Page 35 of 35 FirstFirst ... 2532333435
Results 681 to 689 of 689

Thread: XCOM 2

1. Back To Top | #681
    Registered User XanRO's Avatar
    De unde este poza aceea ENST Arhaeus? Nu pare TFTD original.

OK, acum sunt nerabdator
    T.S.
    Last edited by XanRO; 10-12-2017 at 19:44.

2. Back To Top | #682
    Registered User ENST Arhaeus's Avatar
    Avand in vedere ca Firaxis a cumparat seria, nici nu avea cum sa fie un remake. TS e un joc TBS romanesc care vrea sa pastreze atmosfera din TftD si sa testeze limitele jucatorilor in ceea ce priveste partea de strategie si tactica, impotriva unui AI deosebit (cel care se ocupa de AI e cercetator in neural networks). Grafica (Unreal Engine 4 te lasa sa faci ce vrei, numai sa ai destula imaginatie si fonduri) si sunetul o sa fie si ele cel putin la inaltimea gameplay-ului.
    O sa postez in curand un screeshot din alpha version pe threadul TS, cel dinainte e facut intr-un nivel "vintage" ca tribut pentru TftD.

3. Back To Top | #683
    Jocul asta nu e nici acum bine optimizat la 2 ani dupa lansare. Cica ma incadrez si la cerintele minime si la cerintele recomandate dupa cum imi arata site-ul asta.
    XCOM 2 system requirements | Can I Run XCOM 2

Cu toate ca ruleaza fluid la 60 fps pe setarile maxime in fiecare batalie real-time, cand accesez nava si harta imi da freeze-uri de toata frumusetea ori am fps drops de la 60 la 30fps .
    De ecranul de loading dinainte si dupa fiecare batalie nu mai zic ca e JALE.
    E clar ca s-au prostit si astia de la 2K.

Bine ca in schimb au stat sa lanseze expansionuri si dlc-uri la greu si au fost mai preocupati sa ne ofere optiuni de machiat, coafat si costumat soldatii decat sa mai optimizeze nitel jocul.
    Ma rog, am jucat cateva misiuni, dar calitativ, mi se pare sub primul XCOM. Clasele de soldati si acele cateva noi mecanici implementate sunt misto, dar nu are niciun farmec, nu mai am senzatia aia pe care o aveam in primul XCOM.
    La fel si nava aia nu ma impresioneaza precum baza subterana care avea mai multa credibilitate. Si ffs, sa-ti folosesti cargo plane-ul ca principala baza cand pe cer perinda o gramada de nave extraterestre si stai asa chill prin pustietate... pai mai da-o incolo de treaba.

Si cand ma gandesc ca voiam sa-l cumpar laolalta cu War of the Chosen la 250 lei, dar mai bine cumpar XCOM Enemy Within la oferta de 50 lei (si care-i chiar o capodopera pe langa asta ).
    Last edited by blackjackx; 12-02-2018 at 00:54.

4. Back To Top | #684
    Mda, exact ce ziceam.
    Uite domne, ne ocupa extraterestrii, exterminarea speciei noastre umane bate la usa, dar noi nu avem mai nimic bun de facut decat sa ne fardam si sa ne costumam ca de Halloween .
    Ca daca tot in 2035 nu mai suntem in stare sa fabricam Mech Trooper si sa modificam genele soldatilor cum o faceam in 2015 cand eram inferiori tehnologic, macar sa-i speriem pe extraterestrii prin a ne machia si farda ca niste punkisti drogati (sunt ironic, stiu ca XCOM 2 are povestea amplasata intr-un univers alternativ unde extraterestrii au invins si guvernele au semnat pacea permitand extraterestrilor sa instaureze dictatura globala , univers cu un curs diferit de cel din primul joc unde XCOM nu mai e o organizatie aflata sub autoritate guvernamentala, ci una de sine statatoare care duce lupte pentru rezistenta si eliberare)

Era sa uit... ne batem cu SABII impotriva unor Alien ADVENT Trooper!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails XCOM 2-maxresdefault.jpg  
    Last edited by blackjackx; 12-02-2018 at 01:14.

5. Back To Top | #685
    Registered User slicker's Avatar
    Eu unul tocmai am terminat War of the Chosen si e de departe cel mai bun xcom din ultimii 20 ani. Are absolut de toate si daca Long War nu ar fi atat de retard, mai ca l-as mai juca o data. Daca stau bine sa ma gandesc mai incep o campanie pe Legend ce puii mei.

PS: clar problema cea mai mare e ca sunt sabii in joc, conform celui de deasupra ))))) Jesus fucking crist.

6. Back To Top | #686
    Quote Originally Posted by slicker View Post
    Eu unul tocmai am terminat War of the Chosen si e de departe cel mai bun xcom din ultimii 20 ani. Are absolut de toate si daca Long War nu ar fi atat de retard, mai ca l-as mai juca o data. Daca stau bine sa ma gandesc mai incep o campanie pe Legend ce puii mei.

PS: clar problema cea mai mare e ca sunt sabii in joc, conform celui de deasupra ))))) Jesus fucking crist.
    Remarca cu sabiile a fost pura ironie, o parte din problemele grave le-am enuntat in prima postare. Sunt buguri enuntate de prin februarie 2016 pe threadul asta care n-au fost nici acum fixate.
    Jocul nu e deloc bine optimizat nici dupa doi ani, si asta dupa ce au lansat dlc-uri si un expansion.
    Sa inteleg ca il abandoneaza si il lasa asa fiindca s-au apucat sa lucreze la XCOM 3?

7. Back To Top | #687
    Registered User Mandea's Avatar
    imi pare rau pt tine, dar War of the chosen e chiar mult peste Enemy within. care chiar a fost printre preferatele mele. dar add-onul de xcom2 chiar e excelent. nu stiu ce buguri ai tu, eu nu am. sau nu am sa imi strice jocul sau experienta de joc. da, cand accesezi nava are cate o mica sacadare, nicidecum freeze; daca pt tine fractiunea aia de secunda e asa vitala, ok, poate e cazul sa nu te mai joci jocuri deloc ca in toate exista mici balbe din astea. sau poate e cazul sa nu mai umbli cu pc-uri de acum 20 de ani. nu e nimic de abandonat, pt ca nu mai e nimic de facut la el. asta e jocul, si e chiar bun. iar ce vrei tu la xcom3, scuza-ma, dar e o babilonie. nu stiu daca realizezi, dar daca implementeaza alea, dar nu in modul in care vrei tu, ai sa ii injuri de 10 ori mai rau decat ii injuri acuma pt ca tot ce nu iti place va fi amplificat si te va si deranja in joc.

8. Back To Top | #688
    Quote Originally Posted by Mandea View Post
    imi pare rau pt tine, dar War of the chosen e chiar mult peste Enemy within. care chiar a fost printre preferatele mele. dar add-onul de xcom2 chiar e excelent. nu stiu ce buguri ai tu, eu nu am. sau nu am sa imi strice jocul sau experienta de joc. da, cand accesezi nava are cate o mica sacadare, nicidecum freeze; daca pt tine fractiunea aia de secunda e asa vitala, ok, poate e cazul sa nu te mai joci jocuri deloc ca in toate exista mici balbe din astea. sau poate e cazul sa nu mai umbli cu pc-uri de acum 20 de ani. nu e nimic de abandonat, pt ca nu mai e nimic de facut la el. asta e jocul, si e chiar bun..
    PC-ul e cumparat de 3 ani, nu de 20.
    Ar trebui sa-mi ruleze fluid la setari maxime conform cerintelor recomandate afisate.

Chiar nu se poate face nimic in privinta sacadarii cand accesez nava macar? Vreun mod, fix, ceva?

9. Back To Top | #689
    Registered User droopy_ro's Avatar
    Nu e shooter competitiv, ce te deranjeaza asa de tare ? nu stie nimeni ce e la tine in PC si nici nu iti garanteaza nimeni X fps la setarile Y cu rezolutia Z
    XCOM 2: War of the Chosen on Steam
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

1.  
Page 35 of 35 FirstFirst ... 2532333435

Bookmarks

Bookmarks