brat Ascultarea telefoanelor un abuz
Results 1 to 20 of 20

Thread: Ascultarea telefoanelor un abuz

Banned

Ascultarea telefoanelor un abuz

Serviciul DNA a ascultat in anul 2010 conform Mediafax 1 000 000 de convorbiri. Acest lucru vine in contextul in care astazi s-a facut publica intentia ministrului finantelor de a injumatati in prima faza perioada indemnizatiei pentru nou nascuti de la 2 ani la un an, obtinandu-se o economie la buget de 200 000 000 euro pe an. Legatura intre cele 2 e ca prima costa 350 000 000 euro pe an, iar daca legea nu ar permite ca telefonul mobil sa fie interceptat oricarui ins care il injura pe Base, ar rezulta o economie la buget de 150 000 000 euro fara sa trebuiasca sa fie taiate sume din alta parte. Doresc pareri

Registered User azzure's Avatar
    DHB14 - 300 - Thread
    Traim intr-o tara condusa de hoti/parveniti/idioti. Ar trebui sa ne obisnuim cu ideea ca o sa stam in mizerie multi ani de acum incolo. Alea 350 mil de euro se duc la plata celor care lucreaza pentru guvern, aia care ne conduc. Nu o sa ia niciodata o decizie care sa le afecteze controlul si veniturile, deci singura lor solutie e tot sa ii stoarca de bani pe cei care lucreaza 10 ore pe zi pentru 600 roni pe luna ca sa poata ei sa stea in lux fara sa ridice un deget.

VY Canis Majoris punisher's Avatar
    nu am nimic de ascuns ® !
    º¤ø„¸¨°º¤ø„¸¸„ø¤º°¨¸„ø¤ º°¨
    ¨°º¤ø„¸TIesto„ø¤º°¨
    ¸„ø¤º°¨FOREVER``°º¤ø„

Banned
    Asa e nu ai nimic de ascuns, domnule posibil terorist. Pana azi aveai un drept in plus. De azi nu mai ai. De maine nu vei mai avea 2. De exemplu nu vei mai beneficia de bani pentru copii, si sti de ce? Pentru ca sistemul se lupta sa te protejeze. Pe bani multi. Si daca maine il injuri pe Base la telefon s-ar putea sa primesti o amenda penala. In curand cine nu va accepta cipul in cap, executarea.

Oameni buni va rog sa postati daca cunoasteti abuzuri ale SRI,DNA,DICCOT,DGIPI pe acest forum. Multumesc, si La multi ani Romania. Pana atunci celor care simpatizeaza cu sitemul le doresc toata fericirea pe care oricum o vor avea, restul la lupta !!!!

Registered User
    Nu stiu cum dracu poti sa scrii "La Multi Ani romania (r)?!
    Nu realizezi ca in tara asta fiecare este pentru el?
    Din momentul in care trec pragul casei mele in exterior,primul militian intalnit este un abuz,prima groapa din asfalt este un abuz,primul pensionar amarat pe care il vad este un abuz,daca provine din MI sau MAPN este un abuz si mai mare,primul spital in paragina este un abuz,pasarela de la pipera peste calea ferata este un abuz (platita cu sute de milioane de euro,prima data a fost construita gresit si capetele ei s-au intalnit in dreptul liniilor de tensiune,au rezolvat cu alti bani,inaltand-o,azi la primul polei nici o masina nu a mai putut urca-deci abuz).
    Cand vad ca nu exista crese si gradinite de stat.
    Romania este un abuz,toata clasa politica este un abuz.
    Casa popoului (pardon poporului) este un abuz.
    Salile de sport marca Nastase,de 10 ori mai scumpe, sint un abuz.
    Lista e atat de lunga....
    Daca vrei sa traiesti civilizat ai o singura solutie: executa-i pe toti cei care s-au aflat in clasa politica de la revolutie si pana acum si confisca-le averile.
    O sa ai nevoie de bani multi sau de un credit mare pt ca iti va trebui multa munitie si chiar si asa nu trebuie sa ratezi deloc.
    Te tine?
    Spor la treaba........

cristi_tnt - se plictisea pe acasa si si-a exprimat nemultumirea pe forum; oricum nu o sa faca nimic, asa sunt cei ca ei, cat mai multa nemultumire pe forumuri, ziare on-line dar fapte 0 !
    ¨°º¤ø„¸TIesto„ø¤º°¨
    ¸„ø¤º°¨FOREVER``°º¤ø„

Banned
    in 89 am fost printre cei care au luptat in revolutie in cluj. Unul dintre cei care a tras dupa mine este procuror sef la inalta curte. Altul are o fabrica de mobila si tot din structura. In zilele acelea luptam pe de o parte Romania - adica revolutionarii si pe de alta cei care profitau de pe urma noastra si ne abuzau - regimul securist. Astazi regimul a inviat. Un nou dictator, securitatea beneficiaza din nou de fonduri grase. Numai ca acuma nu ii mai spune doar sri, ci mai exista si alte servicii anexe. Ma bucur totusi ca urarea de la multi ani a determinat o reactie.

Oameni buni, aveti dreptate. Sunt multe abuzuri.

Viziunea mea e o tara liberala, un sistem corect si liber si nu o puscarie imensa sclavagista cum e azi tara aceasta. Romania pentru mine e multimea de oameni corecti care lupta, care isi fac lucrul calitativ, onesti, etici, cinstiti si care nu jefuiesc pe nimeni, care traiesc cu putere de munca, care sunt foarte productivi in domeniul lor. Restul sunt dusmani ai societatii. Poate am exagerat un pic dar asa sunt liderii un pic dementi pentru asi sublinia traiectoria.
    Last edited by Neutralium; 02-12-2010 at 00:17.

la 11 ani ? cum asa ?
    la profil zice 31 ani ca ai ! fail !
    da pe vremea la psd cum era ? a ?
    le : la profil !
    ¨°º¤ø„¸TIesto„ø¤º°¨
    ¸„ø¤º°¨FOREVER``°º¤ø„

Banned
    am 41, si am gresit anul. nu stiu cum sa corectez. Nu stiu ce te deranjeaza asa mult. Securistii iti plac?

rex
    rex is offline
    Registered User rex's Avatar
    daca vrei sa vorbesti cu sanse mici de a fi interceptat, iti recomand sa cumperi telefoane cu criptare. toate telefoanele intre care se doreste sa se vorbeasca criptat trebuie sa fie de acelasi tip, iar cu restul telefoanelor obisnuite comunicand necriptat. dar aceste tipuri de telefoane sunt extrem de scumpe.
    o alta varianta mai ieftina e sa ai telefoane cu Symbian/iOS/Windows Mobile si sa instalezi un soft care iti face criptarea convorbirilor. e la fel de logic ca va functiona criptat doar intre aceste telefoane, nu si cu restul. metoda e mult mai iefina, dar nu e la fel de sigura ca atunci cand folosesti telefoane dedicate cu criptare hardware.

apropo, de cand a fost summit-ul NATO au dat o lege prin care SRI/SIE/alte bazaconii au acces direct la operator, deci nici macar nu trebuie sa se chinuie sa foloseasca echipament de interceptare, se conecteaza direct la reteaua operatorului.

3dfx collector RaverX's Avatar
    rex, tu vorbesti serios ?
    Pai o conversatie criptata va atrage imediat atentia. Si iti garantez ca criptarea aia e FOARTE usor de "spart".

Cat timp nu aveti o functie publica si nu sunteti ceva bastan nu va asculta nimeni conversatiile, stati linistiti. Insa problema se schimba cand esti persoana cunoscuta. Oricum, trebuie sa fii usor retardat ca sa vorbesti chestii importante sau confidentiale la telefon, daca vrei sa nu ti se afle secretele nu te apuci sa vorbesti la telefon, stabilesti o intalnire acasa sau iti faci niste conturi de email de care nu stie nimeni.

Pentru extra siguranta poti trimite o poza in care se ascund informatii text - e foarte simplu si aia chiar n-o sa ti-o prinda nici dracu. Trimiti chiar o poza reala facuta de tine, pui in subject : uite ce poza fain am facut in vacanta si gata

life is a race track Freelancer's Avatar
    sau folosesti VOIP ... si nu te mai asculta nimeni

Banned
    hai nu pe bune, cat de tampit sa fii sa vb la mobil chestiuni sensibile?

Banned
    cat de tampit sa fii sa crezi ca ascultarea telefoanelor costa 350 000 000 euro pe an?

Registered User
    sau cat de tampit sa fii sa crezi ca ascultarea telefoanelor costa 350 000 000 euro pe an?

mns
    mns is offline
    3-7-8 mns's Avatar
    +1 RaverX

Multi au impresia ca le sunt ascultate telefoanele, cand nu e cazul. Ma indoiesc ca se asculta telefoanele unui individ oarecare.

Cei carora le sunt ascultate telefoanele si sunt prinsi cu ceva ca urmare a inreistrarilor, chiar sunt niste prosti si o merita, iar cei care au ceva de ascuns si sunt destepti, nu vorbesc in general ca Vantu/cei din prima categorie la telefon.

wKs
    wKs is offline
    Nick anterior: catzelul wKs's Avatar
    ia uite de acum inainte de cate ori vorbesc la telefon o sa arunc niste cuvinte gen: bomba, asasinat, basescu

Registered User
    Quote Originally Posted by Neutralium View Post
    in 89 am fost printre cei care au luptat in revolutie in cluj. Unul dintre cei care a tras dupa mine este procuror sef la inalta curte. Altul are o fabrica de mobila si tot din structura. In zilele acelea luptam pe de o parte Romania - adica revolutionarii si pe de alta cei care profitau de pe urma noastra si ne abuzau - regimul securist. Astazi regimul a inviat. Un nou dictator, securitatea beneficiaza din nou de fonduri grase. Numai ca acuma nu ii mai spune doar sri, ci mai exista si alte servicii anexe. Ma bucur totusi ca urarea de la multi ani a determinat o reactie.

Oameni buni, aveti dreptate. Sunt multe abuzuri.

Viziunea mea e o tara liberala, un sistem corect si liber si nu o puscarie imensa sclavagista cum e azi tara aceasta. Romania pentru mine e multimea de oameni corecti care lupta, care isi fac lucrul calitativ, onesti, etici, cinstiti si care nu jefuiesc pe nimeni, care traiesc cu putere de munca, care sunt foarte productivi in domeniul lor. Restul sunt dusmani ai societatii. Poate am exagerat un pic dar asa sunt liderii un pic dementi pentru asi sublinia traiectoria.
    Parerea mea sincera este sa citesti cartea 2 a lui Grigore Cartianu si ai sa intelegi de ce ala care tragea in tine la revolutie este procuror,de ce altul a ajuns mare magnat facand afaceri cu statul,de ce smecherul de la uti este bagat in toate kakaturile din tara asta si acum ne ingroapa cablurile pe banii nostri si culmea o sa ne mai ceara si chirie pentru asta si altele.
    Problemele astea se cunosc,acum ideea este CE FACEM ?
    Gramatica mea nu se simte bine astazi, are gripa porcina

Registered User
    Quote Originally Posted by kolonelu View Post
    Parerea mea sincera este sa citesti cartea 2 a lui Grigore Cartianu si ai sa intelegi de ce ala care tragea in tine la revolutie este procuror,de ce altul a ajuns mare magnat facand afaceri cu statul,de ce smecherul de la uti este bagat in toate kakaturile din tara asta si acum ne ingroapa cablurile pe banii nostri si culmea o sa ne mai ceara si chirie pentru asta si altele.
    Problemele astea se cunosc,acum ideea este CE FACEM ?
    Cum ce facem? Ne invata punisher,ca el e singurul care nu sta cu mana in san.

Registered User quorthon's Avatar
    Nu au dat oare Orange si fostul Connex o mana de ajutor si inca da la ascultarea telefoanelor?De ce oare a fost decorat unul din fostii directori ai unui serviciu de telefonie mobila de catre statul roman cu o inalta decoratie?Toti suntem ascultati mai mult sau mai putin.

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post