Page 1 of 7 1234 ... LastLast
Results 1 to 20 of 132

Thread: Civilization VI

1. Back To Top | #1

2. Back To Top | #2
    Ah Kin TimmY's Avatar
    Nice graphics, yo!

And to quote a great philosopher..I could care less about the GRAFIX™, the real crime is expecting me to preorder a game for £50 (or ~$70!) based on three screenshots and a trailer that made powerful statements on humanity but failed to make any kind of statement on the product they're trying to sell me.

3. Back To Top | #3
    Uratel! Pai cum arata Endless Legend in comparatie?
    Civ 5 a fost f bun doar dupa al doilea expansion.

Preorder? Au dat fail cu Civ World si Beyond Earth.
    "We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented." Elie Wiesel

4. Back To Top | #4
    Screens:

Civilization VI-sc1.jpg Civilization VI-1462987496_civilizationvi_screenshot_announce2.jpg Civilization VI-sc3.jpg

Se pare ca vor fi doar anumite locuri de debarcat pe coaste. Unde sunt stanci nu cred ca se va putea debarca pana in epoca moderna. De luat in considerare cand iti faci un oras pe coasta.
    Pentru copaci.

5. Back To Top | #5
    Registered User Raziel01's Avatar
    Mobile game?

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

6. Back To Top | #6
    Vault Dweller <Mitzah>'s Avatar
    Quote Originally Posted by Capcaunu View Post
    Uratel! Pai cum arata Endless Legend in comparatie?
    Arata ca un alt produs/joc pentru un public ceva mai de nisa. N-are relevanta asta.

Dar da, n-as face niciun preorder. N-au un istoric de lansari reusite.

EDIT: Civilization 6: everything you need to know | PC Gamer

Unlike in previous Civilizations, research speed isn't based purely on your civilisation's science output. "Now there are things, for pretty much every technology in the game, that you can do out in the game world to push you in that direction," says Beach. "So if you want to push masonry or construction because you want to build walls, you better go out and establish a quarry. That's going to teach your citizens the skills they need to become good at masonry." Your empire learns by doing.
    Voucher PC Garage: EE8SCBDH. Every time you use it, a Romanian politician dies of malaria.

7. Back To Top | #7
    Registered User Hdv's Avatar
    Singura chestie interesanta pana acuma este ca are un trailer narat de Sean Bean. Si da imi place asta cu "We are explorers" :P.

8. Back To Top | #8
    Age of empires a incercat sa treaca pe grafica d'asta cartoonish,au reusit sa ingroape toata seria,acuma din disperare fac HD update la mai toate jocurile vechi,aoe1 aoe2,mythology si tot asa. Cam atata a ramas din seria aoe,de face si firaxis acelasi lucru cu civilization,am impresia ca civ6 va fi ultimul joc din serie. Oricum deja Beyond Earth arata mai mult ca un mod pentru civ5 decat un joc de sine statator. Nu inteleg de ce au ales acest drum,si tare m-ar mira daca acest joc va avea orice fel de succes.

9. Back To Top | #9
    Registered User Scorpio's Avatar
    Ai crescut in varsta bre ... .

10. Back To Top | #10
    Si alea care sunt decente/bune exploateaza fanbase-ul hardcore al genului prin release-uri din care lipsesc elemente cheie si spam-uri de DLC-uri.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

11. Back To Top | #11
    Registered User Mandea's Avatar
    nu ii pot face super grafica, ca vor sa il joace si cei cu sisteme mai modeste, desi tin minte ca 5-ul facea figuri si aici.

12. Back To Top | #12
    Registered User Hdv's Avatar
    Trailer-ul imi place, dar... nu pot sa zic nimic de joc :P Pre-order... lol in nici un caz, pana nu vad ceva mai "carnos" sa zicem, gen un gameplay trailer, prezentari ceva, orice altceva in afara de acest trailer. Am vazut cateva poze mai sus si sincer, un cred ca grafica este pentru mine cel mai important aspect. Nu stiu cum sa explic, dar orasul ala care ocupa o casuta si avea 10 cladiri, nu era chiar interesant, ar fi super sa plece orasele de la o casuta si sa creasca pe masura ce creste si populatia evident, plus as vrea cladiri cumva activate de populatia, nu doar niste cladiri goale. Ceva gen sectoarele din Stellaris, care nu se activeaza (si produc) decat cand populatia este activa. Plus poti sa schimbi cladirile, pe masura ce descoperi cladiri noi si/sau ai alte nevoi. Poate n-ar fi rau ceva in real time, decat pe ture, ar fi curios sa vad cum se misca asa ceva. Bine acuma vorbesc despre tot ce am vazut ca merge destul de interesant in Stellaris si mi se pare mai bine/usor/ interesant de controlat un imperiu. Fie el spatial sau local :P

Dar sa vedem ceva mai multe detalii, de Beyond Earth nu zic nimic, am jucat cateva ore cand a fost gratis si... nu m-am obosit sa-l cumpar, pentru ca realmente, nu era decat un CIV V cu alt skin. Si plus incepe sa ma plictiseasca idea asta ca bai sa ne luptam cu toti pentru ca atata poate inventa lumea. Daca as juca CIV VI, l-as juca cu un prieten, parca mi se pare mai interesant asa. Am obosit sa tot conduc imperii de unul singur, cu un prieten suna altfel :P

13. Back To Top | #13
    Vault Dweller <Mitzah>'s Avatar
    Quote Originally Posted by Mandea View Post
    nu ii pot face super grafica, ca vor sa il joace si cei cu sisteme mai modeste, desi tin minte ca 5-ul facea figuri si aici.
    Nu e vorba de calitatea graficii, ci despre stil/art direction. Directia noua, din punctul meu de vedere, sugereaza ca s-au gandit la un target mai larg de jucatori. Mai spre mainstream. Au si spus ca vor sa faca un "Civ for all players".
    Voucher PC Garage: EE8SCBDH. Every time you use it, a Romanian politician dies of malaria.

14. Back To Top | #14
    Registered User
    am si eu o intrebare, nu am jucat niciodata vreun joc din seria Civilization si ma gandeam sa le incerc, cu care din ele sa incep prima oara?

15. Back To Top | #15
    Civ 4 daca vrei un joc mai complet, Civ 5 + expansions daca dispui de fonduri. Recomandarea mea ar fi sa incerci ceva de la Paradox (sunt ceva mai complexe) sau din seria Endless (ceva mai accesibile).

16. Back To Top | #16
    Registered User
    multumesc pentru recomandari raziel

17. Back To Top | #17
    Ah Kin TimmY's Avatar
    Civilization V: Complete Edition e -75% pe steam. Go for it!

18. Back To Top | #18
    Civ 5 modat te poate tine in fata ecranului multe ore. Ai o groaza de moduri,de la balance mods(genul Bismark nu mai are abilitatea de a lua barbarii cu el) la future tech mods la total conversion mods.

19. Back To Top | #19
    Registered User lanteean's Avatar
    sunt fan de Civ, dar seria Endless nu m-a prins deloc

20. Back To Top | #20
    E acelasi art director de la Civ Revolutions. Acum se intelege...
    "We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented." Elie Wiesel

1.  
Page 1 of 7 1234 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks