brat [Vând] Ceasuri Gianfranco Ferre - Page 3
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 41 to 60 of 60

Thread: Ceasuri Gianfranco Ferre

Nick anterior: MadalinX watch00's Avatar
    Inca odata ... si cu asta inchid conversatia cu tine.

Ceasurile sunt model 2005 atunci cand Gianfranco Ferre, nu avea o colectie impresionanta de accesorii. Peste timp, logic, si-a schimbat logo-ul, modalitatea de marketing, divizia de vanzari care s-a marit, totodata acaparand o mai mare parte din segmentul de piata(parfumuri, ochelari,etc)

Daca erau replici, nu aveau atatea functii, nu veneau in cutii cu coduri de bare pe ele, se vedeau de la o posta lucratura de "facatura". Orice om care a trait in civilizatie mai mult de 1 luna, si a intrat in contact cu ceasuri originale(sau macar a vazut unele) poate distinge o facatura dupa: calitatea materialelor folosite, ambalaje, design, model, etc. Multe ceasuri sunt "Ansambled in China", asta nu inseamna ca sunt replici.

Faptul ca nu scrie Gianfranco Ferre pe ele, nu este un argument ca nu sunt originale, nu ai venit cu proba contrarie sa imi arati exact acelasi ceas, pe care sa scrie Gianfranco Ferre ca sa iti sustii ideea. Daca tu esti ferm convins ca daca scria pe el numele intreg era o dovada a autenticitatii lui, inseamna ca daca vin la tine cu un ceas care scrie full DOLCE&GABANNA sau GIORGIO ARMANI puteam sa te fraieresc rapid.

Sper ca nu iti aduc vreo ofensa ... dar cu asta inchid orice conversatie cu tine, vorbim doar daca te intereseaza un ceas GFF by Gianfranco Ferre.

Multumesc de intelgere si iti urez o seara cat mai placuta.

Madalin

PS: Daca tot vorbim atat despre dansul, merita un calduros R.I.P din partea noastra.

Parfumeur P@TRYK's Avatar
    LCS - 300 - Thread
    Quote Originally Posted by MadalinX View Post
    vorbim doar daca te intereseaza un ceas GFF by Gianfranco Ferre.
    Pai ma intereseaza, dar de unde sa stiu eu ca ceasurile tale GFF sunt by Gianfranco Ferre? Ca imi spui tu si trebuie sa te cred pe cuvant? Tu chiar nu intelegi ca nu ai cum sa ma pacalesti in discutia asta? UNDE scrie Gianfranco Ferre pe cesurile tale?
    If smelling good was a crime, I'd be serving a lifetime sentence....™
    "I don't do drugs. I am drugs." - Salvador Dali
    "Luciano is not music...is poetry" - Pete Tong
    Vand Ceasuri SECTOR - SIGILATE LA CUTIE - LICHIDARE DE STOC! : http://forum.computergames.ro/209-ce...e-de-stoc.html

Desk Diver Cypher's Avatar
    MadalinX: Am o propunere pentru tine,o sansa: Fiecare ceas(original) are pe spate un cod prin care se poate verifica pe internet ,nu?
    Pune poza cu acel cod,dar sa fie cat mai clara posibil.
    Cumpar GTA V - PS3
    Vand camera marche arrier si display !

LORUS by SEIKO Sport Chronograph
    BREO Watch Neon Yellow Limited Edition
    POLJOT Mechanic 17 jwls vintage (in renovare)
    ORIENT Blue MAKO - WR 200M
    SEIKO SKX781 Orange Monster - Diver's 200M
    HAMILTON Khaki Navy GMT - WR 200M (DE VANZARE)
    Tissot PRC 200

Holy Grail - DOXA SUB

Registered User

sunt GFF, dar nu Gianfranco Fererr :))

Urmaresc de ceva vreme acest topic si concluzia este ca, f putini cunosc ceasuri, iar din cei care cunosc, nu se baga nimeni sa faca lumina, decat 1, dar nu e de ajuns sa-ti zica 1 ca esti beat ca sa pleci acasa.

Problema ar trebui sa se puna in primul rand in felul urmator:

Prost sa fii sa crezi ca-ti iei cu 200ron ceas original,nou,Gianfranco Fererr.Cel ce le vinde aici e cel putin al 2-lea re-seller, CEL PUTIN, deci sunt 2 adaosuri MINIM la pret.....cu toate astea pretul e doar 200ron, chilipir e putin spus.

In al 2-lea rand, daca nu scrie nicaieri pe ceas, in garantie sau in cartea de instructiuni, Gianfranco Fererr, nu e Gianfranco Fererr.PUNCT.
    Orezarii au profitat din plin de prescurtarea GF Fererr si au facut un brand GFF, care n-are nici o legatura cu Gianfranco Fererr.

Cei care habar nu au de ceasuri ar trebui sa nu se mai bage in discutie adoptand o pozitie pro sau contra, nu e nevoie aici de "pareri" ci de info clare, info pe care le-a adus pana acum P@tryk.

O poza cu caseback-ul ceasului si a certificatului de garantie ar rezlva problema.Dar din cate vad vanzatorul refuza sa faca acest lucru.

Haideti sa nu mai visam.
    -Light weight baby-

- giluboss20@yahoo.com
    - 0741466651

Quote Originally Posted by Gilu20 View Post
    .Cel ce le vinde aici e cel putin al 2-lea re-seller, CEL PUTIN, deci sunt 2 adaosuri MINIM la pret.....
    Ceasurile sunt aduse de mine direct. Nu mai fi asa sigur ca produsul trece prin mai multi reselleri. Si din cei care "cunosc ceasuri" te incadrezi tu sau P@TRYK? ca nu am inteles.

Poze cu spatele... cum spuneam fiind un designer watch model destul de vechi ... nu are un anume cod, pentru ca nu exista decat acest model.

Aici sunt poze cu ceasul :

Gorgeous sales - MONTANA & GIANFRANCO FERRE watch watch GFF private fashion sale

PS: "Gilu20" se scrie Gianfranco Ferre nu Gianfranco Fererr.

Registered User
    Ceasurile sunt aduse de mine direct. Nu mai fi asa sigur ca produsul trece prin mai multi reselleri. Si din cei care "cunosc ceasuri" te incadrezi tu sau P@TRYK? ca nu am inteles.

Poze cu spatele... cum spuneam fiind un designer watch model destul de vechi ... nu are un anume cod, pentru ca nu exista decat acest model.

Aici sunt poze cu ceasul :

Gorgeous sales - MONTANA & GIANFRANCO FERRE watch watch GFF private fashion sale

PS: "Gilu20" se scrie Gianfranco Ferre nu Gianfranco Fererr.
    Da, eu sunt unu din aia care mai stiu cateceva despre ceasuri.Scuze ca m-am incurcat la nume.
    E ok poza, daca si tu vinzi aceleasi ceasuri ca cel din link.....e clar.
    Pune si cu certificatul de garantie.
    -Light weight baby-

- giluboss20@yahoo.com
    - 0741466651

Registered User
    -Light weight baby-

- giluboss20@yahoo.com
    - 0741466651

Nick anterior: MarkD
    offtopic

Cat scandal pentru un ceas de 200 RON. Ce atata certificat de garantie si tz-shpe mii de acte. Este DOAR un ceas de 200 RON. Baiatul v-a aratat toate actele si documentele ceasului ( vezi pagina 2 ). Daca vreti sa cumparati bine daca nu gasiti pe Magheru ceasuri de la 250.000 RON, cu ce vreti voi.
    Eu am cumparat un ceas de la MadalinX, acum o saptamana; Sunt foarte multumit de el.
    Nu imi pare a fi "facatura", calitatea este foarte buna si are f multe functii.
    Ar fi bine ca discutille aferente sa se intample pe PM sau alte cai de comunicare.
    Nu e frumos sa ne certam pe thread-uri de publicitate.

Free up.

de maine sunt plecat, marti - miercuri urmatoarele ceasuri. ( pot face rezervari)

mersi de intelgere.

1. Ceasul este facatura, un moderator/admin ar trebuii sa schimbe titlul threadului in ceasuri inscriptionate GFF care nu au nici o legatira cu designerul Gianfranco Ferre, punct!
    2. Ceasul nu are nici o serie pe spate, punct.
    3. Ceasul nu are nici un fel de certificat de garantie/autenticitate, punct.
    4. Numele de Gianfranco Ferre nu exista nici pe ceas, nici pe cutie, nici pe hartii - NICAIERI!
    5. Daca pe ceas scrie GFF...asta NU inseamna ca e facut de/sub licenta lui Gianfranco Ferre, NU MAI INCERCA SA NE MINTI!
    6 Dupa cum a punctat bine Gilu20(om cu experienta in ceasuri, care are si forum de ceasuri) astea sunt SINGURELE ceasuri facute sub numele de Gianfranco Ferre: GF Ferre watch images (96) sorted by latest acquisition date (1st page = lastest images) - Observati ca pe toate scrie GF FERRE si modelul din acest thread NU are nici o legatura cu numele Gianfranco Ferre!

Rog un admin/moderator sa ia masuri, ca potentialii clienti(cum am fost si eu care cautam un ceas original Gianfranco Ferre) sa nu fie pacaliti de descrierea threadului/topicului.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails untitledd.jpg  
    Vand Ceasuri SECTOR - SIGILATE LA CUTIE - LICHIDARE DE STOC! : http://forum.computergames.ro/209-ce...e-de-stoc.html

Banned Zarzavat's Avatar
    acu' cat de fake sunt? e pa fata sau duar apaneajiul cunozcatorilor ciumeti. ca eu sunt copil nevoias si mi-aji lua o facature d'asta ca sa cardesc si io o pitzipuanca de mall cu aspiratii de inalta socetate. da' as vrea sa fiu sigur ca nu-mi rade buarfa in nas si ma face de rahat prin mall, ca am si eo valuari si nu vreau sa perd statutul de "biznizmen wannabe" prin urmare: are rost sa ma risc la un ceas jmakerit de bagat dujmanii in buale?

PS: nu inteleg ceva in linkul lui Peatrick scrie pa ceas GFF si pa curea Genuine Leather. GFF e prescurtarea de la Genuine Leather? sau cureaua e de la alt ceas? pliz lamuriti-ma si pa mine!!!

Registered User Wolfgang's Avatar
    Quote Originally Posted by P@TRYK View Post
    1. Ceasul este facatura, un moderator/admin ar trebuii sa schimbe titlul threadului in ceasuri inscriptionate GFF care nu au nici o legatira cu designerul Gianfranco Ferre, punct!
    2. Ceasul nu are nici o serie pe spate, punct.
    3. Ceasul nu are nici un fel de certificat de garantie/autenticitate, punct.
    4. Numele de Gianfranco Ferre nu exista nici pe ceas, nici pe cutie, nici pe hartii - NICAIERI!
    5. Daca pe ceas scrie GFF...asta NU inseamna ca e facut de/sub licenta lui Gianfranco Ferre, NU MAI INCERCA SA NE MINTI!
    Tinere Patryk .. nu ma pot abtine sa nu comentez ..
    vad ca tot o tii cu GFF si seria ceasului .. crezi ca celor care fac fake-uri le e greu sa scrie numele intreg daca e nevoie? sau poate chiar sa puna o serie la misto ?

nu pot spune daca ceasul asta e original sau nu .. dar da-ti seama ca un fake arata la fel ca originalul (cu toate virgulele si ce mai vrei tu ), doar ca nu au aceleasi materiale / functii;

pana nu "o iei in mana" nu ai cum sa-ti dai seama

(madalinX vezi ca exista un buton rosu cu semnul exclamarii pe care scrie report,, poti sa il folosesti.. ma gandesc ca patryc induce lumea in eroare.. vad ca ii place sa comenteze .. la peste 6000 de posturi cate are .. )

si cu asta am incheiat

P@TRYK ai report. deja ma enervezi. te rog frumos nu mai posta daca nu te intereseaza ceasul, te plictisesti?
    M-am saturat de bagatori de seama, vroiai un ceas Gianfranco Ferre pe dracu. Aici nu esti la magazin, nu trebuie sa conving pe oamenii ca tine de nimic.

CINE MAI POSTEASA SI NU ESTE INTERESAT DE ACEST CEAS, ARE REPORT LA AWIA/MIR.

Quote Originally Posted by Zarzavat View Post
    PS: nu inteleg ceva in linkul lui Peatrick scrie pa ceas GFF si pa curea Genuine Leather. GFF e prescurtarea de la Genuine Leather? sau cureaua e de la alt ceas? pliz lamuriti-ma si pa mine!!!
    Tu glumesti? nu stii ce inseamna Genuine Leather, macar cauta ...

Banned
    MadalinX, nu te supara prea tare pe patryk, e cunoscut drept cocalarul rezident al forumului, asa e el...

Vanzare placuta, succes.

up

Nick anterior: usercgf Wander's Avatar
    ce tot va agitati atata, mergeti la gianfranco ferre sa va confirme el daca e facut de fabrica lui sau nu, dar cred ca e mort nu?

ps.le.pt necunoscatori, ce kkt e asa greu sa deosebesti un fake de un original, se vede de la o posta care i fake si care nu, fie el cu serie sau nu.eu nu dau dreptate nimanui, fiecare isi are particica lui de dreptate.
    Last edited by Wander; 06-06-2009 at 17:07.
    Sony VAIO Z i5 2.40 GHz 520M, 8 GB DDR3, 2x64 SSD RAID 0, GT330M 1024 MB + Intel HD 3700 MB, WWAN 3G SIM, WLAN 2.4GHZ, Windows 7 64

up

P@TRYK ai report. deja ma enervezi. te rog frumos nu mai posta daca nu te intereseaza ceasul, te plictisesti?
    M-am saturat de bagatori de seama, vroiai un ceas Gianfranco Ferre pe dracu. Aici nu esti la magazin, nu trebuie sa conving pe oamenii ca tine de nimic.

CINE MAI POSTEASA SI NU ESTE INTERESAT DE ACEST CEAS, ARE REPORT LA AWIA/MIR.
    Astea sunt toate modelele de ceasuri scoase de Gianfranco Ferre: GF Ferre watch images (96) sorted by latest acquisition date (1st page = lastest images)
    Al tau nu este acolo, adica e FACATURA.
    Poti sa imi dai report, eu te cred tzepar si incerc sa ajut lumea sa nu isi arunce banii pe o bucata de tabla pe care scrie GFF, succes.

Desk Diver Cypher's Avatar
    Gata m-am saturat de aceste discutii contracdictorii.

@MadalinX: Nu ai venit cu nici un contra argument la ce a spus PATRIK,ai facut atac la persoana cand el a vorbit frumos deci ai un timp de gandire.

@PATRIK : Desi ai venit cu informatii clare primesti warning pentru offtopic.
    @ Ceilalti: La fel, warning pentru offtopic.

Cu asta declar TOPIC INCHIS.
    Last edited by Cypher; 08-06-2009 at 00:00.
    Cumpar GTA V - PS3
    Vand camera marche arrier si display !

LORUS by SEIKO Sport Chronograph
    BREO Watch Neon Yellow Limited Edition
    POLJOT Mechanic 17 jwls vintage (in renovare)
    ORIENT Blue MAKO - WR 200M
    SEIKO SKX781 Orange Monster - Diver's 200M
    HAMILTON Khaki Navy GMT - WR 200M (DE VANZARE)
    Tissot PRC 200

Holy Grail - DOXA SUB

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post
Page 3 of 3 FirstFirst 123