Thread Introduction
Page 1 of 21 123411 ... LastLast
Results 1 to 20 of 410

Thread: Command & Conquer: Red Alert 3

1. Back To Top | #1

Command & Conquer: Red Alert 3

Well, it's official (cu toate că jocul a fost anunţat cu juma' de gură acum 4 ani):

Electronic Arts a anunţat oficial că studiourile EA Los Angeles lucrează la Command & Conquer: Red Alert 3, jocul urmând să fie lansat pentru PC, Xbox 360 şi PlayStation 3. Povestea se va desfăşura într-o linie temporală alternativă, creată de conducătorii Uniunii Sovietice în tentativa lor de a schimba istoria. Astfel, cel de-al Treilea Război Mondial este în toi, principalii combatanţi fiind Aliaţii, Uniunea Sovietică şi Imperiul Soarelui Răsare (Japonia), care în acest univers alternativ a devenit cea mai dezvoltată super-putere din lume din punct de vedere tehnologic. Printre unităţile care se vor regăsi în Red Alert 3 se numără nave amfibii, fortăreţe plutitoare, delfini inteligenţi şi zeppelin-uri, o noutate absolută reprezentând-o campania single-player, creată special pentru modul cooperativ.
    Fanii vor putea obţine acces în beta-testul jocului cumpărând Command & Conquer 3: Kane's Wrath sau Command & Conquer 3 Limited Collection.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Command & Conquer: Red Alert 3-ra3-002.jpg   Command & Conquer: Red Alert 3-ra3-003.jpg   Command & Conquer: Red Alert 3-ra3-004.jpg  
    I put enough expectations on myself that I really don't have to worry about all of that other stuff

2. Back To Top | #2
    Registered User Jonny Quest's Avatar
    Fanii vor putea obţine acces în beta-testul jocului cumpărând Command & Conquer 3: Kane's Wrath sau Command & Conquer 3 Limited Collection, pachet ce va fi lansat spre sfârşitul acestui an.
    Adica, mai pe romaneste, o sa fie lansat cel mai devreme anul viitor?

3. Back To Top | #3
    Nu chiar, a fost exprimarea un pic cam vagă, am editat ştirea... dar oricum, mai devreme de septembrie 2008 nu cred că va fi lansat.
    I put enough expectations on myself that I really don't have to worry about all of that other stuff

4. Back To Top | #4
    Registered User PigBrother's Avatar
    Bossman, "nave amfibii". "Amfibieni" este o clasa zoologica, a broastelor mai precis.
    If you're arguing with an idiot, make sure he's not doing the same thing

5. Back To Top | #5
    Registered User IonutGhionea's Avatar
    Zic si eu cu vocea ragusita a Ghost-ului din Starcraft: Finally...Lasind gluma la o parte, ma mir ca in campanie nu apare Yuri...pacat, avea unitati interesante.
    I work for the Government. I'm a teacher.

6. Back To Top | #6
    Quote Originally Posted by PigBrother View Post
    Bossman, "nave amfibii". "Amfibieni" este o clasa zoologica, a broastelor mai precis.
    Lol, da, my bad, fixed.

7. Back To Top | #7
    Registered User Dundee's Avatar
    Yuri?
    Eu nu suportam unitatile lui, erau groaznice

8. Back To Top | #8
    Registered User Red_Dragon's Avatar
    Bre dar iar pe acelasi motor grafica !! e acelasi de la Generals incoace cu mici inbunatatiri dar tot ala e, astea de la EA il mulg nu gluma
    Cat despre joc, ce sa zic, poate campania o sa fie interesanta dar din poze reiese ca la gameplay o sa fie ca generals si TW... Sicer cam se duce de rapa genul asta, la RTS ma refer, nici o inovatie de la EA si Blizzard (canva anvargarda in acest gen), ambi producatori ne baga pe gat aceleasi francize doar cu grafica noua !! naspa, eu vroiam ceva nou ca gameplay nu acelasi ca in anii 90' bine ca exista Relic cu serile lor (Company of Heroes si Warhammer 40k) care mai salveaza genul.
    Ignorand trecutul traim in prezent cu gandul la viitor

9. Back To Top | #9
    Registered User Jonny Quest's Avatar
    Quote Originally Posted by IonutGhionea View Post
    Zic si eu cu vocea ragusita a Ghost-ului din Starcraft: Finally...Lasind gluma la o parte, ma mir ca in campanie nu apare Yuri...pacat, avea unitati interesante.
    E ocupat Udo Kier, joaca in "filmele" lui Uwe Boll, gen Far Cry

10. Back To Top | #10
    Registered User IonutGhionea's Avatar
    Sincer, nu mi-ar fi placut un Red Alert 3 in genul Company of Heroes. Plus ca Warhammer 40K are grafica putin depasita, vis-a-vis de Tiberium Wars.
    I work for the Government. I'm a teacher.

11. Back To Top | #11
    Registered User Red_Dragon's Avatar
    Quote Originally Posted by IonutGhionea View Post
    Sincer, nu mi-ar fi placut un Red Alert 3 in genul Company of Heroes. Plus ca Warhammer 40K are grafica putin depasita, vis-a-vis de Tiberium Wars.
    Da ma, TW are grafica mai colorata si lasere mai luminoase dar ca animatii si gameplay e varza iar de multy ce sa mai spun, mai bine ma aptin Cat despre CoH ce sa zic, e cel mai inovativ si complex RTS de pe piata sincer nu are comparatie.
    Ignorand trecutul traim in prezent cu gandul la viitor

12. Back To Top | #12
    nice....dar nu cred ca o sa aduca ceva nou...oricum : now we wait

13. Back To Top | #13
    interesant,in sfarsit ceva oficial...insa cum ma uit mai atent la screens...nush parca e un mod pentru tiberium wars,decat un joc,de fapt scuze..un mod de generals cu grafica imbunatatita,nici ca tiberium wars nu arata,sper sa nu arate asa la final.In rest...what can i say,sunt fericit ca in sfarsit apare si red alert III,and please no more yuri and his revenge,sunt satul,si cred ca nu sunt singurul

14. Back To Top | #14
    Realese Date: Aprill 2008
    http://www.pcgamer.com/archives/2008...-_red_ale.html

Oricum grafica este dementiala, ce n-as da sa scoata si un Generals cu o astfel de grafica.
    Last edited by nutumdp; 15-02-2008 at 17:27.

15. Back To Top | #15
    Registered User GruVe's Avatar
    Quote Originally Posted by Red_Dragon View Post
    Da ma, TW are grafica mai colorata si lasere mai luminoase dar ca animatii si gameplay e varza iar de multy ce sa mai spun, mai bine ma aptin Cat despre CoH ce sa zic, e cel mai inovativ si complex RTS de pe piata sincer nu are comparatie.

Vorbeste pentru tine in legatura cu TW.

Cat despre RA3 nu prea ma incanta screenshot-urile. Parca este un regres d.p.d.v. grafic dar poate cine stie, sunt subiectiv.
    Out of my mind. Back in five minutes.

16. Back To Top | #16
    EA games nu e o companie serioasa. A anuntat/lansat 4 (patru) jocuri C&C in decursul la ultimul an. Daca ne uitam la trecut, EA games face patchuri si support doar pentru un an si dupa care lasa jocul in pace sa moara. Nu le pasa deloc de ce zice comunitatea C&C si fac ce vor doar pentru profit.

Folosesc acelasi engine la RA3 ca si in TW si in Generals. Inca nu si-o dat seama ca ceva nu e in regula. TW si Generals au fost o prostie pentru seria C&C si asta nu e o opinie.

Is un fan al seriei de foarte mult timp si am jucat RA2 la nivel competitiv. Am analizat mult jocurile C&C deci stiu ce vorbesc.

RA3 va fi un TW (o prostie de joc) cu alt campaign, grafica putin imbunatatita, si units noi. ATATA TOT.

17. Back To Top | #17
    maaama, vad multi carora nu le place grafica din Tiberium Wars...mie mi se pare excelenta. E super calumea. Efectele si animatile si mai ales umbrele-s dementiale. Dar C&C-ul asta mi se pare ca se vede mai naspa. E cam aiurea. Prea colorat. Nu suport jocurile de genu' asta. Cum e si World of Warcraft. Nu inteleg cum se joaca oamenii aia jocu' asta ca iti strici ochii.
    e bine ca nu e rau

18. Back To Top | #18
    ollama nu grafica face un joc RTS bun. Cred ca toti suntem de acord ca TW are grafica buna.

19. Back To Top | #19
    Registered User Dundee's Avatar
    Sa speram ca RA3 va fi la jumatatea lui RA2

20. Back To Top | #20
    GIS/CAD LS's Avatar
    misto. de abia astept. sunt fan al seriei, oricat de proaste au fost unele parti din universul c&c.
    xyz

1.  
Page 1 of 21 123411 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks