brat Ce laptop e mai bun?
Results 1 to 12 of 12

Thread: Ce laptop e mai bun?

Registered User

Ce laptop e mai bun?

Salut! Am de ales intre doua laptopuri
    Laptop MSI CX623-087XEU cu procesor Intel® CoreTM i3-370M 2.4GHz, 4GB, 500GB, nVidia GeForce G310M 1GB, FreeDOS, Negru
    ACER eME732G-383G50Mnkk Intel® Core™ i3-380M processor (3 MB L3 cache, 2.53 GHz, DDR3 1066 MHz, 35 W), supporting Intel® 64 architecture, Intel® Smart, ATI Mobility Radeon™ HD 6550M with 1024 MB Cache,500GB SATA Hard Disc Drive , Memory 3GB (2GB + 1GB) DDR3 1066MHz memory, using two soDIMM modules (dual-channel support)
    Astea sunt cele mai bune la un astfel de buget, dar nu stiu nimic despre acer... Care vi se pare mai bun?

Registered User Bobstar's Avatar
    Telekom - 300 - Thread
    1. Cand vei face achizitia in sine?
    2. La ce vei folosi laptopul in special?
    3. Ai nevoie neaparata de mobilitate?
    Pentru o fata acest Toshiba ar fi o alegere ideala - Toshiba Satellite L755-123 Core i3 2310M 2.1GHz White Notebook / Laptop - PC Garage

"3X4RUZIM"
    Voucher PC Garage

"Gigabyte GA-H77-DS3H/Intel Core i5 3450 3,10GHz/Scythe Ninja 3 fanless/2 x 4GB DDR3 Corsair/Gigabyte GTX760 OC Windforce/SSD Intel 180GB SATA-III 330 & Samsung Spinpoint F3 1TB SATA-II 32MB rpm/Cooler Master HAF 912+ windowed/Seasonic X Series 760W/AOC E2243FW2 21.5 inch"
    My PC

Banned AcidChaoS_1's Avatar
    Dar asta ce are ?

Registered User
    1. saptamana aceasta
    2. filme, programe ( inclusiv grafica, programare...) + internet + jocuri ( rar)
    3. da...am deja un desktop
    ... toshiba depaseste putin bugetul...poate daca gasesc unul resigilat

Registered User rachivu's Avatar
    personal, nu prea recomand laptopurile MSI, am avut si cand am dat de probleme cu el am cautat pareri asemanatoare pe net, ca sa ajung sa gasesc zeci de threaduri cu sute de useri care se plangeau de ele, in general...acum ce sa zic, poate intre timp s-a mai schimbat situatia, da tot nu le pot recomanda altora, pe banii lor (mai ales fetelor, care vor in general stabilitate si fiabilitate )
    da-ne un buget maxim pe care vrei sa-l arunci pe leptop, si vedem ce gasim
    Reality bites, wear protection

Registered User
    2200-2300 lei...poate fi si resigilat...nu ma deranjeaza

Banned
    Quote Originally Posted by diana2323 View Post
    2200-2300 lei...poate fi si resigilat...nu ma deranjeaza
    Intra aici Promotii - PC Garage ... weekend-ul asta este reducere la pcgarage.ro . Fa un efort si mai pune 185 ron sa iei toshiba cu i5.. sau daca nu alege intre DELL si Acer (DELL e mult mai durabil).

Poti folosi voucherul meu pt inca 1% reducere: 174V19IF

Registered User
    ok..ms

Banned
    Sa iti spun ce experienta am vazut cu acer aspire.

In urma cu cateva luni un prieten si-a cumparat un Acer Aspire, dar o configuratie pe la 2800 ron pe vremea aceea: Intel Core i 5 2.66 GHz , 4 gb ddr3 , hdd 640 gb, placa video nvidia 2 GB cu CUDA. Laptopurile marca dell, toshiba sau sony vayo cu o configuratie asemanatoare erau pe la 4000 ron. La 2800 ron erau dell si toshiba cu procesor i3. Dupa ce l-a luat i-am instalat eu windows 7 x64 , si jocurile crysis 2 si test drive unlimited 2. Cu toate ca i-am spus de la inceput ca de banii aia sa cumpere un dell sau toshiba satellite cu un i3, m-am bucurat, laptopul se misca excelent, TDU 2 mergea cu detalii full (ceea pe pc meu dual core cu 9400 GT de 1 gb nu se intampla) insa crysis 2 mergea numai intrerupt (mie pe pc imi merge perfect).
    Dupa aproximativ 2 saptamani a venit cu el la mine defect. Surpriza, din nu stiu ce motiv, windowsul arata erori ca hdd-ul nu mai putea fi citit in proportie de 60% si inca ceva erori de la memoria RAM (nu mai tin minte exact ce). A avut noroc ca l-a luat de la eMag si a putut sa il returneze recuperandu-si banii.

Dell mi se par cele mai bune. Cel care a creeat compania dell cu multi ani in urma era un pasionat inca de mic. A desfacut un laptop IBM de pe vremuri si s-a gandit ca nu este bine pus la punct apoi i-a venit ideea sa creeze un laptop mai bun, de unde a rezultat pana la urma ceea ce este si in zilele noastre pe piata.
    Mi se par rezistente, sunt groase si au o aerisire foarte buna.

Acum cateva zile am fost cu cineva sa isi cumpere laptop, cu un buget de 1500 ron. L-am indrumat sa se decida intre un Toshiba si un Dell inspiron si pana la urma i-am spus sa aleaga Dell. Mi se pare un laptop grozav. Celelalte imi dau senzatia de o tehnologie buna sub un capac foarte subtire la un pret mic, ceea ce nu inspira asa multa calitate.

Vezi modelul: Dell Inspiron N5010. Merita !

Group Therapy Above and Beyond's Avatar
    Nu-mi place ca generalizezi. Daca un laptop s-a stricat din cine stie ce motive , nu inseamna ca toate loturile de laptopuri existente de la acer vin defecte din fabricatie sau eu mai stiu.
    Acum am inteles ca esti fan Dell , dar daca vrei sa convingi pe cineva sa cumpere ceva vino si cu argumente solide.
    Si eu am desfacut masinute copil fiind , ce inseamna asta ? Daca cumpar Daihatsu o sa faci masini mai bune ca Mercedes pentru ca am vazut eu ce le lipseste masinutelor Daihatsu ? Serios acum.
    #iacupaine

Registered User
    M-am gandit si la un Dell Inspiron, dar nu ma incanta faptul ca are placa video integrata. Am auzit ca merge destul de greu.

---------- Post added at 06:27 ---------- Previous post was at 06:22 ----------

Acer Aspire e mai bun decat acer emachines pe care l-am gasit eu?

---------- Post added at 21:14 ---------- Previous post was at 06:27 ----------

Am ales Laptop Toshiba Satellite L655-1GG. Multumesc tuturor pentru sfaturi.
    Puteti inchide topic-ul.

1.  
    Telekom - 728 Last Post