Page 6 of 34 FirstFirst ... 345678916 ... LastLast
Results 101 to 120 of 679

Thread: XCOM 2

1. Back To Top | #101
    Vezi ca exista si multi quote...in rest, prea mult wall of text ;(

2. Back To Top | #102
    Registered User strumfi's Avatar
    Atunci nu citi.Esti ca ala de suna la centrala cere numarul lui Popescu apoi suna inapoi si spune ca nu e acasa .
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

3. Back To Top | #103
    Registered User Shade®'s Avatar
    Quote Originally Posted by strumfi View Post
    Nu frate multumesc , eu cumpar de la Skidrow pana cand nu imi demonstreaza ca isi merita banii.Inafara ca au distrus seria mea de jocuri de corasol , ce as putea avea cu ei ?
    Da boss, te-nțeleg. Te-au supărat/dezamăgit, înjură-i, nu le cumpăra jocul, cum crezi dar băieții ăștia:

Quote Originally Posted by mtz2007 View Post
    Sa faci precomanda cand nu e nici un beneficiu e cea mai mare tampenie, dar daca ar baga un 10% reducere sau ceva de genul, as face si eu preorder.
    Quote Originally Posted by Mandea View Post
    cum prind reducere si ceva bonus clar dau precomanda.
    așteptau o reducere pt. a-i impulsiona. Deocamdată aceasta a venit de la GMG cu -26% (destul de substanțială pt. o precomandă, un joc nelansat).
    Live in your world, get pwned in mine!

4. Back To Top | #104
    Quote Originally Posted by Shade® View Post
    Că tot așteptați reduceri/motivații pt. o eventuală precomandă, GMG-ul trimite mail-uri subscriberilor cu un cod de reducere -26% pt. câteva titluri printre care și XCOM 2.
    40 de lire
    asta vine 55E

5. Back To Top | #105
    40 lire înainte de voucher. Cu voucher vine cam 29.6 dacă vrei tot în lire (nu știu cum e situația cu region lock-ul la jocul ăsta). Adică vreo 180 lei.

6. Back To Top | #106
    Registered User Mandea's Avatar
    e chiar mai ieftin ca au trimis pe mail 26% reducere, in loc de doar 23. oricum, tot cam mult e.

7. Back To Top | #107
    Păi 40 lire cu reducerea aia de pe mail de -26% nu vine cam 29.6 lire ? Nu despre asta vorbeam ?

8. Back To Top | #108
    Gata, l-am luat si eu si a iesit 30.08 lire (mai aveam si 1.7 lire GMG credit de nu stiu unde). btw, codul ala e si pe site deci nu tre sa fii subscribed

Si da, stiu, aia ca mine sunt de tot rahatul ca au ajutat la omorarea acestei serii
    Last edited by mtz2007; 19-09-2015 at 18:36.

9. Back To Top | #109

Cool

eh, unii tin prea mult si la parerilor initiale. Apar noi informatii, iti mai schimbi parerea. Dar vor sa isi pastreze linia de pe cg forum )
    Expansionul (EW) este chiar f bun.
    la fel cum a fost al doilea la CIV 5. si nu are legatura cu Beyond Earth (Care e slab).

I mean uite, ei pot lauda Satellitte Reign, pt ca ... , XCOM in schimb este praf
    Faza e ca unele critici nu au sens. Jocuri garla sunt criticate pt ca sunt prea usoare. Dar classic Iron man chiar este o provocare. Important este sa treci de primele 2 luni (Ca la orice joc pe difficultate ridicata)

Si ca iubitor al seriei sa nu cumperi full bundle nici cand au ajuns 8$? I-ai declarat incapabili si ai considerat ca XCOM 2 e mort inainte de nastere...

Cum zice Poptamas (pardon, Einstein) “Those who cannot change their minds cannot change anything.”
    Last edited by Capcaunu; 19-09-2015 at 17:34.
    "We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented." Elie Wiesel

10. Back To Top | #110
    Registered User Raziel01's Avatar
    Te mai chinui mult cu comentarii d-astea pasiv agresive?
    Doar pentru ca este criticat nu inseamna ca i se iau meritele lui XCOM EU, inseamna ca i se scot in fata defectele pentru ca are si sunt suficient de vizibile pentru cine are ochi sa vada.

BTW, daca un joc are nevoie de expansion ca sa devina cu adevarat bun, atunci avem o problema care la 2K se cam repeta.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

11. Back To Top | #111
    Se poate, mai ales daca dai 50E pe joc la lansare. Cred ca e neplacut. Las ca mi-am luat si eu teapa cu Skyrim.
    "We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented." Elie Wiesel

12. Back To Top | #112
    Finally! Incepi si tu sa vezi care e treaba. Pai Civ 5 costa vreo 200 de euro si are unele features sub 3&4 sau Gal Civ. Si tu vrei sa nu fie criticat un joc de genul asta?

Eu n-am spus ca pe XCOM nu-l face expansionul mult mai bun (din auzite cica asa ar fi), dar mi-a ajuns sa astept dupa imbunatatiri platite la AAA-uri care la jocurile indie vin gratuit.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

13. Back To Top | #113
    Quote Originally Posted by mtz2007 View Post
    Gata, l-am luat si eu si a iesit 30.08 lire (mai aveam si 1.7 lire GMG credit de nu stiu unde). btw, codul ala e si pe site deci nu tre sa fii subscribed

Si da, stiu, aia ca mine sunt de tot rahatul ca au ajutat la omorarea acestei serii
    Pe site nu e doar ăla de -23% ? Pe mail îți dau -26%.

14. Back To Top | #114
    Quote Originally Posted by Shade® View Post
    Pe site nu e doar ăla de -23% ? Pe mail îți dau -26%.
    Mare diferenta ...
    Nici o shaorma cu de toate nu imi iau de banii aia

15. Back To Top | #115
    Quote Originally Posted by Raziel01 View Post
    Finally! Incepi si tu sa vezi care e treaba. Pai Civ 5 costa vreo 200 de euro si are unele features sub 3&4 sau Gal Civ. Si tu vrei sa nu fie criticat un joc de genul asta?

Eu n-am spus ca pe XCOM nu-l face expansionul mult mai bun (din auzite cica asa ar fi), dar mi-a ajuns sa astept dupa imbunatatiri platite la AAA-uri care la jocurile indie vin gratuit.
    auzi? hai las-o ca macane. te vaiti atata la un joc pe care nici nu l-ai terminat ca nu ti-a placut. nu ti-a placut, ok, gata, mai termina cu trollingul pe topicul asta. adica totusi...

16. Back To Top | #116
    Asta nu e un joc bazat pe poveste sa spui ca daca nu l-ai terminat nu poti sa-ti dai cu parerea cum trebuie despre el. Am jucat 10-15 ore, daca nu mai mult asa ca pot sa spun destule despre el. Plus ca eu ii raspundeam lui Capcaunu in discutia noastra, asa ca nu vad care-i problema...
    Deci unde e trolling-ul cand vorbesc pe subiectul XCOM/2k? Sau critica=trolling pentru fani? Vezi ca postul tau e mai off-topic decat orice de pe aici si automat ai mai cauzat un post off-topic si probabil vor urma si altele, gj!

17. Back To Top | #117
    ba din contra, faptul ca nu e bazat pe poveste nu are legatura aici, pt ca jocul nu iti arata totul din prima, si pe masura ce joci ai alte posibilitati la indemana si alte probleme de rezolvat. deci nu vezi nicidecum totul imediat. ti-ai spus destule despre el si ne-ai explicat de ce nu iti place. nu pricep de ce tot trebuie sa tot iti intaresti parerea. adica satellite reign ti se pare ok, x-com nu. in conditiile in care SR nici la calcai nu ii ajunge lui xcom. si te mai si condsideri obiectiv. zi-o ca iti place ca asa vrei tu si gata. nu o mai tot da langa-danga. un link util la topic nu ai dat aici, dar ai stiut sa tot deturnezi discutia. aici e topicul x-com 2, nu x-com 1.

deci tu vb de x-com 1 desi suntem pe alt topic si eu sunt offtopic? hai ca esti chiar penibil.

18. Back To Top | #118
    Arata-mi unde am spus eu ca nu e ok XCOM? Am si mentionat de cateva ori ca are destule merite, doar ca e destul de overrated pentru lacunele pe care le are la anumite capitole. Deci de unde ai tras tu concluzia asta?
    Postul meu la Satellite Reign e destul de general si am scris acolo niste critici destul de mari fara sa intru in detaliu, dar tu ai luat selectiv cuvantul ok care n-a fost folosit de mine decat la impresia despre combat. Daca tot iti place sa o arzi cu bullshit d-asta hai sa-ti arat cu quote concluzia mea:
    Quote Originally Posted by Raziel01 View Post
    Privind in ansamblu clar se puteau face multe in setting-ul asta, dar la cat au amanat jocul si s-au chinuit sa-l scoata era clar ca n-au fondurile necesare sa scoata untul din el, asa ca o sa ma multumesc cu ce ofera pentru ca nu e rau deloc.
    Asa ca lasa tu atacurile astea ieftine in care arunci cuvantul obiectivism de dragul argumentului nefondar, pentru ca nu ti-a iesit.

Si avand in vedere ca asta e topicul de XCOM 2 un sequel direct la XCOM: EU, este absolut normal sa vorbesti despre lucrurile bune si rele, care ti-au placut sau nu din jocul anterior ca sa poti discuta despre ce schimbari aduce in bine si ce ai vrea sa vezi schimbat, dar viziunea ta este aparent limitata de un nume.

PS: Ti-am zis ca offtopic-ul tau nu o sa aduca decat mai mult offtopic.

19. Back To Top | #119
    extraordinar, mi-a dat o lacrima de emotie! cine se gasise sa imi faca mie morala de obiectivism, ala care nu recunoaste NICIODATA ca nu are dreptate.
    offtopic esti tu, de multe posturi incoace. viziunea mea e vreo 3 clase peste a ta, deci nu ma lua pe mine cu aberatii din astea.

tu nici nu stii ce schimbari aduce x-com 2, ca vb de cu totul alte lucruri, asa ca lasa schemele astea, ca bati campii in continuare. vb de niste probleme care nu sunt considerate probleme de developeri si pe care nu le schimba nimeni. deci vb degeaba. daca erai informat stiai deja astea.

20. Back To Top | #120
    Strong arguments as always!

1.  
Page 6 of 34 FirstFirst ... 345678916 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks