Page 3 of 70 FirstFirst 1234561353 ... LastLast
Results 41 to 60 of 1382

Thread: Age of Empires

1. Back To Top | #41

Question

Da de ce ma heide, are aure metallicos asta??

------------------
    Mess with the best, die like the rest!!
    Geology rocks

2. Back To Top | #42
    Banned Heide's Avatar

Question

nah ..a jucat mult pe net si se pricepe la tot felu de mizerii si porcarii...

3. Back To Top | #43
    Fyl's Avatar

Talking

voi astia din Bucuresti sinteti rautaciosi tare ...
    vi s-au urcat aerele la cap

i-auzi: "Pot invinge detasat pe oricine la acest joc"

tu nu l-ai auzit pe Einstein cind a zis ca totul e relativ ?

4. Back To Top | #44

Thumbs up All about Aoe

Hello guys!!! I want to know all u're opinion about Aoe and special about AoeII.
    And I want to know u're strategy. Hehehehehe... Ciau guys and ahhhhh,... Pls tell me link with this subject...C'ya!!!
    Hi... yeah That's me!!!

5. Back To Top | #45

Question

Aoe II e super e un super jok de strategie singurul lucru deranjant este sacadarea in multyplayer !
    Pe addon nu l-am jukat da cred ca si ala e tare. Harta mea preferata e BLACK FOREST iar ca rasa TEUTONII . Strategia preferata : 3 randui de pereti si dupa ce ma dezvolt imi fac 3 heavy oranger si ma apuk la taiat padurea pana in spatele inamicilor unde pun de niste castele si ii elimin incet !

------------------
    come right up, I've got plenty of death for everyone!
    come right up, I've got plenty of death for everyone

6. Back To Top | #46
    StarCraft
    Guest

Question

Pentru mine aoe si aoe2 nu are feeling deloc...plus ca dureaza nu stiu cate ore un joc pana faci ziduri si toate cladirile...asa ca StarCraft ownez!O chestie as vrea sa obiectez:nu se misca deloc sacadat in multiplayer m-am jucat odata pe zone si se misca marfa..iar tu fujy oi fi japonez da romana nu stii??

7. Back To Top | #47
    GIS/CAD LS's Avatar

Question

H3h3h3... asta cam asa e. In single poate merge AoE2, dar Starcraft rulz in retea. Chiar ma gandesc cine draq o sa scoata ceva mai bun decat starcraft in retea.
    xyz

8. Back To Top | #48

Lightbulb

Lolz ... E cine stie StarCraft poate sunt jap. , H3h3h3h3h3 glumeam , nu man sunt roman pur 100%. Dar incercasem de atatea ori sa pun un topic incat mi se luase.In rest recunosc ca inca nu am vazut joc care sa fie mai adevarat ca SC in retea (referindu-ne la viteza jocului in retea). Dar ca grafica si idee AOE is THE BEST smile ... Anyway ...remember calaretzii cat casa din AOE dar era adevaraciune, si ca sunet ... e super ... Apropo StarCraft la noi se joaca SC dar daca AOEII ar merge la fel de repede in retea comparativ cu SC s-ar juca numai si numai AOEII ... btw Cata harta preferata este aceeasi cu toate ca joc cu Japonezii si fac fata frumos impotriva celorlalti players care joaca cu rase care se dezvolta mult mai repede pe o harta ca Black Forestul... ))))))) btw o sa ma duc chiar acum in AOEII sa vad ce sunt Heavy Oranger ca nu shtiu ..... know know dar nu am jucat cu Teutonii pana acum .... Hai ca va las ma duc sa vad ... astept niste capturi de la voi pe adresa de mail ...C'ya
    Hi... yeah That's me!!!

9. Back To Top | #49
    the_matrix
    Guest

Question

in afara de grafica misto la AOE2 nu am vazut nimic iesit din comun. gameplayu e de doi lei... pacat de grafica, pacat de programatori...
    mai bine jucatzi tot starcraft daca va roade...

10. Back To Top | #50

Lightbulb

yeah Matrix poate ai dreptate, si de fapt chiar am recunoscut ca viteza in retea e de 2 bani la AOE. Dar ia sa incerci pe un calculator mai performant. Si ai sa-tzi scimbi parerea totala si despre Gameplay, mai ales ca are un adevarat feeling ... Oricum imi place ca va exprimati opinia dar aduceti si cateva argumente (de ex pe ce configuratie l-ai jucat ) ... Astept in continuare idei pro si contra in All about AOE II
    Hi... yeah That's me!!!

11. Back To Top | #51

Question

mah sunt super plictisit de SC am jukat destul de mult si m-am plictisit pana nu apare o versiune mai noua ... nu mai pun mana pe el, heavy oranger e o chestie ca orangeru doar ca poate ataca si copacii distrugandu-i, iar AOE II are super feeling sa vezi tu cat de marpha e sa joci in multy tu cu inca un tovaras cu aceasi rasa acolo feeling!
    come right up, I've got plenty of death for everyone

12. Back To Top | #52

Thumbs up

Cata ... Sunt de acceasi parere si yo sunt plictisit de SC pana peste cap si nu sunt chiar asa de tare la el, yo tocmai am iesit de la un AOE II in retea unde am luat bataie,... am cateva screenuri salvate, poate imi trimiti si tu cateva , e ca are un feeling ADEVARAT, aha cat despre heavy oranger e ceva de genul onager si e super , auzisem faza cu defrisatul de la altcineva,... dar tot la Japanese raman . Astept in continuare raspunsuri de la voi, si poate o mica povestire dintr-o lupta crancena intre YOU vs ANOTHER_PLAYER YOU vs COMPUTER ,... SC a fost superjucat la vremea lui dar acum se cere ceva nou, ... Deci sunt de parere ca SC are nevoie de imbunatatiri.
    Hi... yeah That's me!!!

13. Back To Top | #53
    razvi
    Guest

Question

Mah acestia, AOE haleste intr-adevar o gramada de resurse in multiplayer, dar nici Starcraft nu e mai prejos... voi n-ati prea jucat, nu ?

14. Back To Top | #54
    Time Waster Metalicos's Avatar

Question

Starcraft:"...plus ca dureaza nu stiu cate ore un joc pana faci ziduri si toate cladirile"

HAHAHAHAHAHAHAHAHA

Joaca pe Zone ca dureaza sub juma' de ora un meci, asta daca nu cumva te apuci sa fugi cu tarani pe harta
    Death came from above

15. Back To Top | #55
    StarCraft
    Guest

Question

Ma am jucat un singur joc pe zone si a durat vreo ora jumate...bine adevaru e ca numi place jocu,asta e mi se pare cam enervant nu se compara cu starcraftu...imho

16. Back To Top | #56
    the_matrix
    Guest

Question

M-am jucat si eu pe LAN la mine in bloc... Am observat ca AOE2CONQ e mai stabil pe MP decat AOK-ul (ma rog aveam si sisteme cat de cat ).
    Ce mi se pare nasol la joc este imposibilitatea sa ataci o baza la inceput / middle ca o furi extrem de repede. La imperial age faci ca dementu trebucheti si onageri si indesi in fatza ce poti si te duci gramada. Apar tactici de pus ziduri in fatza si trebucheti in spate, ajunsesem sa fac dueluri de trebucheti (10 la 10) . Efectiv nu prea ai cu ce sa bati baza... Ganditi-va ca si aparatorul are trupe

Poate jocul are FEELING dar totusi...
    Si ma oftica sistemul de control al unitatilor (in SC era mai lejer)... Aici atentie la popi cu 9+3 si onageri...

------------------------
    What is The Matrix?

PS: Oricum ma joc cand am okazia ca SC e obsolete pentru mine.

17. Back To Top | #57

Question

True!! AoK nu se compara cu SC. Controlul unitatilor este cam imbecil (mai putin al taranilor care se descurca admirabil) insa de la trecerea din feudal in castle si pana imperial jocul incepe sa aiba un ritm alert.
    Pe mine personal ma scoate din sarite Castle rush.
    Death came from above

18. Back To Top | #58
    the_matrix
    Guest

Question

mda tzaranii sunt cool de tot. pacat ca nu se apuca si insamantzeaza din nou fermele (era cool ca ma oftica queueu' ala). in general pentru a cashtiga o batalie itzi trebuie diversitate si chestia asta e greu de controlat in AOE. eu am mai zis... jocul are grafica superba dar ma ashteptam la mult mai mult.

mi se par interesante carele alea special de la mongoli(parca)... arata ca diligentzele . si sunt destul de rezistente la sagetzi (le bagi la gros vs turnuri si arcashi)... si elefantzii sunt buni, dar popii ii pervertesc fuckin' fast

AI-ul pe skirmish e cam paranoik. imi place faza cand vin tzaranii si trag ziduri in fatza (din alea fortified ) si stai cinshpe mii de ani sa faci o bresha (sa te tzii dupa aia trecere prin stutzu' ala )

-------------------------
    What is The Matrix?

19. Back To Top | #59

Lightbulb

Hi all!! Razvi , am jucat tata , dar nu am jucat sigur cat a jucat StarCraft.Si nu am zis ca e mai prejos.Oricum e bine sa auzi idei si contra.Metalicos, pls mail me at a_fujimotto@yahoo.co.uk poate jucam odata pe ZONE Ar fi interesant. Si btw am jucat chiar si 30 de minute si l-am facut varza pe adversar.Apropo the_matrix oi fi jucat tu sau o fii avand adversaru trupe, dar daca ai un pic de strategie eshti dus. De ex am jucat odata cu un tip AOE II ajungand intr-o lupta am atacat pe doua flancuri pe o parte el fortificase iar pe cealalta nu , am venit pe partea fortificata si am atacat cu 4 catapulte de la castel upgradate cu foc, in 20 de sec avea toate zidurile pa a venit cu armata oricum aveam si yo armata deci am rezistat iar pe partea cealalta am venit cu inca patru catapulte in 20 de secunde i-am distrus castelul si o casa , in urmatoarele 20 am atacat concentrat TC si casele ( ca sa numai isi faca armata ) si uite asa in 2 minute era pa. Deci nu tre armata mare daca ai si un pic de strategie anyway cred ca atunci a fost prima oara cand m-am simtit super bine , si numai zic de atac de pe coline si tot felul de astfel de strategi pe care SC nu le are. Bine ca si in Sc distrugerea pilonilor duce la aceeasi faza ca si in AOE...............Metalicos man controlul unitatilor este mult mai bun decat in SC... Try AOE II man sa vezi daca ai in SC ce ai in AOEII... And the_matrix si noi asteptam mai mult de la AOE dar mult mai mult de la SC pe bune .. asa cum in Sc aduni minerale asa si AOE are posibilitatea de a aduna resurse numai ca in AOE potzi juca o gramada pe o harta ca BF numai prin lemn avand marketul , exista asa ceva in Sc sau food nu itzi tre neaparat numai bushurile alea potzi cultiva potzi pescui sau potzi vana , minerale numai printr-un singur mod potzi sa obtii numai ai eshti mort ... e sau nu asa? ... Hai ca va las ca mai am un curs la care tre sa ajung neaparat ... C'ya guys.... Albert FUJIMOTTO

[This message has been edited by Fujy (edited 11 Octombrie 2000).]
    Hi... yeah That's me!!!

20. Back To Top | #60

Question

Eu de Aok vorbeam :P
    Matrix:in add-onul conquerers poti sa "queue" ferme dinainte la mill si taranii le insamanteaza singuri.
    Death came from above

1.  
Page 3 of 70 FirstFirst 1234561353 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks