brat mycloset.ro - sunt seriosi?
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 28

Thread: mycloset.ro - sunt seriosi?

din ceruri mnezo's Avatar

Question mycloset.ro - sunt seriosi?

Am comandat ceva la superoferta pe mycloset.ro si mi'a venit marimea gresita. Acum, pentru ca nu au marimea buna sa mi'o inlocuiasca, vreau sa le trimit produsul inapoi si sa'mi iau banii. Ideea e ca vor un cont IBAN pentru a'mi transfera banii dupa ce le trimit produsul inapoi, pentru ca ei "nu primesc ramburs".

Care sunt sansele sa raman si fara produs, si fara bani? Mi se pare cam suspecta toata treaba asta.

A mai avut cineva de a face cu ei sau vreo situatie asemanatoare?
    Your ad here!

Registered User ShakirEL's Avatar
    DHB14 - 300 - Thread
    Si eu sunt in exact aceeasi situatie. Le-am trimis si produsul si Iban-ul si astept acum banii in cont.

Adica ai primit un produs gresit? Hm.. incep sa cred ca e ceva necurat la mijloc.

Azi a venit un curier de la firma Bookurier la mine, i'am dat produsul, acum astept maine banii inapoi in cont.
    Your ad here!

Sunt foarte ok oamenii, mi'am rezolvat problema si am primit banii inapoi.
    Your ad here!

Registered User ShakirEL's Avatar
    Dap, confirm si eu, sunt seriosi (mi-am primit contravaloarea adidasilor).

Registered User gugãl's Avatar
    same here, am comandat ceva, nu-mi venea bine, am returnat produsul, ei mi-au returnat banii
    I'm not weird, I'm gifted ..

Mos Craciun xtrimD's Avatar
    Si eu am comandat vreo cateva chestii de la ei,dar n-am avut probleme cu marimea.Pot sa-i recomand?

cR1
    cR1 is offline
    Registered User cR1's Avatar
    Sunt ok oamenii, relax.

Registered User

Thumbs up siteuri tzeapa

si eu am comandat si mi-au ajuns in 2 saptamani desi in confirmarea comenzii scria ca in 5 zile.. ideea e ca mi-au venit dar marimea gresita acum le-a dat mail sa vad cum putem sa rezolvam problema.. parerea mea e ca nu este un site serios si o sa avertizez p cine ma intreaba

Registered User DaEmos's Avatar
    Eu le-am facut reclamatie la OPC.
    Sunt niste incompetenti...

Registered User atalbu's Avatar
    Mi-am comandat pantofi, au venit in 7 zile lucratoare, masura tampita, imi sunt mici, le-am dat un mail ca as vrea o masura mai mare, nu au fost deloc interesati de nevoia mea de a avea acei pantofi si mi-au recomandat sa-i returnez. Asa am sa si fac.

Le-am dat 2 adrese (nu stiam ca nu se plateste prin card), una de facturare, una de livrare. La adresa de livrare am pus adresa de livrare. M-au sunat sa ma intrebe care este adresa de livrare. Le-am spus ca e aia numita "de livrare". Mi-au trimis coletul la adresa de facturare, evident.

Registered User lotofthings's Avatar
    Pentru cei care vor sa comande pe mycloset.
    Cea mai mare parte din produse nu sunt pe stoc si trebuie si ei sa le comande la randul lor pe siteuri din US, gen zappos, amazon, etc.

Va puteti comanda si singuri produsele direct din US si iesiti la un pret mult mai bun.
    Bafta.
    Oferta ceasuri: SECTOR seria 600 Automatic DIVER, Swiss made, ETA 2824-2. Editie limitata 350 exemplare ! Nou, original, sigilat, garantie. Pret negociabil !

Registered User atalbu's Avatar
    La peste 40USD transportul nu iesi la un pret mult mai bun. Dimpotriva.

Si nu le comanda de pe siteuri US, ci de la distribuitori din UK.

Corect, la preturi sunt ok, insa vad ca nu prea nimeresc marimile la nimeni. Eu unul n'o sa mai comand indiferent de ce reduceri au.
    Your ad here!

Registered User
    momentan am o comanda adusa de la ei,masura a fost ok confirm durata mare de expediere,peste 2 sapt in cazul meu,azi am mai facut o comanda,sa vedem ce masura ajunge si peste cat timp pot sa ai recomand persoanelor care nu vor produsele repede

Registered User Aly007's Avatar
    Daca produsele vin in 2 saptamani e clar, 1 saptamana pana ajunge la ei comanda din UK si inca una de unde au ei sediu pana in provincie. Deci mai bine dati voi direct comanda din UK, nu aveti nevoie doar de un card, problema este ca nu toate site-urile trimit in Romania

Registered User SmokeCaffe's Avatar
    6pm.com de pe site'ul asta va aduc marfa(cei care cumpara de la ei), cat despre preturi, mi se par aberant de mari pe mycloset.ro !
    !!! We Style Romania !!!

Registered User
    Salut! am comandat si eu de pe mycloset o pereche de etnies-uri pe 7 mai si pe 8 am confirmat comanda,dar nu au ajuns nici pana in ziua de azi. Le-am trimis un mail dupa ce-au trecut 7 zile si mi-au spus ca or sa ajunga intr-una din zilele acestei saptamani. Acum doua zile i-am sunat si mi-au spus ca or sa ajunga azi (ceea ce nu s-a intamplat) sau luni cel tarziu. Mi se par foarte neseriosi si nu cred ca sunt sanse sa mai primesc coletul pentru ca au trecut aproape doua saptamani. A mai patit cineva lucru' asta?

Registered User ovideo's Avatar
    @punkidu: a mai patit cineva:
    Quote Originally Posted by alex230ro View Post
    confirm durata mare de expediere,peste 2 sapt in cazul meu

Registered User

as spune ca deloc

Am facut cum ati spus le-am trimis un mail si au venit ce e drept a doua zi dar m-au anuntat nu cu o zi cum au spus nici macar cu o ora inainte mai precis cu 7 minute inainte cand mama nu era acasa. Postasul a fost foarte putin amabil si n-a stat nici macar 5 minute si a ramas pe luni
    Azi e sambata va tin la curent

---------- Post added at 10:00 ---------- Previous post was at 09:58 ----------

statusem deja 10 zile si dupa ce le-am trimis email au venit a 2 zi

1.  
    Jerry DHB14 - Last post
Page 1 of 2 12 LastLast