Page 5 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 81 to 100 of 109

Thread: Intel Coffee Lake

1. Back To Top | #81
    Nici cele de pe site-ul Intel?
    Ai incercat si o instalare fortata, peste mesajul in care esti avertizat ca driverele nu-s compatibile cu versiunea ta de Windows?

2. Back To Top | #82
    Registered User
    Imgur: The most awesome images on the Internet Am incercat si manual , nu vrea . Daca deschizi fisierul igdlh64 , o sa vezi ca doar win10 are .

3. Back To Top | #83
    Ai accesat Have Disk catre folder-ul cu driverele dezarhivate manual, descarcate de pe guru3d, unde este specificat faptul ca driverele respective sunt pt. placa video din i5-8400 si Windows 7x64?

4. Back To Top | #84
    Registered User
    Da , nu merge .

5. Back To Top | #85
    Vezi si Downloads for Intel® HD Graphics 630 pentru Windows 7x64(5/30/2017) sau trimite un e-mail la cei de la Intel, ca sa vezi de curiozitate daca-ti vor raspunde sau nu la problema ta.

6. Back To Top | #86
    Si eu am trecut la Windows 10 o data cu upgrade-ul facut. Daca iti dezactivezi anumite chestii prin meniul de start ajungi la 99% Windows 7. Nu inteleg pe cei care zic ca nu le place. Si eu am fost retinut, dar mi-a trecut repede, iar acum mi se pare ca arata mai fain.
    Ca sa nu mai zic la jocuri am DX12.

Felicitari pentru cumparaturi sa le stapanesti sanatos.
    Daca recomandarea te ajuta, poti adauga codul O13YXF5Q in comanda ta la pcgarage. Multumesc.

7. Back To Top | #87
    Registered User
    Plictisim lumea . Este o chestie globala , s-a luat o decizie care ne convine sau nu ...

Daca apare vreun baiat destept care o sa pacaleasca un driver , sigur o sa ajunga si la noi , pana atunci ramane o chestie de preferintele fiecaruia . Ce ma face fericit pe mine , nu te face neaparat si pe tine ... , doar oameni suntem .

8. Back To Top | #88
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    sunt curios daca vor fi ceva deals de nerefuzat de black friday ...
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

9. Back To Top | #89
    Registered User
    Sa speram ca o sa intre ceva , eu sincer nu o sa mai cumpar nimic momentan . Ce am luat nu stiu daca or sa intre din ele si cine stie cum o sa fie cu livrarile .

Ce program folositi pt a vedea fps-urile in jocuri ? Adica ceva mai complex care arata si cat la % din procesor este folosit , temperaturi .

10. Back To Top | #90

11. Back To Top | #91
    Registered User dic1's Avatar
    Pai cel mai probabil ca vor fi deals la Kaby Lake. Poate prindem i7 7700K la pretul lui corect de pana in 900-1000lei. Chiar si asa, in jocuri este la fel ca un i5 8400 care costa ~900lei.

12. Back To Top | #92
    Quote Originally Posted by Gerwlix View Post
    Da, se poate mult mai complex: riva tuner + hwinfo

13. Back To Top | #93
    Quote Originally Posted by dic1 View Post
    Poate prindem i7 7700K la pretul lui corect de pana in 900-1000lei
    Poate maine, incepand cu Black Friday la Altex, sunt sanse mai mari cu i7-6700k la 904,79 lei.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Intel Coffee Lake-lo.jpg  

14. Back To Top | #94
    Eu folosesc hwinfo, pentru a monitoriza temp/voltajele maxime de dupa o sesiune de joc plus Intel tuning utility unde poti sa vezi grafice real-time cum oscileaza usage, frecventa, temperaturi, Ram etc, chiar si la nivel de core.
    Mi se pare mai util sa vad grafice, decat sa urmaresc numerele pe ecran.

FPS counter am optiune la monitor, dar inainte foloseam fraps.
    Download Intel(R) Extreme Tuning Utility (Intel(R) XTU)

Daca recomandarea te ajuta, poti adauga codul O13YXF5Q in comanda ta la pcgarage. Multumesc.

15. Back To Top | #95
    Este mult mai util sa folosesti un program care-ti arata LIVE temperaturile/voltajele etc.
    E mai safe sa vezi in direct o posbila problema aparuta decat s-o identifici dupa 3h de joc.

16. Back To Top | #96
    Quote Originally Posted by dic1 View Post
    Pai cel mai probabil ca vor fi deals la Kaby Lake. Poate prindem i7 7700K la pretul lui corect de pana in 900-1000lei. Chiar si asa, in jocuri este la fel ca un i5 8400 care costa ~900lei.
    Din ce am vazut 7700K este peste 8400, mai degraba egalul lui 8600K stock. La 1000 lei merita 7700k, mai ales daca prinzi oferta si la placa de baza.

17. Back To Top | #97
    Cel mai mic pret la placile de baza, pentru procesoarele Cofee Lake, este de peste 550 lei, deci inca nu-i un best buy i5-8400 + MB, situatie care nu cred ca se va schimba in ziua de Black Friday.

18. Back To Top | #98
    Quote Originally Posted by ValyGerrard View Post
    Este mult mai util sa folosesti un program care-ti arata LIVE temperaturile/voltajele etc.
    E mai safe sa vezi in direct o posbila problema aparuta decat s-o identifici dupa 3h de joc.
    Sunt de alta parere, pt motivul ca problemele se verifica in teste speciale, nu in jocuri. Un joc nu o sa streseze atat de mult componentele si e mai bine sa folosesti un program de teste dedicat (prime, memtest etc) si acolo bineinteles urmaresti evolutia live, mai ales in primele minute.
    Dar daca acolo e ok, 99% nu ai de ce sa iti faci griji la jocuri, cu atat mai putin sa fie nevoie sa le urmaresti real-time pt probleme.

PS: intel test ala, iti arata live evolutia, dar ai posibilitate sa te uiti cum a evoluat 1h in trecut- ceea ce mi se pare f util ca nu trebuie sa stau cu ochii pe numere

19. Back To Top | #99
    Registered User dic1's Avatar
    Da, cred ca acestea ar fi preturile corecte pentru procesoarele vechi: 6700K la 900lei, 7700K la 1000lei. Ce costa peste, este mult mai bine sa se cumpere i5 8400. In jocuri i5 8400 este cam cat i7 7700K (diferentele de pana la maxim 5% nu se observa). M-am referit strict din punct de vedere al procesoarelor.
    Daca punem in calcul placile de baza, pentru seria 7 gasim modele cu chipset Z170 sau Z270 de pe la 440lei, pentru seria 8 cu chipset Z370 preturile pleaca de la 550lei in sus.

Sincer sa fiu, daca as avea 1400lei pentru Intel, as merge zilele astea pe i5 8400 si placa de baza Z370 decat pe vechile generatii cu 6700K sau 7700K. Un i7 7700k este maximul ce se poate pune pe o platforma pe moarte, nu se mai poate face upgrade. Pe cand la seria 8 se poate face upgrade peste 2-3 ani de la i5 8400 la un i7 8700K.
    Dar sunt optimist si sper sa prind Ryzen 7 la 1400lei (CPU si placa de baza), daca nu de BF2017, macar prin vara lui 2018.

20. Back To Top | #100
    Pe toate modele de placi de baza, la care ai facut referire, se poate face overclock, iar i5-8400 nu este pentru asta.
    In plus daca, peste cel mult un an, Intel va lansa asa ceva, atunci ce rost ar mai avea complicarea cu Ryzen 7 + MB la 1400 lei?

1.  
Page 5 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Bookmarks

Bookmarks