Page 1 of 495 12341151101 ... LastLast
Results 1 to 20 of 9888

Thread: SSD/HDD-uri (probleme, discutii, recomandari)

1. Back To Top | #1
    Administrator AIWA's Avatar

SSD/HDD-uri (probleme, discutii, recomandari)

Nu de alta dar in ultima perioada ....m-am lovit si eu de asa ceva ...si pentru ca vad/aud ...si pe la prieteni probleme similare ...am deschis acest topic (e deschis mai de mult si pe SoftNews)...pentru a va da o mina de ajutor directa la problemele cu care va confruntati:

HDD MAXTOR : Maxtor
    HDD IBM : IBM - United States
    HDD SEAGATE : Seagate
    HDD WESTERN DIGITAL : http://support.wdc.com/download/
    HDD FUJITSU : http://www.fel.fujitsu.com/home/drivers.asp?L=en&CID=1
    HDD SAMSUNG : http://www.samsungelectronics.com/hd...ies_index.html
    ***A ridica piatra este cel mai usor gest posibil...restul e calvar! ***

ATENTIE! - regulile ariei publicitate au fost actualizate - APASA AICI

2. Back To Top | #2
    Registered User Ethan Hunt's Avatar
    Dar alea Quantum nu se strica?
    Ca nu vad nici un link.
    Defectiune tehnica.

3. Back To Top | #3
    Registered User mudpie's Avatar
    Quantum iz now Maxtor... so vezi acolo
    Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.

4. Back To Top | #4
    Administrator AIWA's Avatar
    Originally posted by Ethan Hunt
    Dar alea Quantum nu se strica?
    Ca nu vad nici un link.
    Si inca ce se strica.... loooooooool

Deja ai primit respunsul ...asta e daca nu esti la curent cu stirile afli acum ca marca QUANTUM acum e sub umbrela MAXTOR
    ***A ridica piatra este cel mai usor gest posibil...restul e calvar! ***

ATENTIE! - regulile ariei publicitate au fost actualizate - APASA AICI

5. Back To Top | #5
    Piroman Treiopt's Avatar
    pan' la urma care e cea mai mesheriasha firma producatoare de hdd-uri? seagate si ibm sunt in topul preferintelor mele da' poate sunt cele mai nashpa ca fiabilitate...
    minimum 38 beţe

6. Back To Top | #6
    Nick anterior: EvilGod gogusrl's Avatar
    seagate ruleZ. am avut numai seagate pana acum, plimbat, trantit pe jos, etc. nu are baduri nimic, a devenit cam zgmotos dar atat.

7. Back To Top | #7
    Registered User Paladin's Avatar
    am vazut foarte multe harduri la viata mea si pot sa spun cu mana pe sufletel ca din toate , cele de la Western Digital mi s-au parut cele mai longevive ...

8. Back To Top | #8
    Trance addicted Raven's Avatar
    Originally posted by Palladin
    am vazut foarte multe harduri la viata mea si pot sa spun cu mana pe sufletel ca din toate , cele de la Western Digital mi s-au parut cele mai longevive ...
    Asta pe vremuri, ca daca iei acuma, te-ai parlit si ai mai si dat banii degeaba...

Eu personal mi-am luat chestia asta: Seagate Barracude ATA IV, UDMA100, 7200rpm, 2MB buffer

Si ce merge....

9. Back To Top | #9
    Hardware Master nero's Avatar
    Palladin cred ca n-ai vazut suficiente harduri. La fiabilitate, WD-urile impart ultimul loc cu IBM iar pe primul loc sunt Seagate, asta masurat la mia de harduri.
    Intel Core I7 7700K + Scythe Ninja 3 | Gigabyte Aorus GTX 1080Ti | 16GB RAM | 1TB Samsung SSD / 1.5TB Western Digital Caviar Black WD1502FAEX / 2TB Samsung EcoGreen F4 / 4TB Western Digital Purple | Seasonic X-660 | Cooler Master CM690 II Advanced | 27" Dell U2713 / 27" Dell 2709W

10. Back To Top | #10
    Piroman Treiopt's Avatar
    am scapat si io un hdd seagate pe jos (deala de 6,4 cu kiloti de cauciuc),,, vazandu-l cum pica am incercat sa pun "stop" cu piciorul dar gestul sa materializat intr-un sut proiectand hdd-ul in perete unde a lasat o urma adanca... a mers fara probleme...
    minimum 38 beţe

11. Back To Top | #11
    Piroman Treiopt's Avatar
    offtopic: era vara si eram in sandale!!! mi-am paradit deshtele de la picior
    minimum 38 beţe

12. Back To Top | #12
    Fiecare firma a avut de-a lungul anilor si modele lente si rapide si fiabile si foarte proaste.
    exemple:
    Quantum - Bigfoot - extrem de lent
    WD seria 3,2 .... 6,4G cu 3 platane , erori grave de fabricatie, retrase loturi intregi, defecte...
    IBM, toate cele facute in Romania
    Maxtor, serie de acum cca 2 ani, 5...8G - probleme de defectare prin incalzire excesiva
    Seagate, toate seriile fiabile dar niciodata nu au fost in varful scarii la viteza
    astea sunt exemple aleatoare..... nu poti cataloga totusi o firma asa usor, un PRODUS anume insa...DA
    °·.M·I·R.·° ¬ Mª©hinæ IntendeÐ fºr ®epair¿ng

13. Back To Top | #13
    Valeu, ma Treiopt, da' rezistent mai este Seagate-ul ala al tau ... Sper totusi sa nu-i testez rezistenta lu' al meu in halul ala, transformandu-l in minge de fotbal, una ceva mai colturoasa...
    „Trance Energy.. a small step for man, a huge leap for mankind...”

14. Back To Top | #14
    Registered User djlyon's Avatar
    Segate ? Alea de 1.7 GB cadeau intr-o veselie, precum CD-ROM-urile LG de 24x
    Am mai patit un crash si la un Seagate de 20 GB anul trecut in vara... degeaba a avut chiloti de cauciuc
    Best regards,
    Dj Lyon

15. Back To Top | #15
    Mah, vorbim de produsele mai noi... Si pana la urma, este vorba de procente...

16. Back To Top | #16
    eu sun fan wd.De ce? Pentru ca mi-au trecut prin mana mult, eu inca mai am unul de 1.6 care are 6 ani si merge bine, fara baduri, nu am avut probleme nici cu hardul asta, desi a fost plimbat prin regie la adunat de filme destul de multisor...
    Geology rocks

17. Back To Top | #17
    Originally posted by Cereal Killer
    eu sun fan wd.De ce? Pentru ca mi-au trecut prin mana mult, eu inca mai am unul de 1.6 care are 6 ani si merge bine, fara baduri, nu am avut probleme nici cu hardul asta, desi a fost plimbat prin regie la adunat de filme destul de multisor...
    Mah, ce a fost, a fost... A fost o vreme cand erau cele mai rezistente... Dar acum s-a intors roata... WD actuale sunt la furat din toate punctele de vedere... Soarta...

18. Back To Top | #18
    Hardware Master nero's Avatar
    WD-urile n-au fost niciodata cele mai rezistente. A fost o perioada cand erau cele mai rapide dar de picat au picat tot timpul.
    Mir as adauga si IBM-urile facute in Ungaria. Nici astea noi 120GXP nu-s foarte fiabile dar oricum stau mult mai bine decat 60GXP si 75GXP.

CK si eu am un Samsung de 560MB de aproape 8 ani care n-are absolut nici o problema. Asta nu inseamna ca Samsung sunt cele mai bune harduri.
    Intel Core I7 7700K + Scythe Ninja 3 | Gigabyte Aorus GTX 1080Ti | 16GB RAM | 1TB Samsung SSD / 1.5TB Western Digital Caviar Black WD1502FAEX / 2TB Samsung EcoGreen F4 / 4TB Western Digital Purple | Seasonic X-660 | Cooler Master CM690 II Advanced | 27" Dell U2713 / 27" Dell 2709W

19. Back To Top | #19
    AlienStation UNCONNECT3D's Avatar
    IBM facut in ungaria am avut eu. Era atat de prost hard disk-ul ala, incat nu suporta nici un fel de bus nestandard, implicit overclockingul iesea din discutie (ceea ce ma ardea pe mine cel mai tare). In schimb revista CHIP il cataloga ca fiind the best....... (modelul de 8,4 ibm dtta.... ). Dupa-aceea am trecut la WD si am trait o revelatie

20. Back To Top | #20
    offtopic dar nu mi-a venit sa cred cand am citit...

in RO se fac harduri IBM? e fabrica adica? sau cum?
    Nashpa...

"In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry
    and has been widely regarded as a bad move." (Douglas Adams)

1.  
Page 1 of 495 12341151101 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks