brat Palit GeForce GTX 560 1GB DDR5 256-bit la 540lei??
Page 1 of 10 1234 ... LastLast
Results 1 to 20 of 182

Thread: Palit GeForce GTX 560 1GB DDR5 256-bit la 540lei??

Registered User smok3r's Avatar

Palit GeForce GTX 560 1GB DDR5 256-bit la 540lei??

Imi poate spune cineva de ce placa asta e 540 lei ??
    Palit GeForce GTX 560 1GB DDR5 256-bit Placa video - PC Garage

e un GTX560 totusi, de ce e cu 300-400lei mai ieftina fata de altele.

Adica e mult mai ieftina si fata de un GTX460 SE, si aia e o placa castrata din fabrica.

E ceva in neregula cu ea?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Capture.JPG  

PC hardware guide priderzaur's Avatar
    LCS - 300 - Thread
    Singura explicatie normala pe care o am: e GTX 560 (fara TI) - o sa vezi mai multe modele fara TI la preturi de ~700 lei; diferenta e ca au doar 336 cuda cores, cat un gtx460 adica.
    Apoi, asta palit probabil e asa ieftina din cauza racirii care pare proasta fata de alte placi, zici ca e racire de GT 240 si asta nu stiu daca e chiar asa bine pt o placa ce are consum de GTX 560. Apoi, ma gandesc ca nici materialele nu sunt prea calitative, cine stie ce condensatori, mosfeti sunt folositi. In general Palit nu emana mereu calitate maxima, iar asta banuiesc ca e si mai groaznica.
    Ajuta-ma folosind in IL8PXJ7U comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%!
    Dispus sa ajut si pe YM! cu sfaturi in legatura cu achizitia de pc-uri/componente, dar rog seriozitate si sa precizati la add cine sunteti (nickname pe cg macar) - id: i.rradu

Da man, ai dreptate si tu. Dar totusi am garantie 24luni nu?
    Si 540lei fata de 700-800lei parca e ceva diferenta . Deci nu este o varianta castrata nu? As da comanda chiar acum.
    Nici nu mai zic ca GTX460 fara garantie se vinde pe forum mult mai scump )))

PC hardware guide priderzaur's Avatar
    Din specificatii pare varianta normala, poate putin underclockata la frecvente, dar nimic major. Dar daca e vreo problema, nu vii sa-mi dai mie in cap )
    Ajuta-ma folosind in IL8PXJ7U comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%!
    Dispus sa ajut si pe YM! cu sfaturi in legatura cu achizitia de pc-uri/componente, dar rog seriozitate si sa precizati la add cine sunteti (nickname pe cg macar) - id: i.rradu

Banned Weezer's Avatar
    Pare a fi in regula. La pretul ala e foarte buna, practic un GTX 460 cu overclock din fabrica.

Nick anterior: The Black Alchemist C-TR's Avatar
    Nu as recomanda placa aia nimanui... Ma intreb cum o rezista o placa din zilele noastre cu o racire antica... Ai zice la prima vedere ca e un 9600/9800... Cum zicea colegu la ce materiale si cooler sunt folosite...
    Intel Core I5 2500K | ASUS P8H77-V LE | TEAMGROUP ELITE 4x2 GB RAM DDR3 | FORTRON AURUM GOLD 600W | Sapphire HD6850

Va zic eu cum rezista, dar cand imi soseste coletul
    Am dat deja comanda la placa, dar nu la PcGarage ci la Sigmanet ca acolo e si mai ieftina, e 510lei. http://*****************/Palit-Nvidia-...HD02F--id54590

eMagul se mentine ferm pe pozitii, la ei este 800lei placa ) http://www.emag.ro/placi_video/placa...pNE5X5600HD02F

Oricum daca ma suna si imi zice ca are alt pret refuz din start
    PS este o mica castrare la placa totusi, daca observati are 336 core nu 384 cum are un GTX560Ti normal.

http://www.palit.biz/palit/vgapro.php?id=1692
    Last edited by smok3r; 27-05-2011 at 23:56.

Banned Weezer's Avatar
    Rezista fiindca nu e o placa sa necesite cine stie ce cooler.

Registered User Licaon_Kter's Avatar
    Quote Originally Posted by smok3r View Post
    PS este o mica castrare la placa totusi, daca observati are 336 core nu 384 cum are un GTX560Ti normal.
    pai unde a scris ca e Ti ? e doar un GTX560 normal adica 336 shaders, la un pret super oricum
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails perfrel_1920.gif  

Pai da, nu este Ti . Dar oricum dupa cum se vede si in graficul de mai sus placuta sta super bine in clasament. Este chiar putin mai buna ca un 5850 .
    Am sa revin luni marti cu un mic review. Sa vad ce poate placuta.

Registered User mascotzel's Avatar
    e un pret gresit, cine stie de une s-a strecurat
    bafta clientului care reuseste sa puna mana pe asa ceva

motivul afirmatiei mele : costa cat un 550TI tot de la palit

PS. azi e sambata,maine e duminica, topicul e deschis vineri seara...sa vedem ce pret o sa fie incepand de luni
    pensionar...ciocu' mic / RDS: 0765485461

Si eu banuiesc ca este o greseala, dar totusi sa fie gresit pe 3 site-uri ??
    adica : PGARAGE, DC-SHOP, SIGMANET ?
    Oricum nu iau placa daca imi zice ca este mai mult, asta e sigur.
    Dar si daca pretul ar fi real, s-ar alege praful de piata SH de pe forum. Garantat!

Chiar am sa le dau PM-uri de multumire celor care mi-au refuzat 580lei pe un 5850, chiar si 600. ))

Registered User sirgoofy's Avatar
    Eu ti-am raspuns pe aici
    Deci da, clar merita
    Quote Originally Posted by smok3r View Post
    Si eu banuiesc ca este o greseala, dar totusi sa fie gresit pe 3 site-uri ??
    Faza cu pretul este de la distribuitor, daca e un magazin care se respecta ar trebui sa o dea la ce pret are afisat in momentul in care ai cumparat-o !
    Sa ne zici cum merge, chiar sunt interesat daca baga "placa" cu "Ne scuzati, o greseala..."

La sigmanet ai platit si transport oricum vad ca iese la 519 Ron cu totul (placa este acum 502 ron)...oricum, pe mine ma indispune faza cu "Garantie pe Viata" care de fapt este : "Daca nu aduci produsul anual pentru verificare, ciu-ciu garantie"
    Si eu am luat ceva de la ei, dar am modificat oricum produsul, asa ca am terminat garantia singur.

Si gaseai pana recent o 5850 MSI noua la emag cu 650 ron, de ce sa dai 600 pe SH ???
    Esti darnic nu gluma
    Si acum vad ca au resigilate la 660 ron...
    Last edited by sirgoofy; 28-05-2011 at 09:05.

5850-ul ala nu mai este valabil pe nicaieri din pacate, si nici la eMag normal. Nici sigilata nici resigilata.

Am sa va tin la curent cu evolutia comenzii, dar dupa cum zice si Mascotzel cred ca luni se va afla adevarul.

Dau bookmark la thread, sa vedem cum sta treaba.
    Daca mai aveam nevoie de placa video, intram cu o comanda si o si plateam cu cardul ca sa ii ajut, cu scuzele, daca e cazul

Am fost sunat de la SIGMANET si asta e pretul, adica 510lei . Cam tarziu dar asta e, miercuri ajunge la mine.
    Acum ce-o fi o fi, inapoi nu mai dau . Sper sa fie totul ok, am sa revin cu un mic review.
    Last edited by smok3r; 28-05-2011 at 10:46.

Registered User mascotzel's Avatar
    ce inseamna pret real?
    pretul ala afisat e ca urmare a unei greseli facute undeva de-a lungul lantului de retail, pretul real al unui GTX560 nu e ala
    daca apuci sa o iei asa ieftin, bravo tie ,e o afacere buna

daca ne uitam la sigmanet au alt palit GTX560 vanilla cu alt cooler si mai multe iesiri video..si ala costa 900LEI

o sa trec si eu prin showroom sigmanet luni sa vad care-i treaba
    pensionar...ciocu' mic / RDS: 0765485461

Man habar n-am care e pretul real, pe mine prea putin ma intereseaza aspectul asta.
    Eu am fost sunat, mi-a fost confirmat ca 100% ala e pretul, ca nu este absolut nicio problema, ca placa se afla in depozit si ca miercuri ajunge la mine.
    Sincer sa fiu nici acum nu cred ca 510lei este pretul real dat fiind faptul ca pe alte site-uri din SUA, UE, etc cel mai ieftin am vazut la vreo 190USD.
    Dar dupa cum am zis prea putin ma intereseaza, daca e greseala lor sa fie sanatosi .
    Eu am sa primesc exact placa asta : Palit Nvidia GeForce GTX 560 1GB GDDR5 NE5X5600HD02F - Placi Video Nvidia GeForce GTX 560 1GB GDDR5 NE5X5600HD02F la pretul exact de 510lei !!
    Si cand zic placa asta ma refer la placa cu codul : Palit Nvidia GeForce GTX 560 1GB GDDR5 NE5X5600HD02F

Cea mai mica abatere la ceea ce am zis mai sus o sa conduca la refuzarea coletului si normal si la neplata acestuia!

Registered User
    Placa aceea e facuta din economie.La o placa ca lumea cu o racire aftermarket solida,cu componente de calitate etc nu vezi niciodata asemenea anomalii.Doar la Palit se mai intampla si numai la anumite modele.N-as spune ca e cine stie ce chilipir.

Eu as lua-o instantaneu daca as avea nevoie.
    Ca daca se strica are garantie, care-i problema ?

Da nu se strica, prin 2004-2005 luam placi (si video si de baza) cu condensatori din aia vechi si nu era asa o problema.
    Si aveam o placa Gt 6200 cu racire pasiva care se incingea serios...i-am pus un ventilator pe lateralul carcasei dupa un timp.
    Si ghici ce, inca merge, ca si o placa de baza de prin 2004 .

Acum, vai , o nu, nu stiu ce nu are "military class 14", deci nu tine pana in anul 2300...
    Stii expresia, "las' ca merge" ?

@Smok3r : De ce miercuri si nu marti ?
    Luni pun coletul si ajungea marti...eu ii intrebam..
    Se misca greu la sigma sau ce ?
    Last edited by sirgoofy; 28-05-2011 at 12:24.

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post
Page 1 of 10 1234 ... LastLast