brat EMAG - Nu cumparati de la EMAG - Page 5
Page 5 of 106 FirstFirst ... 23456781555105 ... LastLast
Results 81 to 100 of 2117

Thread: EMAG - Nu cumparati de la EMAG

Nick anterior: Vitamina Stavros's Avatar
    dar sa auziti ce am patit eu la emag.

acu o luna m-am dus sa imi cumpar un laptop de la ei. Acer. toate bune si frumoase, pana cand am ajuns acasa sa instalez win. nu am putut sa-l instalez pentru ca nu stia de ATA, trebuia emulat, dar nu avea in bios optiunea. i-am sunat, m-au pasat de la unul la altul. ba mai mult, m-au pus sa ublu prin bios cautand ATA. dar cum v-am spus, acel model nu avea.

m-am dus la ei a II-a zis amenintandu-i ca daca nu imi rezolva problema ma voi duce cu televiziunea si cu presa. au dat-o la cotit ba una ba alta. pana la urma, i-am amenintat ca ii asptept dupa program, mai ales pe cei de la service ca aveau tupeu cu mine. Pana la urma, a venit unu mai smecher in functie si mi-a oferit posibilitatea sa imi aleg alt laptop care sa pot pune xp-ul pe el. am mai dat 2 mil si mi-am luat un fujitsu siemens.

toata problema a plecat ca nu mi-au spus cand l-am achizitionat ca nu pot pune xp-ul pe el. daca imi ziceau, nu il mai luam. asa i-am prins. si ba mai mult, ca firma trebuie sa acorde garantie 2 ANI conform legii.

A trebuit sa ii amenint ca sa se rezolve problema.

nu mai cumpar NICIODATA de la EMAG !
    YM: stavros -

EnhanceD SpEEdY's Avatar
    DHB14 - 300 - Thread
    Quote Originally Posted by Vitamina View Post
    dar sa auziti ce am patit eu la emag.

acu o luna m-am dus sa imi cumpar un laptop de la ei. Acer. toate bune si frumoase, pana cand am ajuns acasa sa instalez win. nu am putut sa-l instalez pentru ca nu stia de ATA, trebuia emulat, dar nu avea in bios optiunea. i-am sunat, m-au pasat de la unul la altul. ba mai mult, m-au pus sa ublu prin bios cautand ATA. dar cum v-am spus, acel model nu avea.

m-am dus la ei a II-a zis amenintandu-i ca daca nu imi rezolva problema ma voi duce cu televiziunea si cu presa. au dat-o la cotit ba una ba alta. pana la urma, i-am amenintat ca ii asptept dupa program, mai ales pe cei de la service ca aveau tupeu cu mine. Pana la urma, a venit unu mai smecher in functie si mi-a oferit posibilitatea sa imi aleg alt laptop care sa pot pune xp-ul pe el. am mai dat 2 mil si mi-am luat un fujitsu siemens.

toata problema a plecat ca nu mi-au spus cand l-am achizitionat ca nu pot pune xp-ul pe el. daca imi ziceau, nu il mai luam. asa i-am prins. si ba mai mult, ca firma trebuie sa acorde garantie 2 ANI conform legii.

A trebuit sa ii amenint ca sa se rezolve problema.

nu mai cumpar NICIODATA de la EMAG !
    Sunt sub orice critica aia de la service. Merge man sa pui XP, orice idiot angajat acolo in service ar trebui sa stie. E doar o setare din bios care trebuie bifata. Era problema asta si la cineva pe topicul de laptopuri, am patit-o si eu cu un prieten cu Fujitsu luat de la emag si pana la urma i-am dat de cap cautand pe google modelul. lol, nu merge xp pe un laptop vandut acum o luna
    Incompetenti..

Registered User icub4ucm's Avatar
    Nu inteleg ce legatura are competenta celor de la emag cu faptul ca pe acel model de laptop nu se poate instala xp-ul. Tu ai ales produsul, trebuia sa te informezi asupra lui. Vina se atribuie celor de la Acer, ei sunt incompetentii care nu au putut sa puna in bios o optiune simpla de Serial ATA Mode - IDE.
    Si te asigur ca singura varianta in care poti instala windows xp pe acel laptop este sa iti faci tu un kit custom de instalare al windowsului care sa contine si driverele controlului sata. Tu probabil asta vroiai sa aflii de la serviceul emagului.

Banned
    Bai bai, stati ma asa, ce vorbiti voi acolo ? Nu am inteles... cum adica sa nu mearge instalat windows XP? :-))

Nu exista asa ceva. Daca laptopul avea HDD S-ATA atunci trebuie sa ai o discheta cu drivere pt S-ATA iar cand bootezi de pe cd-ul cu WinXP trebuie sa apesi pe F6 ca sa-i specifici driverele pt S-ATA. Iar daca nu ai floppy la laptop :-)) trebuie sa-ti cumperi floppy din ala "special" pe USB care costa 100 EUR LOL si atunci poti sa-ti instalez XP-ul. La vista de exemplu ti-l detecteaza automat. Exista si Win XP care au drivere pt S-ATA da' windowsul ala e numai la smecheri ! ;-)

Sa sti ca nu aia de la service sunt de vina ca esti tu paralel si nu sti cum sa instalezi windowsul si ce trebuie sa faci ca sa instalezi windowsul.

Intr`adevar, o firma cu oameni competenti si care vrea sa atraga mai multi cumparatori sigur ca iti ofera toate informatiile de care ai nevoie (sau poate nici asa, ca nu sta ala in service si isi bate el capul timp de 4 ore cum sa rezolve problema ca sa-ti zica tie in 2 secunde ce si cum) sau rezolva problema acolo in service la ei fara ca tu sa sti ce s-a intamplat DAR cand o sa ai nevoie sa reinstalezi inca odata WinXP atunci tu IARASI o sa ai problema asta.

Ai si nu ai dreptate, mai mult nu ai dreptate dar parca ti-as da drepate pentru ca stiu cat de nasol e. :P

Gimme a fix eL3ctr1c4L's Avatar
    Quote Originally Posted by Master_Beavis View Post
    Exista si Win XP care au drivere pt S-ATA da' windowsul ala e numai la smecheri ! ;-)....
    Este vorba Win XP cu SP2 integrat
    I'm more than my physical body

Banned
    Bai baaa zdrewanta care esti zdreanta. Este vorba ca esti ***** ! Taci **** din gura si nu mai induce in eroare alti useri care eventual or sa citeasca posturile.

NU, NU este vorba de Win XP SP2 integrat. Daca a intrat un baiat destept intro imagine cu WinXP SP2 si a integrat el niste drivere pt S-ATA asta nu inseamna ca TOATE WInXP SP2 au drivere de S-ATA incluse. A... si vezi ca sunt MULTE drivere pt S-ATA TOTAL diferite intre ele.

PS: Si vezi ca ai uitat sa pui un: "de" inainte de Win XP. Voi nu stie sa vorbeste romaneste si va dati la chestii d`astea cu S-ATA mai ?

Nick anterior: bussinesman flashdesign's Avatar
    am si eu un astfel de laptop care nu are in BIOS optiune de dezactivare SATA ....
    si WINDOWS XP CU SP 2 nu merge.
    am incercat multe variante de WINDOWS si nu au mers.
    floppy nu am asa ca am ramas cu VISTA....
    + ca am incercat si varianta cu F6 dar din zeci de drivere cautate nici unu nu a mers.
    am facut si imagini integrate cu drivere ....

poate ma ajuta cineva

Banned
    www.siliconimage.com

Daca nu spui ce placa de baza ai, nu pot sa fac minuni si sa-ti zic ce-ti trebuie si oricum nu-ti zic ca sunt bulangiu (sau mai corect spus nu am timp dar de postat am timp).

Aiurea, nu ?

LE: Cumpara-ti floppy de 100E (cmachwhwgaga) sau parca era... 79EUR parca, ia ziceti ma astia care aveti laptoape, cat era, ha ? si apoi apasa pe F6 si baga-i discheta in *** ca sa ia driverele din ea. SAU, SAU... roaga-l pe virgil iantu sa-ti dea o varianta ajutatoare, adica sa intrebi publicul: "Care ai ba Win XP cu drivere de S-ATA incluse" ?

LELE: Mai, nu cred sa existe vre-un laptop care sa aibe optiune in BIOS cu dezactivare S-ATA =)) SI daca are, nu-ti mai merge HDD_ul. =))

Poate ai optiune sa functioneze in modul IDE sau ceva de genu.
    --------------------
    Editare ulterioară
    --------------------
    Bai desi nu am baut (mult) cred ca sun beat. Da' sa mor io daca pot sa ma abtin.

Poi cum vine ma asta:

Quote Originally Posted by SpEEdY View Post
    Sunt sub orice critica aia de la service. Merge man sa pui XP, orice idiot angajat acolo in service ar trebui sa stie. E doar o setare din bios care trebuie bifata.
    Incompetenti..
    Sa pui bifa in BIOS ? E facut in flash cumva ? cmamcnwhwgagah
    Last edited by Knight_Rider; 10-12-2007 at 15:34. Reason: Automerged Doublepost

- Nameless One - MackTK's Avatar
    Quote Originally Posted by Master_Beavis View Post

LELE: Mai, nu cred sa existe vre-un laptop care sa aibe optiune in BIOS cu dezactivare S-ATA =)) SI daca are, nu-ti mai merge HDD_ul. =))
    Daca nu stii exact, eu zic sa te abtii...

Ieri am mai avut pe mana un laptop care exact asa scria in BIOS:

"Serial ATA: Enabled".

Cum i-am dat Disabled, cum a vazut Win XP-ul hardul.

Nick anterior: bussinesman flashdesign's Avatar
    unele laptopuri au, altele nu.
    eu detin unu care nu are.
    de fapt biosul este cam gol asa .... nu poti seta decat ordinea de boot, si parole, in rest nimic.
    Laptopul este HP DV9500 vista ready

Banned
    Pantru cei cu laptopuri HP,ACER,FUJITSU,TOSHIBA luate de la emag NU VA DUCETI ACOLO LA SERVICE ducetiva direct la service SCOP (IMPORTATORUL MARCILOR) eu asa am facut si mi-au rezolvat problema foarte repede
    Ii gasiti la tel 021 301 57 06 au program de la 9 la 17:30

Registered User
    Mda, deja un laptop care vine livrat fara software e frauda pentru ca l-ati primit. Eu am facut comanda de la e-mag adika "DANTE INTERNATIONAL" si in afara de facturi nu am primit niciodata chitanta. Sau mai mijto, dupa o comanda care nu a venit dupa vreo 3 zile si intreb de ea o m***a de acolo imi zice ca nu a plecat ci ca pleaca a 2-a zi, iar a 2-a zi dimineata www.emag.ro nu mai era accesibil din reteaua mea. Gunoaiele mi-au blocat toata clasa de ip-uri pentru ca am avut nesimtirea sa ii intreb cand trebuie sa fiu acasa sa ajunga nenorocitul de calculator. Multumita tupeului de care au dat dovada si multumita celor 3 pixeli morti pe un inspiron 6400 cumparat de la ei prin intermediul unui coleg emag.ro a pierdut anul asta aproape jumatate de miliard incasari de la mine. Go go go Dante International (se citeste firma cu un manelar ca patron), cheia spre succes e factura trimisa fara chitanta, nici macar dupa 3 saptamani. Si la comanda de aproape 47 de milioane eu cel putin consider ca e nesimtire. Ma rog, tinta lor e fraierul care sta sa vada daca stie sa instaleze un windows pe un laptop sau nu.

By the way, cati dintre cei care ati cumparat de la emag ati primit factura? Factura stiu sigur ca ati primit si ati achitat-o la curier, dar chitanta?
    mda...

Banned
    Chitanta este pe factura in partea de jos...

Anywai treburile incep sa se miste ,incepe lumea sa ma caute pe mess sa intrebe ce-i cu sloganul din semnatura...cine stie poate infiintam un partid ,sindicat ceva...

Registered User brinco218's Avatar
    Eu cred ca sparg recordul. Astept din iulie sa ridic o tastatura de la garantie (un A4 Tech X760UP parca) am si uitat modelul exact. Nu mai vreau magazine mari cu service-uri mici !!!!
    i5 3570k @ 4,1Ghz, Asrock Z77 extreme6, 2x4GB Exceleram 1600Mhz, Gigabyte GTX660, Samsung Evo 250gb, 2xSegate 7200.12 500GB Raid 0, TT 750W
    Dell 2407WFP-HC Case : Antec Twelve Hundred

Registered User dark_mind's Avatar
    Eu am cumparat de la emag o gramada de chestii si am avut o singura data o problema cand am cumparat o placa de baza abit ab9 la care lipsea din pachet placuta ce vine in spate la calculator. Am vorbit cu ei la 3 zile dupa ce am luat placa si au incercat sa aduca una de la importator, nu au gasit si dupa 3 sapt mi-au dat banii inapoi si am luat alta placa. Din partea mea primesc nota 10, cred ca e important si cum vorbesti daca incepi sa ameninti e normal sa fie si ei gretosi cu tine
    Prevederea inseamna putere

Registered User MagicOne's Avatar
    eu am luat de la emag, 2 jocuri, nu am avut nici o problema
    o pereche de casti care m-am facut sa mai bat 2-3 drumuri pe la ei, prima oara nu aveam nici un fel de bass in casti absolut deloc si pe radiourile alea vechi pe lampi se auzea mai bine, apoi jack-ul era intrerupt.
    si un ram pt un laptop cu care nu am probleme...
    dar pt cum se poarta cu tine pe acolo si ce zapaciti sunt si te plimba de colo colo sustin
    NU CUMPARATI DE LA EMAG
    CLICK ME CLICK ME !!!!

Registered User icub4ucm's Avatar
    Dap, faptul ca mai intai te duci la receptie clienti, apoi la casierie si pe urma la ridicare marfa e chiar inadmisibil

Registered User Made in China's Avatar
    Dar adaugati si un chestionar: Ce nota ati acorda emag: 1-2-3-4-5.

Registered User MagicOne's Avatar
    trecetzi si -0 ca mai sunt magazine cu acest calificativ
    CLICK ME CLICK ME !!!!

eu
    eu is offline
    Registered User eu's Avatar
    am patit-o si eu
    am comandat pentru o prietena un pc (asamblat de emag, piesele au fost alese de mine ) si cnd am ajuns acasa handicapati au uitat sa puna hardul !!!!!
    problema ca pretena mea a cumparat totul in rate .... pe factura nu apare hardul !!!! Eu am intrebat daca este tot ce am comandat. Maimuta de la Emag a spus clar ca tot ce am comandat este acolo .Vina mea ca am facut proforma acu 2 weeks si am fost la munte intre timp .

Labarosi de la emag, acesti pui de cretini, acum o dau la intors pe prostia lor !!!!
    Maine ma duc dupa hard ....
    btw : comanda de 35 de milioane
    “Lets face it, comedy’s a dead art form. Now tragedy! That’s funny.”

1.  
Page 5 of 106 FirstFirst ... 23456781555105 ... LastLast