Page 42 of 42 FirstFirst ... 3239404142
Results 821 to 834 of 834

Thread: Recomandări & discuţii monitoare LED

1. Back To Top | #821
    Registered User omul_maimutza's Avatar
    Eu am luat Monitor LED Gaming LG 24GM79G 24" Full HD la 900 lei, sa imi schimb actualul Benq 2460.
    Maine ma duc sa fac retur, calitatea imaginii este sub orice critica, bleeding la greu in margini si cativa pixeli morti.
    Pentru cine vrea 144hz neaparat sa il vada inainte, eu o sa imi iau un IPS de 60hz Ultra-Wide, nu ma joc atat de des fpsuri online iar cand ma joc ceva normal abia imi sta in 60fps.
    Let's not start sucking each other's dicks quite yet.

2. Back To Top | #822
    Asa ceva : https://m.emag.ro/monitor-gaming-ago.../pd/DR0ML7BBM/

Am luat eu acum 1 luna si sunt super multumit de el. Pretul era de 1400 cand l-am luat, acum vad ca a sarit iar.
    Eu nu sunt nebun, eu nu fac decat sa va sfidez ! James Oliver Huberthy

3. Back To Top | #823
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    QHD pe 24” mi se pare prea mult. Folosesc la birou un FHD de 24 si e perfect, dar mai mult fara scaling nu cred ca se poate in browsing/office.

La garaj e sub 2.000 varianta de 27” si ma cam tenteaza.

4. Back To Top | #824
    Eu am renuntat la 2 monitoare fhd pentru unul qhd. Trebuie sa stau cu multe ferestre sidebyside.

5. Back To Top | #825
    Registered User scarules2006's Avatar
    Salutare,

Mi-am luat un monitor Iiyama prolite B2483hs iar in specificatii spune ca suporta 75Hz dar in windows am numai optiunea de maxim 60Hz.

Mentionez ca folosesc windows 10 si ca il vede ca pe un monitor generic la monitor type. Nu am gasit driver pe site-ul producatorului. L-am conectat atat prin DVI cat si prin HDMI si tot 60Hz maxim pot alege. Placa video este un RX460.

Ce pareri aveti?

Multumesc!

6. Back To Top | #826
    Atinge 75Hz fara overdrive? In manual am vazut 1080p 60 Hz.

7. Back To Top | #827
    In manual scrie 55-75Hz, am 2 bucati identice la munca (cele la care am renuntat) si niciunul nu suporta mai mult de 60Hz, in rezolutie 16:9. Daca alegi rezolutie 4:3 (1280x1024 sau 1024x768 sau 800x600) vei avea 75Hz.

E o tampenie, dar nu scrie nicaieri ca suporta 75Hz la 1920x1080. O magareala de marketing.

8. Back To Top | #828
    Registered User scarules2006's Avatar
    Super,
    Va multumesc amandurora pentru raspunsuri!

9. Back To Top | #829
    Am luat AG271QX. So far so good, o sa gasesc si setarile potrivite pentru mine.

Am conectat si tv-ul prin HDMI, monitorul prin DP. Mai dadeam duplicate la display, insa observ ca atunci cand fac asta si refresh-ul monitorului se schimba de la 144Hz la 60Hz. Pot face ceva?

10. Back To Top | #830
    Registered User droopy_ro's Avatar
    Eu nu am reusit pe nVidia sa fac monitorul principal sa mearga la 144Hz si cel secundar la 60 Hz, am abandonat ideea si am ramas cu ce lde 144Hz.
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

11. Back To Top | #831
    Daca display-urile sunt mirrored, atunci nu prea ai ce face. Cel putin asa am inteles dupa ce am scormonit pe google. ”Face sens”, totusi. La nVidia parca era un tool pentru ceva custom, nu prea m-a interesat, fiind pe AMD.

Revenind la achizitia facuta, wow, e alta viata. Nu-s eu mare expert, dar culorile mi se par ok, bleeding-ul nu e suparator, pixeli morti nu am, ghosting nu am observat. Dupa ce altceva ar trebui sa ma uit?

12. Back To Top | #832
    Pe HDMI nu o sa scoti mai mult de 60Hz, chiar daca monitorul sau TV-ul suporta mai mult.

Ca alternativa: win 10 iti da posibilitatea sa faci "cast" pe un TV daca calculatorul si TV-ul sunt conectate la aceeasi retea (wi-fi).

Eu asa fac si merge super.
    Intel Core I7 4770K 3.5GHz, Gigabyte GA-Z87X-D3H, 2x8GB Kingston HyperX 1600MHz, Zotac GTX780 3Gb, Kingston SSDNow V300 - 120GB, Seagate 1TB 7200rpm, Seasonic 850W, CM Storm Scout II, Benq XT2411T

13. Back To Top | #833
    Salut, am un acer xb270h, tn cu gsync la 144 dar cu o rezolutie modesta de 1080.
    As vrea sa fac un upgrade, un monitor mai mare. Rezolutia acer ului nu m-a deranjat, niciodata n-am "vazut pixelii", credeti ca un LG 34UC79G ar fi un upgrade ok?
    Nu prea ma mai joc, insa m-am rasfatat cu 144 si ce e sub 100 parca ma deranjeaza si in browsing.

Ce optiuni as mai avea pentru multimedia, filme, browsing si light gaming pana in 3000 ron?
    Am avut un LG 29UM59-P, l-am dus la 75 hz, insa cu toate ca avea culorile si imaginea mult peste acer ul meu, l-am returnat ramanand la acer, ultra wide ul de 29 mi s-a parut cumva cam prea mic.

14. Back To Top | #834
    Registered User droopy_ro's Avatar
    E cam mic ultra wide la 29", da. Cum am mai zis, la ultra wide trebuie sa traiesti cu bare negre la Youtube si unele filme/jocuri care nu suporta aspect ratio 21:9.
    In 3000 lei uita-te si la Asus MG279Q(16:9 2560x1440 144Hz IPS) dar necesita minim o GTX1070/Vega56 pentru jocurile noi si >60 fps la setari high in rezolutia nativa.
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

1.  
Page 42 of 42 FirstFirst ... 3239404142

Bookmarks

Bookmarks