Results 1 to 4 of 4

Thread: Steel Division: Normandy 44

1. Back To Top | #1
    Registered User Raziel01's Avatar

Steel Division: Normandy 44

Luna mai se anunta una foarte activa pentru fanii strategiilor si unul din motive este noul joc al celor de la Eugen Systems sub tutela Paradox Interactive, Steel Division: Normandy 44.
    Am urmarit o gramada de stream-uri in ultimele zile si jocul mi se pare o combinatie foarte buna intre RUSE si seria Wargame. Gameplay-ul pune un accent foarte mare pe partea tactica si strategic decision making fara prea mult micro management. Vizual arata interesant, mult mai colorat si cu detalii grafice nu foarte proeminente, bazandu-se pe o delimitare vizuala a formelor de relief care vine in ajutorul gameplay-ului.
    Pre-purchase-ul vine si cu beta key:
    Steel Division: Normandy 44 on Steam

Sunt foarte tentat sa-l cumpar, mai ales ca sunt sanse foarte mari ca multiplayer-ul de la Dawn of War III sa nu ma prinda datorita schimbarilor nu faorte inspirate pe partea de gameplay. Tot in luna mai se va lansa si Endless Space 2, dar stim cu totii la ce sa ne asteptam pe partea de multiplayer de la un 4X Strategy.
    Last edited by Raziel01; 15-04-2017 at 12:03.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

2. Back To Top | #2

3. Back To Top | #3
    Registered User Raziel01's Avatar
    Intr-o buna parte da, dar a renuntat la obiectivele standard in stil conquest mode pentru o lupta de control la nivel de harta. Imi place ideea asta.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

4. Back To Top | #4
    Registered User strumfi's Avatar
    il am deja . Nu stiu cum dracu desi imi plac f mult jocurile astea si le am pe mai toate, joc ca o cizma si in 2 zile uit de ele . Nu inteleg cum dracu reusesc astia sa faca atata micro management . Si nu inteleg cum dracu functioneaza sistemul de control al teritoriului . La un moment dat controlam cu aliatii cam 75 % din harta , ghici ce , aparea ca ceilalti vor castiga jocul in 5-10 minute. Ma bate jocul asta . De ce nu ai ca in Close combat cele vechi obiectivele marcate pe harta ? De unde sa stiu ca boschetul asta e mai important ca un rahat de oras ? Pe bune acum.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

1.  

Bookmarks

Bookmarks