Results 1 to 2 of 2

Thread: Life is Feudal: Forest Village

1. Back To Top | #1
    Registered User DarkManole's Avatar

Life is Feudal: Forest Village

L-am gasit aseara cand cautam cu totul altceva :P Dar bine ca l-am gasit.

E un single player.

Copie 100% dupa Banished ... si cu toate astea e de 100 de ori mai bun ca banished cel putin in primele ore de jucat.

Are orice de la Teraforming la peisaje superbe si ajunge pana inca poti sa preiei si controlul oricarui omuletz din sat sa joci fps cu el . Are chiar si preview la harta cand o generezi pe care poti sa il vezi fara sa intri in joc.

Pentru oricare fan banished e un must try Oo

Life is Feudal: Forest Village on Steam

Have fun . I know i will
    You don't stop playing games because you get older.
    You get older because you stop playing games.

2. Back To Top | #2
    L-am testat o ora si pare interesant, dar n-am rezistat mai mult fiindca in stadiul in care e acum, e nefinisat, plus ca are si ceva buguri care deranjeaza si strica experienta de joc. Inteleg ca e indie, dar pana mea, mai bine nu-l lanseaza deloc decat sa lanseze in varianta alpha care care sa-ti ofere o experienta mediocra si strica reputatia jocului.

Asa, per ansamblu, ma captiveaza ca pare un fel de Banished mai complex si cu o grafica mai realista, cu ceva sistem economic ala Settlers din vremurile bune si sistemul de construit castele ca-n Stronghold. Mergea sa aiba si elemente de RTS, adica sa te bati cu alti adversari si sa asediezi castele fiindca ar fi iesit ceva superb.

Partea de first-person in care poti vizualiza din perspectiva unui taran care isi poate procura inventar, poti taia copacii, vana, pescui, cara marfuri si poate folosi ceva abilitati e de tot rahatul si ar trebui scoasa fiindca imi da senzatia unui Sims de prost gust.
    De fapt, imi aminteste de The Sims Medieval.

1.  

Bookmarks

Bookmarks