brat Drakensang Online
Results 1 to 11 of 11

Thread: Drakensang Online

MIF
    MIF is offline
    Nick anterior: di_ya_vol MIF's Avatar

Drakensang Online

Un joc cel puțin interesant ,cu o grafică peste așteptările mele ținând cont că e un joc pe browser . Jocul se poate juca în varianta tradusă in limba română și e destul de bine tradus ,după părerea mea .
    Eu zic că merită văzut ,mai ales că nu trebue să descarci nimic cred că cine nu l-a jucat încă ,o să rămână cu gura căscată când o să vadă jocul

uite un link :Drakensang Online | The online fantasy game in your browser

muțam fain , numa bine

Registered User dgmikep's Avatar
    Daca tot ai deschis threadul, am 2 intrebari: cat de free este si cat de mult din joc e deschis, pentru cei care nu au de gand sa dea bani pe zone si alte prostii?

Registered User
    Desi nu am mai jucat de cateva saptamani. E free, sunt desigur nspe mii de items ce le poti cumpara pe bani, insa ai sanse sa primesti acel item si din drop. Nu am jucat foarte mult, am ajuns doar la lvl 20 parca dupa care nu am mai avut timp, insa nu am intalnit zone care sa fie doar pentru paying members. Aceleasi zone sunt accesibile pentru toti din cate stiu....

MIF
    MIF is offline
    Este free , atât cât poți tu să joci fără să simți nevoia de niște mici avantaje pe care le ai dacă cumperi iteme mai scumpe și care sunt necesre doar dacă vrei pvp , dacă nu ,eu cred că n-o să fie nevoie ... în rest , nu este nici-o restricție din câte am văzu eu până acum

Am intrat azi in joc... interesant. Desi calculatorul nu ma ajuta deloc, avand crashuri mai mult decat dese, jocul are potential.
    Dar: cum repar echipamentul si cat costa? Daca costa in monezi din alea care se cumpara cu $ nu ma intereseaza.Si vad ca 95% din tot ce se vinde la npc e cu acele monezi ... daca asa e si la level mai mare, spuneti ca sa pot renunta de acum...
    Si serverele: sa merg pe cel recomandat? E lag pe US? macar scap de germani , rusi si restul celor care nu folosesc un cuvant in engleza...

Eh... am aflat cum repar echipamentul ) Exista ceva de genul auction house? Sau un loc unde pot sa pastrez iteme... banca...
    Si ce fac cu banii? Nu glumesc... totul e in monezile albastre. Atat. Pana acum am vazut ca poti folosi gold doar la repair si un npc care vinde un fel de "bonusuri" cum ar fi +5 dmg x 999
    Deocamdata jocul inca e amuzant, instantele (cele free cel putin) sunt o placere de facut solo. Doar questurile care necesita sa bati x si sa strangi n numar de iteme de la ele sunt de nesuportat... drop rate e undeva 1 la 10 si nimic pana acum nu a cerut sub 15-20 de iteme... si nici macar nu iau xp de pe urma "faunei si florei" macelarite...

Si inca o intrenare: voi ce faceti cu Andermantul / Altaur (pentru cei care au avut curaj sa joace in romana) ?

MIF
    MIF is offline
    ...vezi că nu-i neapărat nevoie să-l cumperi Altaurul , îți dă când faci sarcini ( Questuri) și cel mai mult îți dă la alea de PvP...
    cu cealaltă monedă din joc poți cumpăra orice dar sunt deastea normale ,deci nu se prea merită pt că oricum iți cad... ce am văzut eu că se merită cumpărat sunt esențele de luptă care îți ridică daunele (damage) și chiar se simte cănd le dai cu esență deaia , în rest ce mi se pare ok este faza cu combinatul de obiecte (item) , am reușit să scot,cu puțin noroc , niște armuri magice (albastre) și excepționale (mov,parcă) de toetă frumusețea ,în PvP chiar se simte diferența cu armurile astea

Chiar imi place jocul asta... Nu m-am mai distrat asa de mult de ceva timp. Deocamdata am doar lvl 17 si cresc greu deoarece am cam renuntat sa fac questurile din open world care cer grinding la greu si le fac doar pe cele din dungeon. Aici imi place cel mai mult. Nu am de gand sa dau andermant pe o intrare in cele care necesita asa ceva, deci raman la alea free. La nivelul meu am Catacombs si King Tomb parca, cea din capat la catacombs. Am avut o surpriza mai mult decat placuta cand am dat de 'King'. Ma spulberat impreuna cu cateva balustrade. dintr-o lovitura. A trebuit sa mor de cateva ori pana am reusit sa il bat... imi da un sentiment de multumire asa ca o sa il farmez de cateva ori maine... O sa fac o gaura in Truth cristals dar o sa ma tina echipamentul macar pana la lvl 25. Am incercat si putin pvp, si din moment ce nu sa terminat totul doar intr-o lovitura ma declar multumit. Cea mai mare nemultumire e chatul... care ori e mort ori e in rusa... Si nu exista macar optiunea de a invita pe cineva in party... Stiu de /invite dar totusi... Si caut o guilda ro sau internationala pe server. Exista? E foarte ieftin de creat una... Serverul recomandat pt Romania...

Registered User
    Quote Originally Posted by dgmikep View Post
    Eh... am aflat cum repar echipamentul
    ) Exista ceva de genul auction house? Sau un loc unde pot sa pastrez iteme... banca...
    Si ce fac cu banii? Nu glumesc... totul e in monezile albastre. Atat. Pana acum am vazut ca poti folosi gold doar la repair si un npc care vinde un fel de "bonusuri" cum ar fi +5 dmg x 999
    Deocamdata jocul inca e amuzant, instantele (cele free cel putin) sunt o placere de facut solo. Doar questurile care necesita sa bati x si sa strangi n numar de iteme de la ele sunt de nesuportat... drop rate e undeva 1 la 10 si nimic pana acum nu a cerut sub 15-20 de iteme... si nici macar nu iau xp de pe urma "faunei si florei" macelarite...

Si inca o intrenare: voi ce faceti cu Andermantul / Altaur (pentru cei care au avut curaj sa joace in romana) ?
    Zi si mie te rog cum repar itemele , ca nu am gasit.

Registered User
    Salut,
    Ați auzit deja de Drakensang online ? Un joc de browser draguț . Tocmai au fost implementate Animale de călărit.

"Drakensang Online" Official Ingame Trailer #4 - Mounts | Bigpoint 2012 - YouTube

Registered User Darkthrone's Avatar
    am intrat si eu sa vad cum e. pare destul de fun pt un joc free si in browser am gasit si un epic(mov) dar nu am cristale destule sa il identific si am inteles ca trebuie sa pastrez banii aia albastri nu sa ii dau pe prostii

1.