pentru tot fan curier-ul : RUSINE

Mai am o intrebare legata de rambrusul care trebuie sa il primesc acum.
    Pe site acolo unde aflu stadiul expeditiei scrie doar livrat dar nu scrie si ca ar trebuii sa primesc eu vreun ramburs.
    Ar trebuii sa scrie ceva sau e bine asa cum e acum ?
    Ca poate ma trezesc , ca nu imi voi primii banii...

mersi

Alex_R's Avatar
    Asa apare la Fan, din punctul asta de vedere cei de la Cargus stau mult mai bine privind monitorizarea expeditiei (detalii, timpi, etc.)

Vlad Tepes Monstru's Avatar
    mie imi place la fan ca au facut acel cont colector , asa pot trimite pachetele cu pana in 20ron cu tot cu ramburs

Registered User
    mi-au ajuns banii

deci se poate

Registered User TKD29's Avatar
    Trebuia să primesc un colet cu Fan şi nu am fost acasă dar nici nu au sunat inainte să mă intrebe..am gasit doar pe usă un bilet ca am fost căutat de ei, îi sun pe la ora 14 şi imi zice că numai mîine mai vin pe la mine...le specific foarte clar că numai dupa ora 14 sunt acasă să nu vină mai repede...a doua zi idiotăn de la Fan a venit la ora 9 sa il aducă.
    Aştia ori îs chiar proşti ori ii doare în bascâ.
    Intel i3 530 ,Asus P7H55 , Asus GTX 660 , Corsair 4GB DDR3 , SSD 120GB, 1TB Samsung , LCD Horizon 2206SW , DVD-RW Pioneer DVR-216D , , Audigy 2 ZS Platinum, Logitech G15, Gigabyte M8000X, Magnat 880, Case CM Storm

Vlad Tepes Monstru's Avatar
    depinde mult de zona in care esti si ce agent ai
    am trimis un colet vineri ptr cineva in suceava fara sa am numarul destinatarului trecut pe colet
    si m-a sunat agentul din suceava sa ma intrebe daca nu am un numar de telefon ca a fost la adresa si nu e nimeni acasa
    o bila alba pentru ei

o bilea neagra ca desi spun platile in cont colector se fac in 48ore am un pachet care a fost livrat la destinatar pe 11.08 si abia astazi o sa imi fie virati banii de ramburs

Banned
    Niste lesinati. Ultimile 2 triste dati cand am avut de-a face cu ei, in ambele cazuri au dat-o-n bara.

O data prin iunie cand a trebuit sa primesc niste bilete la Placebo din Timisoara si cand era IMPERATIV sa le primesc in max. 48 de ore ( altfel pierdeam concertul ), cei de la sediul din Timisoara cand au fost intrebati daca SIGUR SIGUR ajung biletele la timp, au zis ca SIGUR SIGUR. Bineinteles ca nu au ajuns. Atunci stiu ca m-am agitat si m-am interesat atat de mult incat am ajuns pana pe Str. Fabrica de Glucoza, stiti voi probabil ce-i acolo. N-am dat de nimeni bineinteles, era weekend. Luni, dupa concert, am avut totusi momentul meu de satisfactie cand a batut curierul la usa. Chiar m-am simtit bine, se putea citi satisfactia din glasul meu in timp ce-i explicam individului de ce nu le mai ridic.

Inca una acum de curand cu alte bilete, bilete la Coke Peninsula. Din nou trimise, din Tulcea de data asta. Nu era panica de timp de data asta, desi am poza clara cu hartia primita de tipu' care le-a trimis si acolo e scrisa perfect adresa, n-au ajuns pe motiv de "adresa gresita" ( scria si pe site ) de sunat nu m-a sunat nimeni de la ei in legatura cu asta iar cand m-am interesat eu, intr-o zi de joi, cu maxima nonsalanta ( de fapt nesimtire ) o tipa mi-a spus la telefon ca ori astept pana LUNI cand o sa vina curierul la adresa indicata de mine ori daca am nevoie urgenta de colet sa vin eu la ei la sediu, nu stiu unde si intre nu stiu ce ore.

Astea 2 sunt recente insa seria ar fi de 3 nefericite colaborari cu impertinentii astia de la Fan Courier. Mi-aduc aminte candva, dupa ce am apelat la servicile lor pentru prima data, i-am laudat cu surle si trambite dupa ce tocmai mi se umpluse paharu' cu alti impertinenti, aia de la Cargus. Se pare ca pana la urma sunt ambele firme la fel de neserioase.

P.S. Stie cumva cineva o firma serioasa de curierat rapid pana la urma ? Unii mai mici si mai necunoscuti da' care fac o treaba buna ? Recomandati-mi si mie va rog.

VY Canis Majoris punisher's Avatar
    Cowwithspell - Nemo Expres
    º¤ø„¸¨°º¤ø„¸¸„ø¤º°¨¸„ø¤ º°¨
    ¨°º¤ø„¸TIesto„ø¤º°¨
    ¸„ø¤º°¨FOREVER``°º¤ø„

Banned
    Thanks. Esti al 2 lea care-i recomanda. Voi apela la ei de-acum incolo.

Registered User matizul87's Avatar
    am lucrat la curiero la depozit si jucam fotbal cu coletele alea ) nu as trimite prin curieri obiecte "fragile"

Nick anterior: Necromonger Necro's Avatar
    Quote Originally Posted by matizul87 View Post
    am lucrat la curiero la depozit si jucam fotbal cu coletele alea ) nu as trimite prin curieri obiecte "fragile"
    La ce firma de curierat ziceai ca ai fost angajat?

SM
    SM is offline
    Leather SM's Avatar
    P.S. Stie cumva cineva o firma serioasa de curierat rapid pana la urma ? Unii mai mici si mai necunoscuti da' care fac o treaba buna ? Recomandati-mi si mie va rog.
    Fan Courier

Banned
    cand dau comanda la un produs si imi vine prin fan courier pot vedea ce contine in cutie? sa nu iau teapa, si daca e alt produs pot refuza coletul?ms

Registered User sirAdrian's Avatar
    Quote Originally Posted by Chelsea20 View Post
    cand dau comanda la un produs si imi vine prin fan courier pot vedea ce contine in cutie? sa nu iau teapa, si daca e alt produs pot refuza coletul?ms
    Nu se mai poate. Au eliminat aceasta optiune.
    Am căutat răspunsuri şi-am găsit alte întrebări, cele mai mari secrete ascunse într-o zi de ieri, nu vreau păreri vreau certitudini, capul pe umeri, nimeni nu-nvaţă din greşeli învaţă să le numeri.

Viteză şi Adrenalină

Registered User
    Quote Originally Posted by Chelsea20 View Post
    Pentru o astfel de facilitate a trebuit sa apelez la Urgent Curier - a fost prima oara cand am lucrat cu ei si am fost foarte multumit, servicii rapide, preturi mici.

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post
Page 5 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast