Thread Introduction
Page 5 of 59 FirstFirst ... 23456781555 ... LastLast
Results 81 to 100 of 1173

Thread: Company of Heroes

1. Back To Top | #81
    asteptam detalii de la ********... eventual daca stie cineva de unde se poate cumpara si downloada (ma intereseaza oricum doar cd-key)
    Lottery: a tax on people who are bad at math...

2. Back To Top | #82
    Registered User Terror's Avatar
    M-am Jucat in retea( 2 human vs. 2 cpu normal) (Lan/ hamachi) si calculatorul mi se pare chiar tare. Daca stau sa calculez ce resurse capturez ar trebui sa am o armata mult mai mare ca a lui ... da de unde, ne arde de nu ne vedem.
    Daca stau sa ma gandesc asa era si StarCraft cand aparuse ... te jucai vs. cpu si nu intelegeai cum de te omoara asa rpd

Intel Core i7-4770k, Gigabyte G1.Sniper5, 2xCorsair Vengeance 8GB DDR3 1866MHz CL9 Dual Channel Kit, Gigabyte GeForce GTX 980 4GB DDR5 256-bit ,Mouse gaming SteelSeries Diablo III Mouse, Monitor LCD Asus VG236H 23 inch 2ms + Nvidia 3D Vision Kit, boxe Logitech z5500 OP: Windows 8.1 Home Premium 64bit

3. Back To Top | #83
    Registered User Raziel01's Avatar
    Nu-mi place cand joci contra cpu ca in functie de dificultatea care o are isi face unitati mai bune.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

4. Back To Top | #84
    Registered User Silenti's Avatar
    In skirmish AI-ul e vraiste chiar si pe cel mai mare nivel de dificultate. Trece peste anumite teritorii fara sa le captureze chiar daca nu sunt aparate deloc.
    E foarte usor sa-l faci. Reteta: un sniper putin mai in fata si in spate un AT gun si un buncar. Isi va irosi la infinit unitatile fara sa stie cum sa treaca de o astfel de aparare.

5. Back To Top | #85
    Registered User Raool's Avatar
    Quote Originally Posted by Red_Dragon View Post
    Warhammer Mark of Chaos... e un fel de combinatie intre TW si W 40k, pare misto dar la intensitatea luptelor nu are cum sa concureze cu CoH
    CoH va fi RTS ul anului, nu vad ce alt RTS ar fi mai bun
    Apare in curand Medieval 2 Total War.

Lasand arbaleta la o parte am o doleanta. Eu joc cu axa si inamicul meu obisnuit,aka vecinu, se plange ca Tigerul este imba. I-am demonstrat ca pica daca ai fortele potrivite dar el insista ca nu poti face asa ceva intr-un meci din motive de resurse. Nu suntem incepatori, eu joc din perioada betaului si l-am initiat si pe el recent. In fine el e incapatanat, eu mi-s incapatanat, cert e ca as avea nevoie de un replay cu 2 jucatori avansati unde sunt asaltate si distruse cu succes (sa nu fuga pe rosu sau cu main gunu fucked) unul sau mai multe Tigeruri.
    Last edited by Raool; 20-09-2006 at 04:04.

6. Back To Top | #86
    Don Vito Corleone Leo D.'s Avatar
    Jocu asta are doar grafica buna , in rest este irealist ! In primu rand in skirmish cel mai bun tank la germani este panther .... dar cele mai bune erau tiger 1 & 2 (inafara de cele 4 "maus" ) .Alt aspect negativ este ca un banal sherman poate sa distruga sau sa faca un damage mare la un panther , ceea ce in realitate era mult mai greu , deabia ultimele shermanuri( Sherman Firefly ) puteau sa aibe suces ( Michael Wittman a fost omorat impreuna cu al lui tiger de un firefly camuflat , head to head firefly nu avea nici o sansa) . Faces of War este mai bine facut din punct de vedere realistic , si are si o grafica buna .... mie chiar imi place mai mult grafica de la faces of war decat de la company of heroes
    life is too short.....

7. Back To Top | #87
    Daca vrei sa fie realist ai gresit jocul...

8. Back To Top | #88
    Registered User maweryck's Avatar
    Quote Originally Posted by Leo D. View Post
    Jocu asta are doar grafica buna , in rest este irealist ! In primu rand in skirmish cel mai bun tank la germani este panther .... dar cele mai bune erau tiger 1 & 2 (inafara de cele 4 "maus" ) .Alt aspect negativ este ca un banal sherman poate sa distruga sau sa faca un damage mare la un panther , ceea ce in realitate era mult mai greu , deabia ultimele shermanuri( Sherman Firefly ) puteau sa aibe suces ( Michael Wittman a fost omorat impreuna cu al lui tiger de un firefly camuflat , head to head firefly nu avea nici o sansa) . Faces of War este mai bine facut din punct de vedere realistic , si are si o grafica buna .... mie chiar imi place mai mult grafica de la faces of war decat de la company of heroes
    vrei realism ....inroleaza-te frate ....ca o sa gasesti la realism in iraq ..de nici n-ai idee...pana una alta ...lasa-ne pe noi ...sa ne bucuram de un joc ...

ce ma oftic ....n-am cu cine sa joc in multiplayer ...sau vinde cineva vre-un cd-key ?:d:d

L.E. : WWW.marines.com ...gasesti aici toate informatiile daca te-ai hotarat !!!

9. Back To Top | #89
    Don Vito Corleone Leo D.'s Avatar
    Quote Originally Posted by maweryck View Post
    vrei realism ....inroleaza-te frate ....ca o sa gasesti la realism in iraq ..de nici n-ai idee...pana una alta ...lasa-ne pe noi ...sa ne bucuram de un joc ...

ce ma oftic ....n-am cu cine sa joc in multiplayer ...sau vinde cineva vre-un cd-key ?:d:d

L.E. : WWW.marines.com ...gasesti aici toate informatiile daca te-ai hotarat !!!
    Hai mah maweryck , daca mah inrolam numai in armata americana nu mah duceam :P sau daca nu sti avem si noi site : http://www.mapn.ro/

parca realismu este cel mai interesant lucru la un joc , nu zic ca nu este atractiv, l-am jucat cateva ore bune si inca o sa-l mai joc , dar mi-am exprimat indignare fata de aceste mici chesti care nu sunt la locul lor.
    life is too short.....

10. Back To Top | #90
    Quote Originally Posted by maweryck View Post
    ce ma oftic ....n-am cu cine sa joc in multiplayer ...sau vinde cineva vre-un cd-key ?
    Multiplayer poti sa joci daca folosesti Hamachi (un programel care iti creaza un fel de Lan pe internet, deci serverele de CoH o sa le vezi pe Lan). Adresele de Hamachi pt. CoH le gasesti pe forumul de la Hamachi.

Quote Originally Posted by Weezer View Post
    Si uite asa se voteaza RTS-urile, dupa grafica si sunet.Oh look, colours !
    Dupa ce criterii ai scris chestia asta?
    Last edited by Terror; 20-09-2006 at 09:24.

Intel Core i7-4770k, Gigabyte G1.Sniper5, 2xCorsair Vengeance 8GB DDR3 1866MHz CL9 Dual Channel Kit, Gigabyte GeForce GTX 980 4GB DDR5 256-bit ,Mouse gaming SteelSeries Diablo III Mouse, Monitor LCD Asus VG236H 23 inch 2ms + Nvidia 3D Vision Kit, boxe Logitech z5500 OP: Windows 8.1 Home Premium 64bit

11. Back To Top | #91
    Quote Originally Posted by Leo D. View Post
    Hai mah maweryck , daca mah inrolam numai in armata americana nu mah duceam :P sau daca nu sti avem si noi site : http://www.mapn.ro/

parca realismu este cel mai interesant lucru la un joc , nu zic ca nu este atractiv, l-am jucat cateva ore bune si inca o sa-l mai joc , dar mi-am exprimat indignare fata de aceste mici chesti care nu sunt la locul lor.

L-au facut asa pentru a exista un echilibru, factiunile sunt cat de cat echilibrate cand e vorba de unitati. Oricum poti sa fii bucuros, tigerele sunt foarte greu de dat jos.
    Am jucat ieri vreo 2-3 ore de skirmish si m-a luat pe sus ai-ul cu un Sherman veteran, a facut un fel de rush, nu stiu care a fost smecheria cert e ca trageam cu un stug si 1 at in el si nici macar nu-l nimeream :P.

In rest e bestial jocul, imi place feelingul mai ales intr-o lupta de tancuri sprijinite de infanterie.

ps: tunurile de 88 ruleaza fin
    Ignorance is Bliss...

12. Back To Top | #92
    Loony Ghost's Avatar
    Quote Originally Posted by Silenti View Post
    In skirmish AI-ul e vraiste chiar si pe cel mai mare nivel de dificultate. Trece peste anumite teritorii fara sa le captureze chiar daca nu sunt aparate deloc.
    E foarte usor sa-l faci. Reteta: un sniper putin mai in fata si in spate un AT gun si un buncar. Isi va irosi la infinit unitatile fara sa stie cum sa treaca de o astfel de aparare.
    Spre deosebire de AI-ul din single, care e la fel de varza, acesta fiind si singurul minus al jocului.
    And so, it begins
    Dacă mori, e semn rău.

13. Back To Top | #93
    Asta e nasol, ca nu poti face un AI avansat. SI la Starcraft a fost greu la inceput pana a postat unu punctele slabe ale ai-ului si de atunci toti il faceau.

14. Back To Top | #94
    Quote Originally Posted by Ghost View Post
    Spre deosebire de AI-ul din single, care e la fel de varza, acesta fiind si singurul minus al jocului.
    Nu mi s-a parut praf AI-ul, imi trimitea tot timpul ingineri prin spatele liniilor sa-mi captureze punctele strategice. Era foarte foarte obositor si facea treaba asta in mod constant, indeajuns cat sa te enerveze total. Chiar nu mi s-a intamplat sa sara peste un teritoriu fara sa-l captureze.

Silenti faza cu sniperul e cam naspa de batut si de un un om darmite de AI...poti avea totusi suprize de genul Sherman-ului veteran de la mine. Poti iarasi foarte bine sa nu mai folosesti sniperul daca vrei actiune
    Ignorance is Bliss...

15. Back To Top | #95
    Loony Ghost's Avatar
    Pai astea sunt chestii scriptate, sa trimita tot timpul ingineri sau sa atace in anumite puncte. Dar daca scapa o unitate de-a ta in spatele liniilor lui, sau invers, o unitate de-a lui in spatele liniilor tale, nimeni nu o baga in seama. De exemplu la misiunea cand trebuie sa apar Carrentan, pazind trei poduri, scapa un tanc pe unul din poduri si ajunge in spatele unitatilor mele, una nu se intoarce sa traga in el. Abia dupa ce elimina toti soldatii din fata, un gigel cu bazooka se apuca sa traga si in tanc. Dar niciun tun nu se intoarce daca nu ii spun eu. La fel si cand un tun sau un cuib de mitraliera e atacat din orice alta parte dar nu din fata. Chiar daca nu exista alti inamici in zona, tunul sau mitraliera nu se intorc nici de-ai naibii sa traga in directia din care sunt atacate.
    And so, it begins
    Dacă mori, e semn rău.

16. Back To Top | #96
    Pai asta nu mai tine de AI tine de micro iar treaba cu unitatile tale care nu se intorc e chiar misto, asta inseamna ca se poate ataca din flanc ca la carte asa cum ar trebui, la starcraft de exemplu, singurul avantaj pe care il aveai cand flancai era faptul ca expuneai inamicul la o putere mai mare de foc dar unitatile flancate nu aveau nici o penalizare.
    Aici daca te-a flancat ai pierdut, simple as that .

ps: apropo de flancare, imi place atunci cand imi este suprins un tanc, faptul ca pot sa retrag tancul din lupta cu fata la ei
    Ignorance is Bliss...

17. Back To Top | #97
    Registered User Silenti's Avatar
    Quote Originally Posted by GunDam View Post
    Silenti faza cu sniperul e cam naspa de batut si de un un om darmite de AI...poti avea totusi suprize de genul Sherman-ului veteran de la mine. Poti iarasi foarte bine sa nu mai folosesti sniperul daca vrei actiune
    Hehe ia joaca tu un pic pe internet sa vezi daca tine faza cu sniperul contra playerilor umani. Iti trimit aia un jeep/motocicleta instantaneu pe ei.
    N-am jucat campania si de asta m-am referit doar la skirmish, nu vroiam sa vorbesc aiurea.

Desigur jocul asta e de fapt pt MP, single fiind doar asa, un bonus.

18. Back To Top | #98
    Banned RvsS's Avatar
    Dar niciun tun nu se intoarce daca nu ii spun eu. La fel si cand un tun sau un cuib de mitraliera e atacat din orice alta parte dar nu din fata. Chiar daca nu exista alti inamici in zona, tunul sau mitraliera nu se intorc nici de-ai naibii sa traga in directia din care sunt atacate.
    Da, de acord, dar asta e parte din strategia de flancare pe care ei o prezinta in tutorial. Se presupune ca oamenii de la tun sunt "prinsi de el" si ar fi nevoie de riflemen pentru a apara atacurile din spate/laterale.
    Linia dintre feature si AI slab e mai fina Depinde cum vrei sa privesti.

19. Back To Top | #99
    Quote Originally Posted by Silenti View Post
    Hehe ia joaca tu un pic pe internet sa vezi daca tine faza cu sniperul contra playerilor umani. Iti trimit aia un jeep/motocicleta instantaneu pe ei.

N-am jucat campania si de asta m-am referit doar la skirmish, nu vroiam sa vorbesc aiurea.

Desigur jocul asta e de fapt pt MP, single fiind doar asa, un bonus.
    Eronata treaba cu jeepul, in primul rand sniperul nu trebuie aruncat la sacrificiu, ci pus foarte putin mai inainte, cat sa dea LOS la AT-uri, in schema asta Jeepurile si motociletele sunt si outguned si outranged, plus ca mai intervine si terenul, daca e sniperul prin boscheti e cam greu sau imposibil de dat jos.

Ghost: repozitionare tunurilor nu se face cu comanda de atac, in modul asta o sa astepti mult si bine. Cel mai rapid mod e sa tii click dreapta pana iti apare linia de atac ca sa repozitionezi imediat tunul pe pozitia de tragere. Nu am jucat deocamdata campania sau tutorial, skirmish si mp mi se par cele mai bune ca sa inveti jocul.
    Ignorance is Bliss...

20. Back To Top | #100
    Omu daca iti tragi aparare statica o sa ai vise urate noaptea cu artileria celuilalt. Sniperii is tari daca joci cu cineva care e incepator. Nowadays nu prea ii mai fac decat in very early si very late game. In rest nu ai ce face cu ei sau mor mult prea rpd. Si daca nu ai artilerie tot distrugi orice e static f usor. Un counter sniping sau un bait si un goliath. Sunt multe chestii ce le poti face, in ultima instanta il lasi drec in pace si cuceresti restu hartii. Nu am vazut in actiune tunurile statice de 88. Am auzit ca rup fasu dar eu nu joc defensive doctrine, I wuv my Tigers too much.

1.  
Page 5 of 59 FirstFirst ... 23456781555 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks