brat Command & Conquer: Red Alert 2
Page 1 of 18 123411 ... LastLast
Results 1 to 20 of 359

Thread: Command & Conquer: Red Alert 2

Registered User dsector's Avatar

Command & Conquer: Red Alert 2

Voiam sa stiu daca mai sint multi Romani care se joaca Red Alert 2. Nu am cunoscut nici un Roman sa se joace Red Alert 2.

hdblp002 yWAn's Avatar
    DHB14 BYOC - 300 - Thread
    Nu se mai joaca nimeni ra2,insa mai jucam total anihilation(cine stie cunoaste).

Registered User faraonu's Avatar
    am jucat pana acum 2 ani...
    desolator ready
    nu mi-e frica, nu mi-e frica... de bau-bau !!

Registered User
    mai "incing" un lan din cand in cand ... nu cred ca nu mai exista romani care sa joace RA2

... un fel de windows pt aia care nu au bani de mouse

Nick anterior: Jim Beam AWESOM-O's Avatar
    Uite unu aici. Nu mi-a placut in viata mea. Am un coleg care mai baga ra2, da e singuru, saracu'.
    I left in love, in laughter, and in truth and wherever truth, love and laughter abide, I am there in spirit. (Bill Hicks)

f4st in t3h cl0ck ThEDaMn3d's Avatar
    Mi-a placut si inca imi place RA2 foarte mult numai ca nu am cu cine sa joc.

Antibăsist MYSTIK's Avatar
    neah, m-am plictisit... sincer mi-a placut mai mult Age Of Mythology dintre toate strategiile... Mi s-a parut mai realistic... in sensul mistic
    Ra2 desi m-a facut sa joc mult m-a plictisit prin monotonia sa...
    Unit lost...

niste strategii mai noi/serioase nu au mai aparut?
    cel mai mult mi-a placut anul asta GTA San Andreas (desi nu strategie)... as vrea sa vad un joc care face mai mult... I drool waiting for Heroes V

in fine, ce mai mult ma "joc" acum "Dance eJay 7"
    Esti basist? Stai jos, ai nota 6... 6%.

Vrea cineva sa joace cu mine pe Internet?

Registered User Terror's Avatar
    dupa ultimul upgrade la calc. ti-ai dat seama ca se misca RA2? sau cum draq ai dat de jocu asta care e de pe vremea lu bunica :fuckoff:

Intel Core i7-4770k, Gigabyte G1.Sniper5, 2xCorsair Vengeance 8GB DDR3 1866MHz CL9 Dual Channel Kit, Gigabyte GeForce GTX 680 2GB DDR5 256-bit ,Mouse gaming SteelSeries Diablo III Mouse, Monitor LCD Asus VG236H 23 inch 2ms + Nvidia 3D Vision Kit, boxe Logitech z5500 OP: Windows 7 Home Premium 64bit

Antibăsist MYSTIK's Avatar
    Terror, esti un pushti care nu a apucat vremurile bune: Dune2, Red Alert (Aftermath), Starcraft (pe vremea aparitiei) si alte asemenea.
    Sa nu mai vb de jocuri gen SimCity. Care acum "merg"... pe sisteme noi.
    Alea erau vremuri, cand gameplay-ul era baza, nu grafica. Am jucat Age Of Empires III, de curiozitate... si nu mi-a placut deloc! Multa grafica, dar foarte impractic jocul. Mi se pare o tampenie. Prea dificil ca sa fie usor de jucat. Te pierzi in meniuri, iar asta nu-mi place. L-am sters de nu s-a vazut!
    Esti basist? Stai jos, ai nota 6... 6%.

Registered User
    Eu il mai joc.

DANemarca + indonEZIA danezia's Avatar
    eu unul inca mai joc, si se mai gasesc cativa prin LAN care sa mai joace cu mine..., da se plictisesc repede ca nu e fain deloc sa vezi cate un val de PRISMA &IFV apropiindu-se de baza...

jocul e fain daca ai cu cine sa il joci.., pt ca misiunile is in general usoare, ca sa nu mai spun de skirmish unde e accesibil sa bati 7x CPU (brutal), si cu superarmele enabled.

oricum e mai interesant si yuri.., ca in RA2 rusii is prea slabi..

offtopic> parerea mea e ca in RA2 conteaza mult mai mult TACTICA, decat partea de strategie care e aproape inexistenta, pe cand de exemplu in Rise of nations.., strategia este extrem de importanta, in detrimentul tacticii (cine stie poate in multiplayer cu adversari foarte puternici o conta si felul in care iti aranjezi diferitele unitati, felul cum ataci te aperi etc)
    Last edited by danezia; 09-11-2005 at 12:56.
    P.S. life's too short, so don't take it too... serious

My blog

Registered User Terror's Avatar
    Quote Originally Posted by MYSTIK
    Terror, esti un pushti care nu a apucat vremurile bune: Dune2, Red Alert (Aftermath), Starcraft (pe vremea aparitiei) si alte asemenea.
    Sa nu mai vb de jocuri gen SimCity. Care acum "merg"... pe sisteme noi.
    Alea erau vremuri, cand gameplay-ul era baza, nu grafica. Am jucat Age Of Empires III, de curiozitate... si nu mi-a placut deloc! Multa grafica, dar foarte impractic jocul. Mi se pare o tampenie. Prea dificil ca sa fie usor de jucat. Te pierzi in meniuri, iar asta nu-mi place. L-am sters de nu s-a vazut!
    Amice eu ma joc pe calc. de pe vremea HC-ului, asa ca nu cred ca sunt un pusti, probabil tu nu te nascusei pe vremea aia, nu am zis ca nu a fost un joc buni pe bune si eu l-am jucat luni intregi (MP) deci nu am zis ca e un joc nasol, dar totusi dupa atatzia ani mi se pare ciudat sa intrebe cineva asa ceva.
    Si acu sa te sustin starcraft jucam cand eram caminist eu vs. alti 3 aliati (deci aveam valoare) si cat despre empires III sunt iar de acord cu tine un joc aberant (ma enerveaza si chestia ca in 1280x1024 meniul este cam gigantic si o fereastra prea mica pt. a vedea actiunea).
    Ar fi frumos sa intreb si eu acu care mai joaca UFO 1 un joc foarte reusit (avea 3 diskete) si uite ce clone imputite au aparut.
    observ ca putini isi mai dau interesu sa gandeasca un joc nou in care sa implementeze ceva nou. Tot ce fac ei cloneaza nume de mare succes si mai rau decat atat le mai strica si numele.

Intel Core i7-4770k, Gigabyte G1.Sniper5, 2xCorsair Vengeance 8GB DDR3 1866MHz CL9 Dual Channel Kit, Gigabyte GeForce GTX 680 2GB DDR5 256-bit ,Mouse gaming SteelSeries Diablo III Mouse, Monitor LCD Asus VG236H 23 inch 2ms + Nvidia 3D Vision Kit, boxe Logitech z5500 OP: Windows 7 Home Premium 64bit

Nick anterior: uncatalin catalineu2004's Avatar
    si eu inca mai joc ra2.

Se joaca 20,000 de oameni pe luna Red Alert 2, deci, Terror, nu e asa vechi... Am si Age of Empires III si tot ma joc Red Alert 2 cateodata... Are 4 ani numa!

dey
    dey is offline
    Registered User
    sunt f multi care inca joaca red alert 2

Banned Locomotiv's Avatar
    sunt inca multi care joaca, dar mult mai multi care l-au jucat, l-au abandonat deja;
    eu unul de-abia acum m-am apucat de el
    in curand gamespace va lansa un server de ra2-yuri (cel putin asa sustin)

XWIS e cel mai bun server de RA 2... A fost inlocuit de Westwood Online. Vrei sa jucam locomotiv?

Banned Locomotiv's Avatar
    din pacate, verisunea mea nu include suport online... ci doar de retea

Banned Muerte™'s Avatar
    Si eu ma joc .Il iau acu' original , se mai gasesc servere pe net

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post
Page 1 of 18 123411 ... LastLast