brat Cont Facebook
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 25

Thread: Cont Facebook

isarescu's Avatar

Cont Facebook

Ce pot face daca cineva isi face un cont pe Facebook, folosind numele meu, poze cu mine precum si datele mele personale si apoi se apuca sa-si adauge prieteni si sa posteze mesaje in numele meu?!

Hecăru' Philips's Avatar
    DHB14 - 300 - Thread
    Nu poti decat sa-ti spui: "I got trolled!".Sau,daca ai cojones(din moment ce sari cu parasuta,presupun ca ai),poti sa mergi la politie si sa faci o reclamatie in acest sens.
    Daca toate gainile, vitele, porcii samd erau gay, nu mai aveam fast food-uri, omlete dimineata, lapte, branza carne oua....

Un roman adevarat

Registered User doma's Avatar
    Talk with Facebook.
    1. ARAD is not banat !
    2. ild nu ma bana, traiasca familia ta
    3. Trollin', trollin', trollin'/ Though the streams are swollen/ Keep them dogies trollin'/ Rawhide!

Banned
    Fa-ti un cont de "bunaciune" , cere-i numarul de telefon, va intalniti , restul vine de la sine

Garantez 101% intalnire cu "nabadai" .Daca esti in pana de idei ia de la tata

Click image for larger version. 

Name:	66dock-fishing.jpg 
Views:	150 
Size:	53.6 KB 
ID:	641359

Rush's Avatar
    Sa iti faci alt cont si sa adaugi prietenii respectivi pana la epuizare, mentionand ca tu esti ala realu.

Sa faci ce a zis userul care a postat inaintea mea.

isarescu's Avatar
    Este vorba despre prietena mea. Nu are un cont pe Facebook si nu vrea unul. Cineva si-a facut un cont cu numele si datele ei personale. Sunt pe site si nu gasesc o adresa de e-mail la care sa reportez problema

Banned
    Pai......fa-ti un cont in numele unui fotbalist cunoscut si ......garantez 99% ca va intalniti face-to-face .

جعل العقول القذرة الغبار quattro's Avatar
    Cu un mail(daca gasesti o adresa) nu rezolvi mare lucru, insa varianta propusa de Evil este interesanta.
    "Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic, iar daca am pierdut inseamna ca nu mi-a trebuit !!!"

Nick anterior: L1ON
    omul a zis ca prietena lui e victima
    deci n-ai cum sa momesti cu "bunaciune"

isarescu's Avatar
    Nu o sa vina nimeni la intilnire, pentru ca nu ar avea cum sa explice "fotbalistului celebru" dieferenta dintre persoana din poza (prietena mea) si persoana care a facut contul.

Hmmm....talk with a hacker or an IT geek...poate face rost ip si adresa personajului.
    1. ARAD is not banat !
    3. Trollin', trollin', trollin'/ Though the streams are swollen/ Keep them dogies trollin'/ Rawhide!

raz
    raz is offline
    raz's Avatar
    Isarescu, ai o viata prea agitata Sarit cu parasuta, lovit masina, prietenei i se fura identitaea... what's next ?

Quote Originally Posted by raz View Post
    what's next ?
    Il paraseste prietena pt. fanul ei de pe fatacarte.
    1. ARAD is not banat !

spf
    spf is offline
    Banned
    Quote Originally Posted by doma View Post
    Il paraseste prietena pt. fanul ei de pe fatacarte.
    Adica Cartea de fet(z)e.

Banned
    Greu e sa dam 2 clickuri.
    If someone has created an account to impersonate or imitate you, please go to the impostor profile and click "Report/block this person" at the bottom of the left column. Check the "Report this Person" box, choose "Fake Profile" as the reason, and add "Impersonating me or someone else" as the report type. Be sure to add a valid web address (URL) leading to the real profile so that we can review the information.
    Daca esti ciumeg , si in cazuri de genul asta chiar merita, ca sa primesti niste date gen ip al mistocarului ... fa o plangere scrisa la politie (care o sa fie indreptata spre departamentul propriu) si aia o sa stie ce sa faca - daca ai noroc ). Sau din cate stiu merge si daca le ceri celor de la facebook (asta dupa ce demonstrezi ca esti tu cel de drept) Numai ca iti trebuie skill de convingere si nise. Si sa te ti nene daca cumva stii , cine e "norocosul" care se joaca. Poate dai de un cunoscut mistocar ... daca ai nevoie de spart fetze ma ofer voluntar. Trec printr-o perioada mai grea si chiar vreau sa ma descarc pe cineva
    Last edited by Cuddles; 19-05-2010 at 08:25.

isarescu's Avatar
    Quote Originally Posted by Cuddles View Post
    If someone has created an account to impersonate or imitate you, please go to the impostor profile and click "Report/block this person" at the bottom of the left column. Check the "Report this Person" box, choose "Fake Profile" as the reason, and add "Impersonating me or someone else" as the report type. Be sure to add a valid web address (URL) leading to the real profile so that we can review the information.
    Nu este greu, dar mi se pare aiurea sa-si faca un cont si sa adauge aceleasi poze, doar pentru a putea da report.

Am stat ieri 20 de minute pe Facebook incercand sa gaasesc o adresa de e-mail de la ei, pe care sa le trimit o copie dupa buletin si pasaport. Dar ei au facut rahatul ala de Help Center, cu care cred ca rezolva tot.
    Last edited by isarescu; 19-05-2010 at 08:30.

Banned
    1.merge si fara profilul real , trebuie sa stii doar cum sa vorbesti cu cei de la facebook si ce dovezi sa prezinti (vezi buletin/ci)

2. plangere la politie. (poate te alegi cu un ip valoros si daca banui cine este ma chemi si pe mine la festin )

Nick anterior: meganic Lewis.Orne's Avatar
    Ai probat sa-l injuri de mama ?
    io nù funzion accussì... io nun song cumm a tè, sò divers.

Megalomaniac's Avatar
    Eu n-as face nimic, e un exercitiu psihologic interesant - sa te privesti din exterior.

In alta ordine de idei daca vrei "scandal", si daca poti proba un prejudiciu, vorbeste cu un avocat. Plus politie, in prealabil.
    - Care este leguma cu cea mai mare concentraţie de alcool?
    - Mazărea borîtă pe perete.

Top Tip Of The Week: When going through airport customs and you are asked "do you have any firearms with you?" do not reply "what do you need?"

"Nu pot ei fura cat puteti voi sta pe alte threaduri."

mi-e foameeee osc1or's Avatar
    Eu nu inteleg de unde are fake-ul poze cu prietena ta...
    semnatura

1.  
    Jerry DHB14 - Last post
Page 1 of 2 12 LastLast