Results 1 to 9 of 9

Thread: Recomandare

1. Back To Top | #1

Recomandare

Recomandare system pentru a juca wow la detalii maxime pe monitor 1080...am carcasa .am 2 ssd-uri am surasa de 730w..am net ..gigalanu...am avut system pe amd fx 8350.cu pv r9 390x...16 g ram si nu mergea la full aveam drops destul de des la 15 fps si am vindut pv,procesor si pb ....ce imi recomandati?.....multumesc !!!!

2. Back To Top | #2
    Recomand sa incepi cu o carte de gramatica.

Dar sa nu zici ca sunt rau (sau prea sincer) ar trebui sa dai si un buget pentru sistemul asta, altfel ti se poate recomanda si un sistem de 10.000 de euro...
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

3. Back To Top | #3
    ok am papat ceva litere.........buget ....eu stiu ce buget sa zic.....cred ,ca nu trebuie 10 000 lei pt wow ...sa zic 2500-3000 lei ...pv.pb si procesor...sau minimu de buget cu eficienta maxima ....la gramatica stau prost am facut facultate de electronica unde se cerea matematica si fizica multa...nu ma interesat gramatica..cine vrea intelege cine nu ma ignora

4. Back To Top | #4
    Bugetu este 2500lei pentru placa de baza,placa video ,procesor si rami.Sistemu il fac doar pentru wow si eventual overwatch ,ce ma intereseaza sa ruleze wow pe ultra la rezolutia de 1080.Am avut sistemul facut de mine cu processor fx 8350, placa de baza asus sabertooth 990fx ,16G rami si placa video r9 390x de la gigabyte dar aveam mai tot timpu drop de la 60-70 fps la 15 si era enervant ,asa ca am vindut kitu si placa video .Acum vreau sa imi fac alt system care sa duca wow la 60 fps pe ultra .Acum cred ca m-am facut inteles.

5. Back To Top | #5
    Salut,

Recomandarea mea ar fi:
    "Ryzen5" - wishlist de Cosmin

Procesor nou lansat acum cateva luni, eficient si performant 4 cores, 8 threads
    Placa de baza ieftina, dar care permite overclocking, suporta m2, si noua generatie de procesoare care se lanseaza la anul
    Cooler stock inclus decent
    Ram la 3000 Mhz, 8GB - standard pentru orice gamer

Placa video iti sugerez sa mergi pe ceva SH. As fi recomandat un AMD 580 care se incadra perfect, dar depaseste bugetul.
    Daca recomandarea te ajuta, poti adauga codul O13YXF5Q in comanda ta la pcgarage. Multumesc.

6. Back To Top | #6
    Quote Originally Posted by virusu19 View Post
    Bugetu este 2500lei pentru placa de baza,placa video ,procesor si rami.Sistemu il fac doar pentru wow si eventual overwatch ,ce ma intereseaza sa ruleze wow pe ultra la rezolutia de 1080.Am avut sistemul facut de mine cu processor fx 8350, placa de baza asus sabertooth 990fx ,16G rami si placa video r9 390x de la gigabyte dar aveam mai tot timpu drop de la 60-70 fps la 15 si era enervant ,asa ca am vindut kitu si placa video .Acum vreau sa imi fac alt system care sa duca wow la 60 fps pe ultra .Acum cred ca m-am facut inteles.
    De obicei Pro playerii joaca pe detalii minime pe a scapa de input lag,dar daca iti plac briz-briz intr-un joc online..alegerea ta.

Si ca iti cumperi un sistem nou doar pt jocurile de la Blizard este aiurea.

Intel i7 +ddr4+nv 1060 daca ai buget mare.
    Daca nu: Ryzen 1700+mb B350(Msi,Asrock,Gigabyte)+8-16 GB DDR4 3000+nv 1060 6GB sau Rx 580 8GB.
    The truth is incontrovertible. Panic may resent it, ignorance may deride it, malice may distort it, but there it is.
    The fascists of the future will be the Anti-fascists. W.Churchill

7. Back To Top | #7
    Multumesc de recomandare !!!.Nu joc pentru performanta joc de placere dar imi place sa vad toate detaliile la maxim .Probabil ca o sa joc si overwatch si star wars old republic.Ce era ciudat la sistemul vechi in star wars old republic imi mergea pe ultra la 90+fps pe ovewatch la fel dar in wow nu desi swtor-ul are cerinte mai mari si grafica mai buna . Cred ca o sa merg pe sistemu recomandat de AlienSquare desi dupa ultima experienta cu fx-ul de la amd as fi vrut sa trec pe intel dar nu merita sa investesc mai mult pentru ce am eu nevoie.

8. Back To Top | #8
    Se joaca in retea, nu? E posibil sa fie de la net? Zic doar asa, ca nu ma pricep.

9. Back To Top | #9
    Am net bun 1g de la rds,mai degraba cred ca era de la optimizarea jocului.

1.  

Bookmarks

Bookmarks