Thread Introduction
Page 3 of 59 FirstFirst 1234561353 ... LastLast
Results 41 to 60 of 1173

Thread: Company of Heroes

1. Back To Top | #41
    Registered User Terror's Avatar
    Superb jocul, nu am jucat Demo, dar am intrat direct in paine in Full Version. Deci jocul este demential, chiar nu ma asteptam la asa ceva.

Intel Core i7-4770k, Gigabyte G1.Sniper5, 2xCorsair Vengeance 8GB DDR3 1866MHz CL9 Dual Channel Kit, Gigabyte GeForce GTX 980 4GB DDR5 256-bit ,Mouse gaming SteelSeries Diablo III Mouse, Monitor LCD Asus VG236H 23 inch 2ms + Nvidia 3D Vision Kit, boxe Logitech z5500 OP: Windows 8.1 Home Premium 64bit

2. Back To Top | #42
    Registered User droopy_ro's Avatar
    Quote Originally Posted by Raziel01
    Foarte urat modul in care ATI e pus la zid de cei de la THQ, scrie la minimum req. 9500 sau GF 3 Ti, se compara 3 ti cu 9500?, se compara 4 ti cu 9500?, se compara FX 5600 cu 9500?
    Mda e pus urat ... dar o sa-ti zic dc merge pe o 9200 .
    Pe GTO2 al meu astea sunt rezultatele cu auto detect settings ... o sa ma joc cu setarile mai tarziu cand vin acasa
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Company of Heroes-reliccoh-2006-09-16-15-05-03-92.jpg  
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

3. Back To Top | #43
    Pe sistemul din semanatura.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Company of Heroes-company-heroes-1.jpg   Company of Heroes-company-heroes2.jpg  

Intel Core i7-4770k, Gigabyte G1.Sniper5, 2xCorsair Vengeance 8GB DDR3 1866MHz CL9 Dual Channel Kit, Gigabyte GeForce GTX 980 4GB DDR5 256-bit ,Mouse gaming SteelSeries Diablo III Mouse, Monitor LCD Asus VG236H 23 inch 2ms + Nvidia 3D Vision Kit, boxe Logitech z5500 OP: Windows 8.1 Home Premium 64bit

4. Back To Top | #44
    blu ray novi's Avatar

Wink

Merci!Acum incerc PATCHUL!

EDIT:Am bagat patchul si tot la fel face!
    Last edited by novi; 16-09-2006 at 17:34.

5. Back To Top | #45
    Registered User alah's Avatar
    Chiar daca nu prea agreez RTS-urile in general am zis sa incerc aceasta noua productie a studioului Relic datorita notelor enorme primite pana acum. Am terminat si eu de curand tutorialul si nu ma declar foarte satisfacut. In primul rand trebuie sa remarc ca grafica nu este chiar de nota 10 cum spun o gramada de site-uri din intreaga lume. Nu. De exemplu terenul arata chiar oribil (la zoom maxim mai ales) pe texturi medii si terain detail high. Cu acest minus parca as prefera mai bine un Act of War de acum 1 an ca tot arata mai bine. Unitatile si efectele insa merita tot respectul nostru. Grafica treaca mearga, dar mult mai important este gameplay-ul, asa ca mai bine ma pun de jucat si campania propiu-zisa pentru o opinie mai ampla
    "For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."

6. Back To Top | #46
    Registered User Raziel01's Avatar
    Totusi e un rts si arata f bine pt genul lui, chiar mult prea bine pe detalii maxime, totusi pt ATI e o mare manarie la mijloc, in viata mea n-am primit erori de VPU, acum am si asa ceva O_o.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

7. Back To Top | #47
    Registered User S7E6E's Avatar
    e greu

8. Back To Top | #48
    Quote Originally Posted by alah
    Chiar daca nu prea agreez RTS-urile in general am zis sa incerc aceasta noua productie a studioului Relic datorita notelor enorme primite pana acum. Am terminat si eu de curand tutorialul si nu ma declar foarte satisfacut. In primul rand trebuie sa remarc ca grafica nu este chiar de nota 10 cum spun o gramada de site-uri din intreaga lume. Nu. De exemplu terenul arata chiar oribil (la zoom maxim mai ales) pe texturi medii si terain detail high. Cu acest minus parca as prefera mai bine un Act of War de acum 1 an ca tot arata mai bine. Unitatile si efectele insa merita tot respectul nostru. Grafica treaca mearga, dar mult mai important este gameplay-ul, asa ca mai bine ma pun de jucat si campania propiu-zisa pentru o opinie mai ampla
    Sincer in Act of War nu cred ca efectele de distrugere a cladirilor exista, in + de asta eu zic sa incerci cu totul pe full (adica sa bagi toate detaliile pe maxim).
    Eu unu (si probabil majoritatea) vb. de grafica unui joc cu setarile pe maxim, de aceea ne putem da cu parerea despre grafica. E normal ca pe niste detalii low/mediu, grafica sa ti se para nasoala. Adevarat este ca la unele jocuri diferenta intre low/medium/high la grafica este mica, dar si la alte jocuri diferentza intre low/medium/high este f. mare (un exemplu pt. mine este Battlefield 2, diferentza vizuala indre medium si high este chiar f. mare)
    p.s. Nici pe mine nu prea m-au atras rts-urile , dar asta chiar ma tine lipit de calculator. Campania imi place la nebunie, forma de briefing la fel. + filmuletze (randate) innainte si dupa orice misiune.

9. Back To Top | #49
    blu ray novi's Avatar
    Hmm eu tot nu am scapat de eroarea de mai sus!Voi ce drivere nVidia folositi?

Merci!

10. Back To Top | #50
    ultimii WHQL, 91.47.
    Incearca sa schimbi si driveri de la placa de baza.
    Ce imagine a jocului ai? (da pe PM)
    incearca si un registry cleaner.
    Lottery: a tax on people who are bad at math...

11. Back To Top | #51
    Eu folosesc 91.31. Din cate imi amintesc eu parca ti-au aparut erori de genul asta la mai multe jocuri (Prey), asa ca recomand cu caldura o reinstalare de Windows.
    "For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."

12. Back To Top | #52
    blu ray novi's Avatar

Wink

Quote Originally Posted by alah
    Eu folosesc 91.31. Din cate imi amintesc eu parca ti-au aparut erori de genul asta la mai multe jocuri (Prey), asa ca recomand cu caldura o reinstalare de Windows.
    Dap!Am reinstalat WIN-ul (SP2 integrated update la zi) ultimul driver nForce pentru placa de baza si ultimul driver pt AUDIGY 2 ZS si tot la fel face!Am incercat 91.47, 91.48 si 92.91 si tot nu am rezolvat problema!Mentionez ca celalate jocuri (El Matador, CS:Source, NFS, Flatout 2, Serious Sam 2, Broken Sword 4, Call of Juarez) merg perfect!

PS:Am tastatura Logitech G15 si Mouse RAZER sa fie si asta o problema?

13. Back To Top | #53
    Cred ca intri la capitolul wired stuff. Asa am patit eu long time ago (pe vremea lu P III si Dron). Aveam un joc care pe calc. lu fratimio mergea iar pe al meu nu. Iar acu recent aveam o imagine (oil tycoon) care pe calc. lu fratimio merge iar pe al meu nu.

14. Back To Top | #54
    Mi se pare cam exagerata campania singleplayer a jocului, duci niste lupte interminabile aproape in fiecare misiune, cred ca pana la sfarsitul campaniei o sa distrug mai multe tank-uri nemtesti decat au distrus rusii la Kursk.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

15. Back To Top | #55
    =) se numeste Tactica, de aceea ti se par interminabile, aici nu nu mai e ca la celalalte rts-uri (selectezi unitatile de la fabrica si le dai sa atace tot ce vad in cale pana la un punct x) asta e mult mai tactic, te intereseaza ce face si un grupuletz de infanterie si de aceea iti ia mai mult timp sa termini o misiune. Tin minte ca in campanie am cucerit un tank depot (nu puteam sa-l construiesc din lipsa de spatiu) si mi l-a distrus calc. intr-o secunda (cu 3 tankuri). Cred ca mi-a luat o ora + ca sa termin misiunea aia fara ca eu sa construiesc vreun tanc.

P.S. nu imi place sa ii dau load/save in timpul misiunii. Daca e sa ratez ceva si sa devina imposibil ii dau restart

16. Back To Top | #56
    Registered User Raool's Avatar
    Incearca sa cresti latentele la RAM din BIOS daca cumva le-ai scazut cu un OC mic. Nu-i plac ramii fara ECC. Mi s-a mai intampalt si la alte joace. Cred ca chiar la DoW si cine stie cat din engineu ala e reciclat in CoH.

17. Back To Top | #57
    Terror nu-mi vb mie de tactica, subliniam acolo o oare care lipsa de idei a producatorilor.

Nus dc mi se pare mie sau chiar asa este, dar am impresia ca aliatii suntem mai avantajati in multiplyer.

18. Back To Top | #58
    blu ray novi's Avatar

Wink

Quote Originally Posted by Raool
    Incearca sa cresti latentele la RAM din BIOS daca cumva le-ai scazut cu un OC mic. Nu-i plac ramii fara ECC. Mi s-a mai intampalt si la alte joace. Cred ca chiar la DoW si cine stie cat din engineu ala e reciclat in CoH.
    Hah!Am marit latentele (erau pe AUTO) si am jucat 30 min si a mers perfect!Merci Raool!

PS:Pretentios mai este jocul asta!

19. Back To Top | #59
    Registered User Raool's Avatar
    Glad I could help.

20. Back To Top | #60
    Misiunea 5 si intr-adevar jocul este formidabil. O actiune atat de furibunda si atata varietate zau de am mai vazut pana acum intr-o strategie. Chiar si atmosfera este exceptionala in unele momente, cum ar fi cel din misiunea D-Day sau cea din mlastina.

1.  
Page 3 of 59 FirstFirst 1234561353 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks